Seda, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Mezar Taşıma Yazdırmak İstediğim
Çok Uzun Yaşadığım ve pek çok kişi yitirdiğim için artık biliyorum ki ölüler yoklukluklarıyla değil de -onlarla bizim aramızda -söylenmeden kalan sözler yüzünden keder verirler asıl .

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 26 - Can Yayınları (Mini Kitap))Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 26 - Can Yayınları (Mini Kitap))
Seda, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Aynı Ağaçta Farklı Mevsimler
Sen bunu hiç fark ettin mi bir tanem?İkimiz de aynı ağacın üstünde yaşadık,ama öyle farklı mevsimlerde ki!

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 29 - Can Yayınları (Mini Kitap))Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 29 - Can Yayınları (Mini Kitap))
Fırat BALAMİR, Yüreğinin Götürdüğü Yere Git'i inceledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Koca bir çınarın ağzından torununa yazılan mektupların bize de çok şey öğreteceği kanaatindeyim. Hem kendi yaşantısından hem kızının yaşantısından kesitleri ve bilinmeyen gerçekliği dokunaklı bir şekilde dile getirirken bir taraftan da kendisiyle yüzleşiyor aslında. Kim bilir belki de yazarak heybesindeki ağırlığı hafifletmeye çalışıyor. Bilge bir tavırla gençliğinde göze alamadığı şeyleri torununa yapmasını salık verirken, yaşadığımız hayatı bir yolculuğa benzeterek "yapılması gereken tek yolculuğun kendi içimize yapacağımız yolculuk olduğu" çağrısıyla mektuplarını sonlandırıyor. Zira kendimize yolculuk yapamazken bir başkasının hayatında nasıl yol alabiliriz ki?

Fırat BALAMİR, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Yapılacak ilk devrim, insanın kendi içinde yapacağıdır, evet ilk ve en önemli devrim budur. İnsan kendi hakkında bir düşünceye sahip değilken bir düşünce uğruna savaşmak, yapılabilecek en tehlikeli şeylerden biridir.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 156 - Can)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 156 - Can)
Fırat BALAMİR, bir alıntı ekledi.
 16 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Var olan, tek gerçek ve inanılası öğretmen, insanın kendi vicdanıdır. Bunu bulabilmek için yalnız ve sessizlik içinde kalmak, çıplak toprağa, çıplak çevrede hiçbir şey olmaksızın, sanki ölmüş gibi oturmalısın.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 139 - Can)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 139 - Can)
Fırat BALAMİR, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Başımıza gelenler hiçbir zaman nedensiz değildir, her birinin kendi anlamı vardır. Her karşılaşma, her küçük olay kendi içinde bir anlam barındırır.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 137 - Can)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 137 - Can)
Fırat BALAMİR, bir alıntı ekledi.
Dün 02:54 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 105 - Can)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 105 - Can)
Fırat BALAMİR, bir alıntı ekledi.
Dün 02:06 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bana öyle geliyor ki belleğin işlemesi derin dondurucuya benziyor biraz. Hani içeride uzun süre bıraktığın bir şeyi çıkarınca nasıl olur bilirsin. Başlangıçta tuğla gibi serttir, kokusu, tadı yoktur, üzeri beyaz bir zarla kaplıdır; onu ateşe koyar koymaz yavaş yavaş formuna, rengine kavuşur, kokusu mutfağı sarar. Bunun gibi hüzünlü anılar da uzun zaman boyunca belleğin sayısız karanlık mağaralarının birinde uyuklarlar, orada yıllarca, on yıllarca, bir ömür boyunca kalırlar.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 89 - Can)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 89 - Can)
Elif Kp, bir alıntı ekledi.
23 Mar 17:41

Bir kere söz ağızdan çıkınca .
Söylediğim an çoktan pişman olmuştum, dudaklarımdam içeri çekmek isterdim, bu sözleri yeniden yutabilmek için elimden geleni yapardım, ama çok geçti.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 79)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 79)
Elif Kp, bir alıntı ekledi.
23 Mar 17:36

Sanki bir uçurumun kenarında gözleri bağlı yürüyordu ve hala bir kırda piknik yaptığını sanıyordu.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 78)Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, Susanna Tamaro (Sayfa 78)