Nergis Karababa

Nergis Karababa

Çevirmen
7.4/10
238 Kişi
·
744
Okunma
·
0
Beğeni
·
64
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
328 syf.
·8 günde·8/10
Şu anda “New York Times Bestseller “ de olsaydı patlamış popüler bir kitap olurdu eminim ki. Çünkü vampir serilerinden çok çok daha iyi kurgulu bir seri.

İlahi olaylar ve kehanetler ancak bu kadar fantastiğe uyarlanabilirdi.Kudüste kutsal kabirin içinde doğum nedir abi?
Kulağa çok çılgınca gelebilir, okudukça kendinizi o ekşına kaptırıyorsunuz.

Serinin ilk kitabı Araf benim favorim oldu, genelde seri kitapların ikincileri beni pek sarmıyor ama su gibi kolay ve akıcı okudum diyebilirim. Tavsiye ederim vakit geçirme oyalanma kitabı olarak güzel... Günaydın, güzel bir gün olsun....
https://i.hizliresim.com/r5YlPm.jpg
504 syf.
·Beğendi·7/10
Jamie Mcguire'ın Providence üçlemesinin ilki idi ve konu ve üslup olarak yine alıp götürdü diğer kitapları gibi ve yine oldukça iddialı idi ve yine oldukça sevilesi idi. Bu kadın romantik kitapların öncüsü niteliğinde :)
504 syf.
·Puan vermedi
Jamie McGuire'nin "Araf" kitabını bir süre önce okumuştum. Genelde yazar arkadaşlarımın yazmış olduğu kitaplara yorum yazdığım için, bu güzel kitaba yorum yazmayı düşünmemiştim. kitap sayfalarını gezinirken birbirinden güzel yorumları görünce bir kaç cümle de ben içimden gelenleri dökeyim dedim. Tür olarak genelde hemen her kitabı okumaya özen gösteririm. Ama favorilerim hep romantik-duygusal ve polisiye türleri olmuştur. "Araf" zevkime hitap eden gerçekten beğenerek okuduğum bir kitap oldu.
Romanın ana kahramanı Nina babasının cenazesinin olduğu gün tesadüfen Jared ile karşılaşır. Jared yakışıklı ve sıradan bir genç gibi görünmesine rağmen, aslında yarı melek yarı insandır. Tesadüfen Nina'nın hayatına dahil olmuş gibi görünse de, sanki koruyucu meleği gibi her ihtiyaç duyduğu anda genç kızın yanında olmaktadır. Aşk büyülü kollarıyla ikisini birden sarmaya başladığında, roman da gerçekten tadına doyulmaz bir noktaya ulaşıyor. Ne yazık ki aşkları pembe bulutların üzerinde gezinmek gibi olmuyor. Her şeyden önce Nina'nın annesi karşı çıkıyor bu iki gencin birlikte olmasına. Sonra Nina'ya aşık olan Ryan'ın da çok hoşnut olmadığını görüyoruz bu durumdan. Her şeye rağmen yüreklerinde filizlenen aşklarına sımsıkı tutunuyor Nina ile Jared. Kitabı okurken " ah keşke benim de bir koruyucu meleğim" olsaydı diyorsunuz ister istemez. Ama bırakın romanlar da kalsın bu melekler. Neden derseniz iyiliğin yanın da her zaman kötülük de bulunduğundan, doğaüstü muhteşem özelliklerin karşısına muhteşem kötü doğa üstüler de çıkınca iyi ki her şey romanda geçiyor diyorsunuz.
Kısaca size tanıtmaya çalıştığım ve özetlediğim Araf, bir solukta okunan muhteşem bir roman. 3 seri halinde düşünülen romanın ilk halkası Araf'ı okuyunca hemen diğerlerini de okumak için heyecanlı bir bekleyişin içine giriyorsunuz. Bilmem ilginizi çekti mi? ama benim fazlasıyla çekmişti. İlgilenen arkadaşlarıma tavsiye edeceğim güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
328 syf.
·Beğendi·7/10
Providence serisinin üçüncü ve son kitabı yine musmutlu bir sonla bitti.Tadı damağım da kaldı diyebilirim.Yazar seriyi uzatmamış bu da çok iyi olmuş.Çok güzeldi.Tek kelimeyle harika bir fantastik aşk serisiydi yazarın müdavimi olarak tavsiyemdir tüm seri. :)
352 syf.
·Beğendi·7/10
Yazarın yazmış olduğu providence serisinin ikinci kitabı ilki gibi çok heyecanlı akıcı özetle fantastik boyutunu da ele alırsak okunması keyif veren bir roman. Türü hatta yazarın romanlarına ilgisi olan kesime özellikle tavsiyemdir.
352 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Macera hiç durmadan devam ediyor muhteşem bir seri ekşın dolu dizgin nina ve jared sonunda mutluluğu yakalaya bilecek mi bende çok merak ediyorum. Umuyorum ki 3 kitapta sonuca varırim.
504 syf.
·10/10
Bu kitap muhteşemdi! Hiç bitmesin diye okumaya kıyamadığım kitaplarım arasındaydı. Yazarı o kadar güçlü ve akıcı bir üslubu var ki... Bunu okumamış olanlar bence daha fazla geç kalmayın derim. Elinizden bırakamayacaksınız. En kısa zamanda yazarın seriye dahil olan iki kitabını da kesinlikle okuyacağım. Yazara sonsuz teşekkürler.
328 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Ve serinin son kitabı Cennet. Yavaş yavaş daha da güzelleşen seri ve muhteşem bir kitap daha bitti. Nina nın en son yaptığı hata hayatlarına mal olacak diye düşündüm ve nefesimi tutarak acaba şimdi ne olacak diye diye soluksuz okuyup bitirdim. Harikaydı mutlaka okuyun
365 syf.
·3 günde·Puan vermedi
keyifle okudum diyebilirim... Amy Warrenin awkini kazanmak icin kowturur ve bunu becerir...Warren evlenmeye karwi oldugunu kendine defalarca soylemesine ragmen Amye icten ice awk oldugunu kendine itiraf etmek istemez...sonunda Amy artik onun awki icin kowturmayacagini ve ondan vazgectigini soylediginde Warren bunu kabullenmez ve ona evlilik teklifi yapar...hep Amynin arkasindan kowturduguna aliwmiw oldugundan Amynin soylediklerine dayanamadi zaten:)
328 syf.
·3 günde·9/10
Son kitapta yine heyecan dorukta. Bu kitapta sizin de bildiğiniz gibi Nina hamile. Cehennem peşlerinde ve bebek doğmadan onu öldürmek istiyorlar. Yine bizimkiler kitabın başlarında mutlular. Sevimli bir kilisede evleniyorlar.
Ama Cehennem den kurtulabilevekler mi? Bu arada Kit'te kitabı Kudüs'e götürmek için onlara baskı yapıp duruyor vs.
Böylece seriyi bitirdim. Jamie McGuire'nin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. İyi okumalar...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 744 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 259 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.