Oğuz Özteker

Oğuz Özteker

ÇevirmenEditörTasarımcı
9.1/10
132 Kişi
·
347
Okunma
·
1
Beğeni
·
85
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
336 syf.
Çok güzel ve sürükleyici bir roman. Hiç sıkılmadan severek okudum. Romanın sonu beklediğim gibi bitmedi, her şey iyi giderken son anda olayın seyri değişti. Yazar romanın sonuna doğru süpriz yaptı. Bakalım Börü 4 nasıl olacak. (4.serinin çıkmasını heyecanla bekliyorum.)
336 syf.
Olağanüstü betimlemelerle hikaye devam ediyor. Kitapta herkesin bir planı olduğunu, ama bu planların pek uzun sürmediğini anlıyoruz.

Doğa üstü olaylar ve durumlar, heyecanı biraz daha artırıyor. Çok akıcı ve heyecan verici bir kitap daha bitti, ancak devamı gelecektir.

Yazar, kitabı yazarken mitleri çok iyi bir şekilde kullanmayı biliyor. Bir an biterken yeni bir ana kapı açıyor.

Yeni kitabı bekliyorum artık.

İyi okumalar...
398 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Dünyanın var oluşundan beri kadınların kısıtlanan özgürlüğü, ellerinden alınan hakları, maruz bırakıldığı baskılara rağmen kadına eş, anne, yardımcı, zevk objesi gibi misyonlar yüklenerek beklentilerin çoğaltılması gibi aslında hep bilinen şeyler anlatılmış ama;
Siz sadece okumak için okumayın. İnce detaylar cümlelerin içinde gizli. Hem okudum hemde bolca düşündüm ..
Keyifli okumalar
336 syf.
·15 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir ve ikinci kitaba göre biraz geride kalmış heyecanı ama serinin devamını bağlamak için yazıldığını bilerek okuyun. O zaman anlarsınız.Börühanın oğlu Alpağut hanın neden bir mistik gücü yok romanda anlam veremedim.Torunu asenanın bile kartalın gözü gibi mistik yeteneği var.Babası Alpağut hanın yok ilginç.

Börü serisi sevdiğim bir seridir.Ama bu kitapta savaş oldu bittiye gelmiş.

Raji ile biten hesaplaşma dan sonra hattı diyarının demir ordusu nedense çok çabuk yenildi.Halbuki cenk gelene kadar ordudan yok şöyle yok böyle güçlü diye bahsedildi.Neyse daha fazla spoiler vermek istemiyorum.

Çağlayan beyin kalemine sağlık yine güzel bir eser çıkarmış.
336 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bütün kitaplarını okudum hepsi harika kitaplar özellikle boru efsanedir okumanizi tavsiye ederim keske bizim film dizi yapımcılarimizda elini taşın altına koysada su kitaplara film cekse dizi çekse çok güzel olurdu
336 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Kitap süper ötesi bir betimleme ile yazılmış. İnsan okurken tüm olayları kafasında canlandırabiliyor.
Yazarın tüm kitaplarında istikrarlı biçimde ilerleyişi bu kitapa olumlu bir hava katmış. Olaylar çizgisi yerinde ve düzenli. Okurken olay başlıyor ortasında başka bir olay daha başlıyor ve ikisi birbirine bağlı ilerliyor ve sonunda iki oluda birbirinden bağımsız sonuçlar elde ediyor. Bunu yaparken hiçbir şekilde kafa karışıklığı yaratmıyor.
Bu da yazarın olay örgüsünün mükemmel düzenlenmesinden kaynaklıdır. İnsanı içine alan harika bir kitap daha.
336 syf.
·8/10
seri güzel bir kitapla devam etti... savaşların anlatımının daha detaylı ve daha uzun olmasını isterdim. bazı konular oldu bittiye getirilmiş... kahramanların iç dünyaları ve olaylar daha geniş ve daha güzel yansıtılabilirdi... yan hikayelerde ayrıca çok kısa bunların daha çok geliştirilmesini dilerim yazarın diğer kitapları için...
440 syf.
·Puan vermedi
Anlamakta bazen zorluk çeksemde ()çok güzel bir kitapppp...
Filmideeee harikaaaaa
Yazarımıza ve çevirmenimize çok teşekkürlerr ellerinize sağlık ...
336 syf.
·2 günde·9/10
Ve serinin son kitabını da bitirmiş bulunmaktayım. Kitaba dün başladım ve bugün bitirdim. Yazar 3 kitapta da mitolojik olayları çok işlemiş ama sanki bu son kitapta biraz konu uzamış gibi gelse de ama ben genel olarak 3 kitabı da çok güzel beğenerek okudum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 347 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 171 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.