Serhat Kaya

Serhat KayaUmursama yazarı
Yazar
9.4/10
52 Kişi
113
Okunma
28
Beğeni
2.925
Gösterim

Serhat Kaya Kimdir?

1982'de İstanbul Cihangir'de doğdu. Beşiktaş Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2001’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi ve Uğur Yücel’le tanışmasıyla birlikte Eski Yeşil Kabare’ sahnesi başta olmak üzere 658 kez sahneye çıktı. Serhat Kaya, 2005 yılında ünlü perakende markası Bernardo ailesine katılarak 7 yıl Saha Yöneticilikleri ve Eğitim Uzmanı görevlerini sürdürmüş, Pdr Group TMI Türkiye bünyesinde Yönetim, İletişim ve Eğitmenlik branşlarında uzmanlaşmıştır. Ülkemizdeki önemli firma ve markalar için; yönetim, strateji, satış, pazarlama, cam ve markalaşma konularında ve çeşitli projelerde Yönetim Danışmanlığı yapan Serhat Kaya, 2012 yılından itibaren 30’den fazla üniversite ve 65’in üzerinde Şehir Belediyesi konferansına davet edilerek “Farkediş” isimli kişisel gelişim programını ve "Marka Olmanın Alametifarikaları" seminerlerini 235.000’den fazla insanın katılımıyla geniş kitlelerle paylaşmıştır. 2018'de Yeniden Sen, 2020’de Umursama ve Azad, 2022’de Azınlıkta Kaldık ve 2023 yılında yayımlayan Renkli Rüyalar isimi beş kitabı bulunan ve 2024’te İtibar isimli yeni romanını yayımlayacak olan Serhat Kaya, Down Türkiye Derneği gönüllü üyesidir.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Cihangir, İstanbul, Türkiye, 1982

Okurlar

28 okur beğendi.
113 okur okudu.
3 okur okuyor.
78 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.

Serhat Kaya Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Zarif bir yolculuk istiyor gönlüm, konuşa konuşa, anlaşa anlaşa yol alınanlardan.
Durmadan kaçıyordu. Geldiği yerde kalıcı olmaktan daha çok, hiç tanınmamak, hatırlanmamak istiyor gibiydi. 50 yıllık geçmişine bakınca garipsenecek bir durumu olmadığı gibi aksine övünç duyulacak bir insandı, en azından benim için. Peki o halde neden yada kimden kaçıyordu. Evet kaçıyordu, filli olarak bir kolluk kuvvetinden kaçar gibi olmasa da bir nevi adı hayat olan sürgünde, çeşitli olgulardan firar ediyor gibiydi. Yanına yaklaşınca ruhunun tepeden tırnağa mutsuzluk koktuğunu fark ediyordum. Evet, yaşadığı sürece yeni bir mutluluk yaşasa da geçmişteki ardışık mutsuz geçen yılları sanki ilginç bir koku gibi üzerine sinmişti. Çocukluğu nasıldı acaba? Çünkü en çok orada sevilmemiş çocuklar büyüseler de “yaşlar boyuca” hüzün kokarlar, hem de buram buram, acı acı.
Dünyada Araf neresidir diye sorsalar; yaşadıklarının acısı ile yaşayamadıklarının özlemi arasında sıkışıp kalanların gönülleridir derim.

