Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Okuma hedefine tam hızla ilerleyenler kimler ? Hedefiniz neydi ne durumdasınız ?
Bu il oxumaq istədiyim kitablar : 1. Agatha Christie "Noel kekinin gizemi"✅️ 2. Lev Tolstoy "Ṣeytan"✅️ 3. Elxan Elatlı "Ən yaxın planet"✅️ 4. Rövşən Abdullaoğlu "Bu şəhərdə kimsə yoxdur"✅️ 5. Çingiz Abdullayev "Mavi mələklər"✅️ 6. Qaraqan "Evakuasiya"✅️ 7. Gabriel Garcia Marquez "Vəba günlərində eşq"✅️ 8. Ernest Hemingway "Qoca və Dəniz"✅️ 9. Johann Wolfgang Von Goethe "Gənc Verterin iztirabları "✅️ 10. Jan Kristof Qranje "Qara yol"✅️ 11. Fyodor Dostoyevski " Əbədi ər " 12. Paulo Coelho "Veronika ölmek istiyor" 13. Stefan Zweig " Amok koṣucusu" ✅️ 14. Stefan Zweig " Bir kadının yaşamından 24 saat "✅️ Hələlik bu qədər.....
Reklam
Önerilerinizi bekliyorum
2023 yılında 'kesinlikle okumalısın' dediğiniz kitapları yazabilir misiniz rica etsem? Okuma listesi hazırlıyorum. Özellikle klasiklerden olursa mükemmel olur ama her tür kabulüm 😍🥰
#OkudumBitti #2023OkumaListem
Oğuz Yılmaz
Oğuz Yılmaz
Böyle güzel yorumları gördükçe gelecek kitabımı dört gözle bekliyor sabırsızlanıyorum valla hocam... Sonsuz teşekkürler ve saygılarımı arz ederek kariyer hayatınızda başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum :))😊
mᎪᏉᎥŞ  hᎪᏁım

mᎪᏉᎥŞ hᎪᏁım

@Hicliginotesi
·
31 Mayıs 2023 14:36
Kitap kargosu:);)
Bugün bu güzel kargoyu almanın mutluluğunu yaşıyorum. Kargo o kadar düşünceli ve özel hazırlanmış ki açmaya kıyamadım.🦋 yanında kahve ve çikolata sürprizine bayıldım teşekkür ederim
Oğuz Yılmaz
Oğuz Yılmaz
hocam okumak için sabırsızlanıyorum 🥰 Bu kitabin bana gelmesi bir tevafuk öyle demiştin, seni tanıdığıma çok memnun oldum
Okuyan us
Okuyan us
gönlünden kopan bu güzel hediye için teşekkür ederim, Bu kitabın bende hep bir anısı ve kıymeti olucak emin ol 😊🥰
Minik kütüphanemin en yeni üyeleri😍🤭
Reklam
Aralık Etkinliği 30 Gün 30 Kitap
Everest açıkhava serisinin ilk 30 kitabını bu ay içinde okuyup yıllık okuma hedefimi 200 kitapla tamamlamak istiyorum. Hadi bakalım 🤓
216 syf.
9/10 puan verdi
·
9 günde okudu
Açıkçası kitabı çok sevdim, dili sade ve yalın idi. Yazar karakterleri öyle iyi kurgulamış ki kitabın hikâyesi beni içine aldı, onların yaşadıklarını bende yaşadım. Bu kitapta Veronika adlı bir genç kadın intihar etmek ister, ama başaramaz. Hastaneye kaldırılır, orada söylemiş olduğu bir tümce nedeniyle de kendisini bir akıl hastanesinde bulur. Hikayede burada başlar...
Veronika Ölmek İstiyor
Veronika Ölmek İstiyorPaulo Coelho · Can Yayınları · 202077,6bin okunma
Bu yıl 56 kitap
Benim için 2023 yılı bitmiştir😃 Aralık ayını ve seneyi
Hayatın Kaynağı
Hayatın Kaynağı
ile tamamlayacağım ve hiç acelem yok.
234 syf.
·
Puan vermedi
·
32 günde okudu
Önyargılar
Her kitap okuyucuya yeni ufuklar kazandırır, yeni bir bakış açısı kazandırır deriz. Benim için Kamelyalı Kadın kitabında önyargılarımı yıktığını söyleyebilirim. Kitabın konusu: hayat kadınlığı yapan Kamelyalı Kadın ile ona aşık olan bir Paris soylusunun aşk hikayesi diyebiliriz. Ancak sadece bu cümle kitabı tarif etmekte yetersiz kalır. İnsanların özellikle toplumun hayat kadınlarına bakış açısını anlatması bakımından çok önemli bir eser. İnsan olarak bir çok önyargılarımız oluşur. İster istemez bu yargılar ile bakış acımızı oluştururuz. Bu eser hayat kadınlarının da duygularının olduğunu, onların da ağlayıp uzulebilen yaratıklar olduğunu, aslında aslın hiç de görünen gibi olmadığını okuyucuya anlatır. Eseri bitirmemle bende yeni ufuklar açmış, yeni bakış açıları kazanmış bir şekilde kitabın son sayfasını kapattım. Mutlaka okunması gereken bir eser olarak da aklımda kaldı
Kamelyalı Kadın
Kamelyalı KadınAlexandre Dumas (fils) · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 201917,7bin okunma
Reklam
Cüce ay şubat okuma listesi 📖🤓 Stefan Zweig / Olağanüstü Bir gece Han Kang / Beyaz Kitap Yu Hua Kanını Satan Adam Madeline Miller / Ben Kirke #okumalistem #maviayrac #kitapseverlertakiplesiyor #kitap #subat
261 syf.
·
Puan vermedi
·
8 günde okudu
Kitabın henüz başındayken
Mercan Adası
Mercan Adası
, veya
İki Yıl Okul Tatili
İki Yıl Okul Tatili
kitaplarının havasını da almıştım ancak okudukça anladım ki pekte bir ilgi ve alakası yokmuş. Açıkçası kitap farklı ve değişikti, başında okuduğumdan çok çok farklı idi. Bu kitap bana insanların görünüşüne aldanmamız gerektiğini, iç yüzlerinin çok daha farklı olabileceğini hatırlattı.
Sineklerin Tanrısı
Sineklerin TanrısıWilliam Golding · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202080,4bin okunma
38 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.