Ölüm Hastalığı

8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
398 gösterim
"Sevdiğini öldürecek gibi olma duygusunu, onu kendinize, yalnız saklama, bütün yasalara rağmen, bütün ahlâki baskılara rağmen onu alma, kaçırma isteğini duydunuz mu? Hiç bu isteği duydunuz mu? der.
Hiçbir zaman, dersiniz."
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 1990
 • Sayfa Sayısı:
  46
 • ISBN:
  9789753425476
 • Orijinal Adı:
  La Maladie De La Mort
 • Çeviri:
  Nilüfer Güngörmüş
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Ali Lefévre 
04 Tem 01:23, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

"Bu geceye kadar, nasıl olup da gözlerin gördüğü, ellerin dokunduğu, bedenin dokunduğu şeylerin bilinemeyeceğini anlamıştınız. Bu bilmemezliği keşfedersiniz.

Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 17 - Metis Yayınları)Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 17 - Metis Yayınları)
Ali Lefévre 
04 Tem 01:22, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

...Bu kadın, şimdiye kadar bildiğiniz bütün dış gerçeklerin hepsinden daha esrarengizdir.

Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 14 - Metis Yayınları)Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 14 - Metis Yayınları)
Ali Lefévre 
 04 Tem 01:24, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Siyah denize bakan terasa dönersiniz. İçinizde, nedenini bilmediğiniz hıçkırıklar vardır. Sanki sizin dışınızda bir şeymiş gibi kıyınızda kalakalırlar, size kavuşamazlar ki onları ağlayarak atarsınız. Siyah denize karşı, uyuduğu odanın duvarına karşı, kendinize ağlarsınız, bir yabancının ağlaması gibi.

Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 20 - Metis Yayınları)Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 20 - Metis Yayınları)
Ali Lefévre 
 04 Tem 01:27, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Hiçbir şeyi sizin bildiğiniz şekilde bilmek istemem, der, ölümün yol açtığı o kesinlikle, hayatınızın her gününde, her gecesinde, birbirine benzeyen o umarsız tekdüzelikle, sevme yoksunluğunun o ölümcül işleyişiyle.
Sabah oldu, her şey başlayacak, siz hariç. Siz, hiçbir zaman başlamazsınız.

Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 35 - Metis Yayınları)Ölüm Hastalığı, Marguerite Duras (Sayfa 35 - Metis Yayınları)