Ahmet Gönültaş

Ahmet Gönültaş
@Ahmetgonultas
Lisans
Malatya
Malatya
35 okur puanı
Ekim 2019 tarihinde katıldı
"Aynı kafada olmayan kişilerle sohbet ruha acı veren bir azaptır." Fars Atasözü
Reklam
İbn Teymiyye رحمه الله şöyle demiştir: إن الله يقيم الدولة العادلة وإن كانت كافرة ولا يقيم الظالمة وإن كانت مسلمة MUHAKKAK Kİ ALLAH, ADALETLİ DEVLETİ KAFİR OLSA BİLE AYAKTA TUTAR VE ZALİM DEVLETİ MÜSLÜMAN OLSA BİLE AYAKTA TUTMAZ. Mecmu'-L-Fetāvā 28/146
yolcu yolunda gerek
İbni Ömer radıyallahu anhümâ şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem benim iki omuzumu tuttu ve: "Dünyada sanki bir garip veya bir yolcu gibi ol" buyurdu.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
"Rasulullah (s.a.s) ibadette Allah'ı birlemelerine, yalnız O'na yönelmelerine, Allah'a gereği gibi itaat etmelerine ve kafirlerle cihat etmelerine rağmen ashabı adına bu kadar endişe duyuyorsa, ilim ve amelce onlardan çok daha gerilerde olan kimseler nasıl endişe etmezler? Şirke düşmekten nasıl emin olabilirler? Oysa ki ashab, Rasulullah'ın kendilerini neye davet ettiğini biliyorlardı. İhlâsın, şirkten ve müşriklerden uzak kalmanın ne anlama geldiğinin farkındaydılar. Buna rağmen her bakımdan onlardan çok gerilerde olan kimseler neden hiçbir endişe duymuyorlar?
“Ahiret iyiliğini ve dünya bilgeliğini, davranışta ölçülülüğü ve güzel ahlakın tümünü ve bütün erdemleri elde etmeyi isteyen kişi Allah’ın elçisi Muhammed’e uysun ve olanaklı olduğu ölçüde onun ahlakı ve davranış biçimine göre eylemde bulunsun.” İbn Hazm, el-Ahlâk, s. 23.
Reklam
Reklam
117 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.