Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2

2021 Okuma Raporları

Bu gece, harikulade güzel bir geceydi. Her zamankinin iki misli kadar büyük görünen ay, yerinden firlamus, topraga ve denize adamakilh yaklagmis gibiydi. Duvar harabelerinin ve çöp yiginlarinin üzerinde fiskiran arsiz nebatlar bir masal bahçesinin çiçekleri gibi nazlı nazlı sallaniyorlardi. Sahili ara sira yalayan dalgalarin islattigi yosunlu çakillar, türlü renk oyunlar yapan kiymetli taslar gibiydi. Her seyde yari sarhos, yarı baygın bir hal vardi. Her seyden, bu sessizlige ve bayginliga rağmen, oluk oluk hayat fiskiriyordu.
Sayfa 142Kitabı okudu
Reklam
...hem de her şeyden önemlisi utanmaz bilgisizliğimi sergilemek zorunda kalmadım. Aslında bu da genel anlamda oldukça "rahat" bir şeydi ve insan uygun koşullar altında sınıfta da kendini "yok edebilirdi" ve olanaklar sonsuzdu ve insan yaşarken de "ölebilirdi".
Sayfa 141Kitabı okudu
Sevin ağlayabiliyorsan Unutmanın kardeşidir ağlamak Uyur uyanır yatağında duyguların Düşüncenin kucağında hep çocuktur Ağlamak.
Sayfa 79 - AĞLAMAK
456 syf.
10/10 puan verdi
Son Cüret
Son Cüret
“Son Cüret” Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde gerçekleşen ve tarihe yön veren büyük milli mücadeleyi tüm gerçekleriyle okuyucuya ileten, Yılmaz Özdil tarihi sıkıcı hale getirmeden akıcı bir dille çok iyi anlatmış. 3 yıl, 3 ay, 22 gün süren Zafer’le biten milli mücadele dönemi… Kendi tarihimizi okurken duygulanmamak elde değil. Kitabın her sayfasında Mustafa Kemal Atatürk’ün zekası, cesareti tüm özellikleriyle bir kez daha hayran bıraktırıyor kendisine, 7’den 70’e çabalayan ölümü göze alarak düşmanla çarpışan bir millet var. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milli mücadele de bulanan milletin ruhları şad olsun…
Son Cüret
Son CüretYılmaz Özdil · Sia Kitap · 20202,999 okunma
...Sen kalbimdeyken her şeye katlanabilirim, bir keresinde senden mektup gelmeyen günlerin korkunç olduğunu yazmıştım, doğru değil, evet korkunç derecede zordu o günler, ***kayık ağırdı ve korkunç derecede su alıyordu, ama yine de senin sularında yüzüyordu.*** Yalnızca tek bir şeye Milena, senin alenen yardımın olmadan katlanamam: "korku"ya, bunun İçin fazla güçsüzüm, bu canavara bakamam bile, beni sürükler götürür.
Sayfa 115Kitabı okudu
Reklam
''Köyde muazzam bir deneyim kazanmak mümkün, diye düşünüyordum uykuya dalarken; ama okumak gerek, çok, daha çok okumak...''
129 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
BİR DÜŞ İKİ HAYAT
BİR DÜŞ İKİ HAYAT Bir kadın var düşümde adını bilmediğim. Bir kadın, benim mi değil mi anlamadığım. Bir kadın var gülüşüne ömrümü soldurduğum. Bir kadın.. Ben bir kadın derim bin ah dökülür kalemimden sayfalara.. Ne kolay şimdilerde birilerine sevgiyle hitap edebilmek, ona aşk diyebilmek ve çok çabuk aşk dediğinden vazgeçebilmek.. Oysa aşk dilden kolay düştüğü kadar kolay düşmez kalpten. Yar yara olur bazen ve ona rağmen yinede yaranın şifacısıdır yar. Can’da sevdi Manolya’sını lütfuda başı üstüneydi kahrı da fakat bu aşktan en çok kahır düştü Can’ın payına, çok sevdi, çok yaralandı. Ayrılığın acısıyla yanıp kavrulan Can, sevdasının en güzel hatıralarına tutup yaşamak için sebep ararken, Manolya kokulu düşler kurdu hayalinde. Belki Can ve Manolya’nın aşkı yarım kaldı ama yaşadıkları o kısacık birliktelikleriyle bir ömre sığacak hikayeler yarattılar. Bir Düşte İki Hayat kurdular. Bazen yüzünüzde tatlı tebessümler bırakan, bazense gözyaşlarınızın akmasına vesile olan sayfaları çevirdikçe aşkın aslında sadece dilden düşen üç harften ibaret olmadığını anlayacak, onların sevdalarına ve aşklarına şahitlik edeceksiniz. Ayrılıklar da sevdaya dahil derler ya azizim işte öyle birşey…
Bir Düş İki Hayat
Bir Düş İki Hayat
Bir Düş İki Hayat
Bir Düş İki HayatNasrullah Çam · Agnes Yayımcılık · 202210 okunma
188 syf.
·
Puan vermedi
Öteki
Bilinçaltında oluşturmuş olduğu yeni bir ben ile savaşını anlatır. İnsanı da bu savaşın içene katıyor. Gerçek ve hayali okuyucunun ayırt etmesi bile mümkün değil. Yaşamış olduğu bu çetrefilli durum onun hastaneye yatırılmasına neden oluyor.
Öteki
ÖtekiFyodor Dostoyevski · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 201922,3bin okunma
Milletçe kas geliştirir gibi kişilik geliştiriyoruz.
133 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.