Selman Kılınç

Selman Kılınç

YazarEditör
9.7/10
16 Kişi
·
58
Okunma
·
1
Beğeni
·
383
Gösterim
Hükümetin iki hedefi vardır: Biri milletin mahfuziyeti(korunması) ve ikincisi milletin refahını temin etmek. Bu iki şeyi temin eden hükümet iyi edemeyn fenadır.
Öldüreceğiz diyenlere karşı ölmeyeceğiz diye harbe girebiliriz. Ama ulusal yaşantı tehlikede olmadıkça harb bir cinayettir.
Gereğine inandığınız herşeyi yapınız. Başkaları ne derlerse desinler, aldırış etmeyiniz... Kazanırsınız.
240 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
*Abdülhamid Han gerçekten uzakları gören padişahlardan. Köprü projeleri, fotoğrafcılık, hicaz demiryolu, ilk modern çocuk hastanesi, eğitimdeki yenilikler ve daha pek çok projelerle, kendisinin yenilikçi ve milletinin sevdiği padişahlardan olmuştur. Ona düşman olan var mıydı elbette vardı, hala da var.
Musul ve Bağdattaki petrolden haberdar olan düşmanlar, padişahı kandırmak için kırk takla atıyorlar. Ama bir işe yaramıyor. Ta ki Osmanlının çöküşüne dek.
Filistin'de İsrail devleti kurmak isteyen Yahudiler Abdülhamid Han'dan izin isterler ama istediklerine, emellerine ulaşamazlar. Ta ki Osmanlının çöküşüne dek.
Padişahtan nefret eden ermeniler ise gizliden suikast düzenliyorlar. Ve Cuma namazı sonrası bineceği arabaya bomba yerleştiriyorlar. Ama iş istedikleri gibi gitmiyor ve kendi tuzaklarında boğuluyorlar. Eee uzakları görebilen bir hükümdar bunu da hissetmiş olmalı. insanın dostu Allah olsun yeter ki, gerisi önemli değil. Bize Allah yeter, padişaha yettiği gibi... Kitaptan bir alıntı yapıp noktalıyorum, Hicaz demiryolu yapılırken Sultan şöyle emreder.
"Medine-i Münevvere'ye yaklaşılmasından itibaren Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafa sallallâhü aleyhi ve sellemin ruhâniyetinin rahatsız olmaması için çelik yerine ağaç traversler kullanılmış ve rayların altına gürültüyü önlemek için keçe döşenmiştir."
240 syf.
·Beğendi·10/10
İsmiyle müsemma bir kitap
Günümüzde bazı siyasetçileri abdulhamid han la kıyaslıyorlar bu kıyas yapanlar abdulhamid hanin hayatını bir okusun o zaman böyle bir saçmalığı düşünürler mi merak ediyorum
Abdulhamidhanin hayatını en güzel anlatan hamidiye kitaplığı var tüm kitapları var orada almak isteyen oradan alabilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Selman Kılınç
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 58 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.