Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
Hz. Yusuf'un sabrı...
Hangi cümle ile başlasam bilemedim lakin şunu diyebilirim ki biz insanlar hiç sabırlı kullar değilmişiz. Meğer sabır, küçük bir hastalıkta oflayıp, sızlanmamakla olmuyormuş. Meğer sabır, kötülüğe karşı küserek olmuyor... Sabır;bir babanın evlatlarının kötü yolda olduğunu bile bile yıllarca evlatlarını kötülemeden iç içe yaşamakmış... Rabbim bizleri sabırsız kullarının isyanıyla ziyan olanlardan eylemesin. Amin 💦
Mustafa Kutlu kitaplarıyla bir anı
Kitapda üstünü çizdiğim tek noktaymış "Ne içindeyim zamanın Ne de büsbütün dışında Yekpare geniş anın Parçalanmaz akışında"
Sayfa 59 - Dergah YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Evet, bu sene hedefimi tutturamadım. Fakat yıllardır hem odaklanamamaktan hem de kendime vakit ayirmamaktan dolayı kitap okuma alışkanlığımı yitirmiştim. Bu sene 15 yıl önceki halime biraz olsun dönebilmeyi başarmak benim için cok büyük bir mutluluk ve motive edici. Ve evet, aşağıdaki gönderide yazdığım gibi bana renk katacak birçok kitap okuma şansım oldu. Yeni yıl hedefim de bu eski alışkanlığımı kaybetmeyip daha da beni besleyecek kitaplarla vakit geçirebilmek...
Simay Gencel

Simay Gencel

@simaygencel
·
29 Aralık 2022 03:30
Başaramazsan üzülme:) Önemli olan anlamlandırabildiğin ve sana renk katacak kitapları bulmak ve okuyabilmektir.
2023 OKUMA HEDEFİ
13/20 kitap - %65 tamamlandı
13 kitap okudu
20 kitap
2.758 sayfa
0 inceleme
21 alıntı
Aralık Etkinliği 30 Gün 30 Kitap
Everest açıkhava serisinin ilk 30 kitabını bu ay içinde okuyup yıllık okuma hedefimi 200 kitapla tamamlamak istiyorum. Hadi bakalım 🤓
Reklam
Bu yıl 56 kitap
Benim için 2023 yılı bitmiştir😃 Aralık ayını ve seneyi
Hayatın Kaynağı
Hayatın Kaynağı
ile tamamlayacağım ve hiç acelem yok.
234 syf.
·
Puan vermedi
·
32 günde okudu
Önyargılar
Her kitap okuyucuya yeni ufuklar kazandırır, yeni bir bakış açısı kazandırır deriz. Benim için Kamelyalı Kadın kitabında önyargılarımı yıktığını söyleyebilirim. Kitabın konusu: hayat kadınlığı yapan Kamelyalı Kadın ile ona aşık olan bir Paris soylusunun aşk hikayesi diyebiliriz. Ancak sadece bu cümle kitabı tarif etmekte yetersiz kalır. İnsanların özellikle toplumun hayat kadınlarına bakış açısını anlatması bakımından çok önemli bir eser. İnsan olarak bir çok önyargılarımız oluşur. İster istemez bu yargılar ile bakış acımızı oluştururuz. Bu eser hayat kadınlarının da duygularının olduğunu, onların da ağlayıp uzulebilen yaratıklar olduğunu, aslında aslın hiç de görünen gibi olmadığını okuyucuya anlatır. Eseri bitirmemle bende yeni ufuklar açmış, yeni bakış açıları kazanmış bir şekilde kitabın son sayfasını kapattım. Mutlaka okunması gereken bir eser olarak da aklımda kaldı
Kamelyalı Kadın
Kamelyalı KadınAlexandre Dumas (fils) · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 201917,5bin okunma
Reklam
Okuma hedefine tam hızla ilerleyenler kimler ? Hedefiniz neydi ne durumdasınız ?
261 syf.
·
Puan vermedi
·
8 günde okudu
Kitabın henüz başındayken
Mercan Adası
Mercan Adası
, veya
İki Yıl Okul Tatili
İki Yıl Okul Tatili
kitaplarının havasını da almıştım ancak okudukça anladım ki pekte bir ilgi ve alakası yokmuş. Açıkçası kitap farklı ve değişikti, başında okuduğumdan çok çok farklı idi. Bu kitap bana insanların görünüşüne aldanmamız gerektiğini, iç yüzlerinin çok daha farklı olabileceğini hatırlattı.
Sineklerin Tanrısı
Sineklerin TanrısıWilliam Golding · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202080,1bin okunma
38 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.