Serhat Kaya İletileri

Tümünü gör
Katarsis çıktı ve ÜCRETSİZ
Kitap fiyatlarındaki yüksek artıştan ötürü kitap okumanın uzağında kalanlar için 6. kitabım #Katarsis bugün #Wattpad üzerinden ÜCRETSİZ olarak sizlerin beğenisine sunuldu.📕 Diliyorum ki birçok yazar da benzer girişimlerde bulunur ve insanların ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde kitap severler, özellikle de öğrenci ve genç kardeşlerimiz okumanın uzağında kalmamış olurlar. Yaşam felsefeme göre olanın olmaya borcu vardır. Nazım’ın söylediği gibi “sevgi eylem gerektirir.” Eğer birlikte gülmeyi öğrenmezsek mutlaka birlikte ağlarız, bunu tarih hepimize defalarca kez öğretti. Dolayısıyla iyileşeceksekte birlikte, güleceksekte yine birlikte güleceğiz.🕊️ Bu iletiyi siz de kitap dostlarıyla paylaşın ki daha çok insan ücretsiz kitap okuyabilsin. Tüm kitap severlere sevgi ve hürmetle.❤️ Katarsis'i ücretsiz okumak Wattpad üzerinde kitabın adını aratmanız veya aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız yeterli. wattpad.com/story/356441573...
Serhat Kaya
Serhat Kaya
K a d ı n a Ş i d d e t e H a y ı r ! ! !
Bu yıl yine çok gülüyor, kısa giyiyor dediler, kardeşler ablasız, ağabeyler kardeşsiz, çocuklar annesiz kaldı. annelerin kuzuları, babaların bitaneleri,
Katarsis Şimdi Wattpad'de Ücretsiz!
Katarsis, yorgun ruhunu dinlendirmek ve zihnindeki susmayan seslerden arınmak isteyenler için şimdi Wattpad'de ve ücretsiz okunabilir. Kitabı Ücretsiz Okumak İçin: wattpad.com/story/356441573...
Serhat Kaya
Serhat Kaya

Serhat Kaya Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
124 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Yazarın bir önceki kitabı Azad’ı çok beğenmiştim hatta film olmalı diye içimden geçirmişliğim bile oldu, yazarın yeni kitabı çıkınca düşünmeden sipariş verdim ve muazzamdı yine, Azad’ı sevenleri de unutmayıp birkaç cümle de olsa Bay Garo’ya yer vermesi beni inanılmaz mutlu etti, kalemine sağlık Azınlıkta Kaldık benden geçer not aldı.
Serhat Kaya
Serhat Kaya
Azınlıkta Kaldık
Azınlıkta KaldıkSerhat Kaya · Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık · 202211 okunma
124 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Uyuyamayanlar Online masasından yazara saygı ve selamlar
Yazarın Uyuyamayanlar Online programlarını spotify’dan takip ediyordum ve kitap çıkacağı için yayınlara ara vereceğini duyunca üzülmüşüm ama kitabı okuyunca iyi ki böyle yapmış dedim çünkü çok derli toplu bir anlatım ve bir o kadar da yalın ve sade, biraz daha uzun bir kitap olabilirdi ama diğer taraftan bakınca da anlatılmak istenilen her şey yerli yerinde, söz israfı yapıp tekrara düşmeler yok kitapta, dolu dolu ve net saptamaları var yazarın, başarılı daimi olsun.
Azınlıkta Kaldık
Azınlıkta KaldıkSerhat Kaya · Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık · 202211 okunma
142 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Renkli Rüyalar görmek koşullanarak mümkün mü?
Yazarın daha önce yayımladığı 4 kitabı da okudum, en çok roman türündeki Azad ve kişisel gelişim türündeki Umursama eserlerinden etkilenmiştim. Bu kitabı çıkınca heyecanla aldım ve bunu da çok beğendim. Kolay anlaşılır ve akan bir şekilde yazılmıştı yine. Yazar gördüğümüz rüyaları tasarlayabileceğimize inandırdı beni, çünkü buna insan olarak çok ihtiyacım olduğuna inanıyorum. Bir ömür gününün en az 3'te 1'i uykuda geçiyorsa o zamanları da kendine faydalı hale getirmeli insan ve kötü rüya görmemeli elbette bunu başarabildiği ölçüde. Kitabın içinde yanlış hatırlamıyorsam 30'un üzerinde ayrı bölüm şeklinde uykudan önce içilen su gibi rahatlatan, bir yandan da uyumadan önce zihnimi boşaltmaya teşvik eden kısımlar olması hoşuma gitti. Kemirgen, Balkon lambası ve yoksa sanıyor musun isimli bölümler en çok etkisinde kaldığım sonrasında uzun uzun düşündüren kısımlardı diyebilirim, okumadıysanız gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
Renkli Rüyalar
Renkli RüyalarSerhat Kaya · Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık · 20239 okunma