Rosamund Hodge

Rosamund Hodge

Yazar
6.0/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Kadının gözleri fal taşı gibi açıldı. “Ne aptalca bir pazarlık bu böyle,” dedi. “Her bedeli ödeyip karşılığında yalnız acizlik istiyorsun. Ona teselli olacağını mı zannediyorsun? Gölgelerin arasında aşk olmaz. O en temiz kalpleri bile yok eder; kaldı ki ikiniz de temiz kalpli değilsiniz. Birbirinizden nefret edecek, birbirinize zarar verecek ve kendi canavarlarınız olacaksınız.”
Rosamund Hodge
Sayfa 325 - Pegasus Yayınları
336 syf.
·Puan vermedi
“Zalim ve Güzel”
Hiç lafı uzatacağım bir şey yok. Tam bir “Güzel ve Çirkin” uyarlaması. Masalın ana motifleri kitabın kıyısı köşesi her yerinde. Aslından farklı olarak, Çirkin karakteri, karanlık tarafı da temsil eden “İblis Lord”. Neredeyse tamamı sihirli bir şato içinde geçen hikayenin, burada da aslına uygun olarak karakter sayısı azlığı ve değişmez coğrafyası, beni yine bunalttı. Yunan mitolojisinden de epey destek sağlanmış eseri, yetişkin okurlardan çok, gençlerin seveceğini düşünüyorum. Masalsı formu, sadece ima seviyesinde tutulmuş cinsel göndermeleriyle, ahlaka mugayir ya da yaş sınırlaması gerektiren bir durum da yok.
Yayınevinden son zamanlarda çıkan her eserin ortak problemi, Zalim ve Güzel’de de mevcut. Yazım hataları. Neden böyle oldu, redaksiyon niye böyle aksadı bilmiyorum, lakin fiyatlandırma ve satış politikaları hiç de “ucuz” denemezken, kalite ve özen hızla düşüşte.
Saygılarımla..
336 syf.
·4 günde·6/10
Kitabı okurken tereddüte düştüm biraz da beklentimi yüksek tuttum ama umduğumu bulamayacağım fikri de aklımın bir köşesinde takılı kaldı.
Ben o kadar sevemedim nedense ; çirkin güzel masalını andırsa da farklıydı. Kurgu, yazarın hayal gücü güzeldi aslında ama bazı yerlerinde sıkıldım. Betimlemeleri çok fazlaydı o yüzden bazı sayfaları sıkılarak okudum.
Nyx doğduğunda, babasının krallığın iblis hükümdarı ile olan pazarlığından dolayı sözlendirilmiştir.
On yedinci yaş gününde bu pazarlığı yerine getirmek için iblis kralı Ignifex’le evlenerek yıllarca ailesinin onu hazırladığı göreve ilk adımını atmış oluyor. Ve asıl olaylar da böylece başlamış oluyor. Nyx’e kızdığım yerler çoğunluktaydı; en başta verdiği soğukkanlı ne istediğini bilen biriyken bir anda çelişkili duygu ve düşüncelere ev sahipliği yaptı. Nyx’in ailesini de hiç ama hiç sevmedim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rosamund Hodge
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.