1000Kitap Logosu
Sait Köşk
Sait Köşk
Sait Köşk
TAKİP ET
Sait Köşk
@Aybebe
Her kitabı okumam. Eleştirmen değilim. Burada paylaştıklarım kitaplardan bende kalanlardır. Bilirim, kitapların her okuyucuda bıraktıkları farklıdır. Çünkü her insan biriciktir. Değişiktir. Kıymeti de buradan kaynaklanır.
Edebiyat Öğretmeni, Karavan Çocuk'ta Editör.
Marmara Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili Ve Edebiyatı
İstanbul
Kahramanmaraş
1054 okur puanı
20 Ağu 2019 tarihinde katıldı.
1.567
Kitap
295
İnceleme
665
Alıntı
1.532
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Bir hasır örgünün üzerinde uyumuştur Hazreti Peygamber (sav) Hasır vücudunda izler bırakmıştır. Dediler: “Size bir yaygı temin etsek de hasırın üzerine sersek.” “Ben kim, dünya kim?” dedi Hazreti Peygamber. “Dünya ile benim misalim, bir ağacın altında gölgelenip, sonra terk edip giden yolcunun misali gibidir.”
1
İnsan mutluyken değil, dertliyken Allah'ı hatırlar. Bu yüzden Rahmet-i İlahi, bağın kopmasın diye, musibetlerle kendini hatırlatır. Erol Çalı
2
Hiç kimseyi vatansız, milletini devletsiz, Gönülleri sevdasız, şehirleri mabetsiz; Bayrakları rüzgârsız, ocakları ateşsiz, Bırakma ulu Rabbim, asi kul değiliz biz. Bahaddin Karakoç
3
“Senin hikmetin nedir ya Lokman Hekim?” “Ben yapmam gerekmeyen şeyi sormam, beni ilgilendirmeyen şeyin de peşine düşmem.”
1
6
Peygamberimiz'den: Gemini yenile; deniz çok derin. Azığını tamamla, yol pek uzun. Yükünü hafif tut; yokuş sarp. İhlaslı ol; seni gören Allah'tır!
2
Neşet Ertaş elini kalbine götürdü ve dedi: "Burası var ya; taşa, toprağa gerek kalmadan insanın gömüldüğü tek yerdir."
1