İslami Yeniden Doğuşun Sorunları

9,0/10  (2 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
575 gösterim
İslam'a göre insani ve bu sebeple de İslami olan her şey son radde iman etmek ve iyi amel işlemekten oluşmaktadır.

Bana biri "İslam Nedir?" diye sorduğu ve özellikle de bunu çocuğum yaptığı zaman cevabım şu olacaktır: İman etmek, iyi amel işlemektir. Ondan sonra da namaz, oruç, zekat ve hac hakkında konuşurum ve sonunda da şunu vurgularım, bunlar ibadetlerdir. Eğer senin ruhun Allah'a olan imanla ve davranışların iyilik etmekle doluysa onlar İslam'a aittir. Yok eğer bunlar yoksa bu ibadetler diğer bütün boş inançlar gibi anlamsızdırlar. İslam'ın ilerlemesini sakin ve teslimiyetçi kimseler değil, cesur ve isyankar ruhlu kimseler gerçekleştirecektir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789944432429
 • Çeviri:
  Rahman Ademi
 • Yayınevi:
  Fide Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 20 Alıntı

Sümeyye K. 
29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Müslüman kadın yeni nesil doğurmalı, yetiştirmeli ve ona,İslam ve geleceğe olan imanı vermelidir.
O,ancak eğitimli ve yetiştirilmiş olursa eğitebilir ve yetiştirebilecektir.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 59)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 59)
Sümeyye K. 
05 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İslam düşünme şeklinden çok eylem biçimi, felsefeden çok hayat pratiğidir.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 140)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 140)
Sümeyye K. 
05 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İsrail siyasi tarihte benzeri olmayan bir vaka olarak görülmektedir. Kuruluşu esnasında bu devletin ne toprakları ne de nüfusu vardı. Topraklarını satın alarak ve gasp ederek, nüfusunu ise dünyanın her tarafından insanlar getirterek edindi.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 89)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 89)
Sümeyye K. 
29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İslam dünyası batıdan, çalışma ve organizasyon anlayışını, bilimsel çalışma metodu ve tekniğini almalıdır, fakat iç hayat, hayat felsefesi, ahlaki anlayış ve aile hayatı ile alakalı Avrupa örnek teşkil etmemektedir.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 54)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 54)
Sümeyye K. 
05 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Faizi kınamakla ve reddetmekle Kur'an dürüst olarak çalışanların tarafında olduğu ve her türlü hazırcılığa, sömürüye ve rantiyeye dayalı hayata karşı olduğunu açık bir şekilde gösterdi.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 81)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 81)
Sümeyye K. 
05 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Belli sayıdaki Müslüman ülkelerde doğrudan veya dolaylı olarak basın ve eğitim yabancıların elindedir ve onlar ruhları zehirlemeye devam ediyorlar.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 134)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 134)
Sümeyye K. 
29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Biz,erkeksi kadın ve kadınımsı erkeklerin oluşturduğu toplum yapısına doğru gidiyoruz."

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 55)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 55)
Sümeyye K. 
29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hakikaten, birinin insanı terbiye edebilmesi için baba veya insandan üstün olması gerekir. Ve siz böyle bir görevi sakince para için çalışan kimselere emanet ediyorsunuz"
J.J.Rousseau

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 50)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 50)
Sümeyye K. 
05 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rahatlıkla söylenebilir ki Kur'an teslimiyetçiliği yasaklamıştır. Çok sayıda sahte büyüklük ve otorite yerine Kur'an, sadece tek ve biricik teslimiyeti tesis etmiştir: Allah'a olan teslimiyet.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 128)İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 128)
2 /