Zülal

Sabitlenmiş gönderi
Yoğun bakım stajımdan bir anı...
Hepimizin; meslek hayatında, âile içinde, arkadaş ortamında yaşadığı bazı acı anılar vardır ki biz o anıları hatırlamak istemeyiz çoğu zaman. Farkında değilizdir o anların bizi biz yaptığından, bize neler kattığından.. Burada benim gibi birçok sağlıkçı, hatta onların yaşadığı çok daha ilginç anıları vardır. Beni; (daha mesleğimin ne olduğunu
Reklam
"Göz yaşarır, kalp hüzünlenir. Biz ancak Rabb'imizin razı olacağı sözleri söyleriz..."
Yahudiler aralarında istişare edip sabahleyin iman etmiş görünmeye, Müslümanlarla namaz kılmaya, Akşamleyin de dinlerinden dönmeye karar verdiler ki cahil insanlar, onların, Müslümanların dininde bir ayıp ve suç gördükleri için İslam'dan döndükleri kanaatine varsınlar.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Kusurların üzerini örtmek...
"Hz. Ömer'in hilafet günlerinde içlerinde Cerîr b. Abdullah'ın da bulunduğu bir grup insan oturmuş sohbet ediyorlardı. O anda mecliste kötü bir koku hissedildi. Koku Hz. Ömer'in burnuna da ulaşınca birden gadaplandı ve dedi ki: Bu kokunun sahibi kimse hemen kalksın ve gidip abdest alsın. Tabii kimsede bir hareket olmadı. O anda Cerîr b. Abdullah, Hz. Ömer'in kulağına eğildi ve dedi ki: Ey Mü'minlerin Emiri! Hepimiz abdestlerimizi tazelesek, hepimiz yeniden abdest alsak daha iyi olmaz mı?"
.. Cerîr b. Abdullah bize şöyle haber verir: "Biz Resûlullah'ın yanında oturuyorduk. O ayın ondördünde olan aya baktı ve şöyle buyurdu: "Şüphesiz ki sizler, bu ayı gördüğünüz gibi Rabbinizi göreceksiniz ve onu görmekte, kalabalıktan dolayı sıkıntı çekmeyeceksiniz."
Reklam
Reklam
350 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.