Nergis Karababa

Nergis Karababa

Çevirmen
7.4/10
408 Kişi
·
1.230
Okunma
·
0
Beğeni
·
179
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
328 syf.
·8 günde·8/10 puan
Şu anda “New York Times Bestseller “ de olsaydı patlamış popüler bir kitap olurdu eminim ki. Çünkü vampir serilerinden çok çok daha iyi kurgulu bir seri.

İlahi olaylar ve kehanetler ancak bu kadar fantastiğe uyarlanabilirdi.Kudüste kutsal kabirin içinde doğum nedir abi?
Kulağa çok çılgınca gelebilir, okudukça kendinizi o ekşına kaptırıyorsunuz.

Serinin ilk kitabı Araf benim favorim oldu, genelde seri kitapların ikincileri beni pek sarmıyor ama su gibi kolay ve akıcı okudum diyebilirim. Tavsiye ederim vakit geçirme oyalanma kitabı olarak güzel... Günaydın, güzel bir gün olsun....
https://i.hizliresim.com/r5YlPm.jpg
504 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Herkese Merhabaaaa...
Yorumuma bu seriyi ne kadar istediğimi duyduktan sonra beni mutlu etmek için doğum günü hediyesi olarak canım ablam Meral Kaplan 'na çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Providence Üçlemesinin ilk kitabı olan Araf'ı ben çok sevdim. Gerek kurgusu gerekse akıcı kalemiyle kalbimde taht kuran bir kitap oldu. Fantastik türde eser severler için ideal bir öneri olduğunu tereddütsüz bir şekilde söyleyebilirim. Okuduğum fantastik kitaplar içerisinde ilk defa bu kadar güzel seven bir erkek görüyorum. Okurken çoğu zaman Nina'nın yerinde olmak istediğimi sizden saklamayacağım. Kendini bir anda bambaşka bir dünyada bulmak isteyen okurlara keyifli okumalar dilerim
Gelelim Konusuna;
"İkimizin birlikte olabilmesi için... Bu, bir mucize öyle değil mi? Bir Melez ve onun insanı, Cennet ve Cehennem'deki herkes birlikte olmamalarını söylerken, birbirlerine aşık oluyorlar...."
"Nina babasının cenazesinden çıktıktan sonra oturduğu durakta Jared ile karşılaşır. Aynı taksiyi paylaşan Nina ve Jared bu sayede tanışmış olurlar. Bu tanışma ne kadar tesadüf gibi görünse de Jared sürekli koruyucu bir melek misali Nina'nın zor anlarında karşısına çıkmaya başlar. Bir süre sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Bu sırada Nina, Jared'ın gizemli hareketlerinden şüphelenmektedir. Vee bir gün Jared'ın Nina'ya yarı melek ve onun koruyucusu olduğunu itiraf etmesiyle olaylar başlar. Tabiki her hikayede olduğu gibi bu hikayede de iyiliğin karşısında kötülük var. İyilik ve kötülük arasındaki savaşı kim kazanacak? Sizce Nina'nın aşkı bu itiraftan etkilenecek mi? Yoksa aşkları bu gerçeği yenecek mi? Peki ya başlarına gelecek olaylar? Neler yaşayacaklar? Ah ah neler neler.... "
504 syf.
·4 günde·7/10 puan
Araf kitabımız providence serisinin birinci kitabı olmakta birlikte ikinci kitabı cehennem ve üçüncüsü de cennettir. Kitaba başlama sebebim konuda geçen melek kelimesiydi. Hush hush serisi hayranı olarak uzun sürelerdir o seriye benzer kitap arayışındaydım. Ve sanırım o kitaba en yakın seriyi bulmuş bulunmaktayım. İlk kitabı okurken daha kitabı yarılamadan hush hush serisiyle benzerlikler görülüyor, gerek diyaloglar olsun gerekse konu itibariyle. Sonuçta ortada bir koruyucu meleğimiz var daha ne olsun. İlk kitapta karakter gelişimini, Nina'nın geçmişinin karanlık taraflarını okuyoruz bir nevi. Keyifli ve sürükleyici bir okumaydı. 7/10
352 syf.
·3 günde·8/10 puan
Cehennem kitabımız providence serisinin ikinci kitabıdır. Birinci kitap incelemesinde bahsettiğim hush hush serisiyle olan benzerliği bu kitaba kadarmış çünkü kitabın fantastik ögeleri hush hushı geçiyor. Kitabın adından da anlaşıldığı üzere kurguya cehennem ve şeytanlar da dahil oluyor ve bu okuyucuya daha zengin bir anlatım ve hayal gücü sunuyor. Ortada hem aşkın gücü söz konusu hem de cehenem ile bir savaş. Romantikliğin ağır basmasının yanında aksiyonun da azalmadığı bir kitaptı. Nina ve Jared'in arasındaki ilişkiyi kıskanmayan biri çıkmaz sanırım. Erkek karakterin mükemmel bir erkek arkadaş oluşu kitabın fantastik ögelerine giriyor bence. :) 7.5/10
504 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Jamie Mcguire'ın Providence üçlemesinin ilki idi ve konu ve üslup olarak yine alıp götürdü diğer kitapları gibi ve yine oldukça iddialı idi ve yine oldukça sevilesi idi. Bu kadın romantik kitapların öncüsü niteliğinde :)
504 syf.
·Puan vermedi
Jamie McGuire'nin "Araf" kitabını bir süre önce okumuştum. Genelde yazar arkadaşlarımın yazmış olduğu kitaplara yorum yazdığım için, bu güzel kitaba yorum yazmayı düşünmemiştim. kitap sayfalarını gezinirken birbirinden güzel yorumları görünce bir kaç cümle de ben içimden gelenleri dökeyim dedim. Tür olarak genelde hemen her kitabı okumaya özen gösteririm. Ama favorilerim hep romantik-duygusal ve polisiye türleri olmuştur. "Araf" zevkime hitap eden gerçekten beğenerek okuduğum bir kitap oldu.
Romanın ana kahramanı Nina babasının cenazesinin olduğu gün tesadüfen Jared ile karşılaşır. Jared yakışıklı ve sıradan bir genç gibi görünmesine rağmen, aslında yarı melek yarı insandır. Tesadüfen Nina'nın hayatına dahil olmuş gibi görünse de, sanki koruyucu meleği gibi her ihtiyaç duyduğu anda genç kızın yanında olmaktadır. Aşk büyülü kollarıyla ikisini birden sarmaya başladığında, roman da gerçekten tadına doyulmaz bir noktaya ulaşıyor. Ne yazık ki aşkları pembe bulutların üzerinde gezinmek gibi olmuyor. Her şeyden önce Nina'nın annesi karşı çıkıyor bu iki gencin birlikte olmasına. Sonra Nina'ya aşık olan Ryan'ın da çok hoşnut olmadığını görüyoruz bu durumdan. Her şeye rağmen yüreklerinde filizlenen aşklarına sımsıkı tutunuyor Nina ile Jared. Kitabı okurken " ah keşke benim de bir koruyucu meleğim" olsaydı diyorsunuz ister istemez. Ama bırakın romanlar da kalsın bu melekler. Neden derseniz iyiliğin yanın da her zaman kötülük de bulunduğundan, doğaüstü muhteşem özelliklerin karşısına muhteşem kötü doğa üstüler de çıkınca iyi ki her şey romanda geçiyor diyorsunuz.
Kısaca size tanıtmaya çalıştığım ve özetlediğim Araf, bir solukta okunan muhteşem bir roman. 3 seri halinde düşünülen romanın ilk halkası Araf'ı okuyunca hemen diğerlerini de okumak için heyecanlı bir bekleyişin içine giriyorsunuz. Bilmem ilginizi çekti mi? ama benim fazlasıyla çekmişti. İlgilenen arkadaşlarıma tavsiye edeceğim güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
504 syf.
·Beğendi
Biraz HushHush serisi tadında, okuyunca gülümseten, sinirlendiren ve üzen bir kitaptı. Yazarın okuduğum Tatlı Bela Serisinden sonra yine başarılı bulduğum bir gençlik-aşk romanıydı. Keyifle okuyacaksınız! Serinin geri kalan iki kitabının da bu kitap kadar başarılı olabileceğini düşünüyorum. Sıkıcı bir anlatımı olmadığı için ve dili akıcı olduğu için kısa sürede bitirebilirsiniz. Readingslump yaşıyorsanız çıkmanızı sağlayacaktır.
352 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Yazarın yazmış olduğu providence serisinin ikinci kitabı ilki gibi çok heyecanlı akıcı özetle fantastik boyutunu da ele alırsak okunması keyif veren bir roman. Türü hatta yazarın romanlarına ilgisi olan kesime özellikle tavsiyemdir.
328 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Providence serisinin üçüncü ve son kitabı yine musmutlu bir sonla bitti.Tadı damağım da kaldı diyebilirim.Yazar seriyi uzatmamış bu da çok iyi olmuş.Çok güzeldi.Tek kelimeyle harika bir fantastik aşk serisiydi yazarın müdavimi olarak tavsiyemdir tüm seri. :)
328 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Herkese Merhaba...
Bu gün sizlere Providence Üçlemesinin son kitabı ile geldim. Aksiyon hız kesmeden devam ediyor. Diğer iki kitabında da olduğu gibi bu kitapta da beni etkilemeyi başardı. Kitabı okurken sanki kendimi kitabın bir karakteri gibi hissedip heyecan yaptığım o kadar an oldu ki... Fantastik ve aşk romanları severlere bu seriyi şiddetle tavsiye ediyorum.
Gelelim Yoruma;
!!!Serinin diğer kitaplarını okumayanlar için spoi içerir!
"Bazen Cehennem'den çıkmak için Şeytanla dans etmek gerekir."
"Nina'nın hamile kalması sonucunda evlenen Jared ve Nina bebeklerini korumak zorundadır. Cehennem bebeğin doğmasını istememekte cennet ise bebek doğana kadar bu duruma karışmayacağını söylemektedir. Şeytanların kabuklaşmaya başlaması (insanların içine girmeleri) işlerini çok daha zorlaştıracaktır. Çözümü bulduklarında ise katetmeleri gereken uzun ve zorlu bir yolculuk onları beklemektedir. Bebeği koruyabilecekler mi ? Bu zorlu yolculukta neler yaşayacaklar? Şeytanların ne gibi planları var? Fantastik bir kitap okurken hem aşkın içinde kaybolacak hem de bir annenin bebeği için neler yapabileceğine şahitlik edeceksiniz
Bu muhteşem seriyi okumak isteyenlere keyifli okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1.230 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 368 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.