Buket Feza'nın Kapak Resmi
Buket Feza, bir alıntı ekledi.
 14 Ağu 01:56

Kendimizi özgür zannediyoruz oysaki sadece ipimizi biraz uzun bırakmışlar. Sınırlara gelince farkediliyor bu. Dışarı çıkmak isterken kendini cama vurup duran yarı delirmiş karasinekler gibiyken. Sadece geceleri, yapayalnız ve yalınayakken anlaşılabilecek şeyler var.

Hikayem Paramparça, Emrah SerbesHikayem Paramparça, Emrah Serbes
Buket Feza, bir alıntı ekledi.
13 Ağu 07:42

Kadınlar ve gece ne hızlı değişiyor. Üstelik içilen tüm biraların tadı ve sarhoşluk bile aynıyken. Bir gün o da biriyle evlenecekti ve ben yine yazı yazacaktım. Mevsimlerin ve günlerin önemi yoktu. Bana hikayeleri ve şişeleri sayın diye haykırmak istedim.

Çıplak Kadınlar Arasında, Cenk KayakuşÇıplak Kadınlar Arasında, Cenk Kayakuş

Bir hayalciden başka hiçbir şey olmayı denemedim. Bana dışarı çıkıp yaşamamı söyleyen insanları hiç umursamadım. Hep benden uzak olan ve hiçbir zaman olamayacağım şeylere ait oldum. Bana ait olmayan her şey, aşağılık dahi olsa, daime şiirle dolu gibi göründü. Her zaman sevdiğim şey, saf hiçlikti.

Varoluş üzerine.
Hayata ve diğer insanlara tahammül edemem. Gerçeklerle yüz yüze gelemem. Güneş bile umudumu kırar ve moralimi bozar. Sadece geceleyin, tümüyle yalnızken, içime kapanmışken, unutulmuş ve kaybolmuşken, gerçek ve yararlı hiçbir şeyle bağlantım kalmamışsa, ancak o zaman kendimi bulur ve huzurlu hissederim.

Ayın ve yıldızların olmadığı gecelerde hiçbir şey göremezsiniz ama her şeyi hayal edebilirsiniz.

Şuan da seninleyim. Tek başına ölmeyeceksin ama sabaha kadar da bekleyemem.

Buket Feza, bir alıntı ekledi.
 11 Ağu 06:40

-"pişman mısın?"
-"nerden aklıma geldi bilmiyorum ama, "Edith Piaf'ın çok güzel bir şarkısı vardır hakim bey," dedim, "yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim."
Şimdi, on beş sene sonra düşünüyorum, o gün, hakime söylediğim o sizden de pişman değilim, bedeli ne olursa olsun, ben hep doğru bildiğimi yaptım.

Müptezeller, Emrah SerbesMüptezeller, Emrah Serbes
Buket Feza, bir alıntı ekledi.
10 Ağu 15:24

"Öldür kendini diyorum. Öldür kendini. Öldür kendini.
Kızın biri arayıp "ölmek insanın canını çok yakar mı?" diye soruyor. Bak tatlım diyorum, evet yakar ama yaşamaya devam etmek çok daha acıdır."

Gösteri Peygamberi, Chuck PalahniukGösteri Peygamberi, Chuck Palahniuk
Buket Feza, bir alıntı ekledi.
10 Ağu 15:22

"Dünyayı parçalara böldük ama parçaları ne yapacağımızı bilemiyoruz."

Tıkanma, Chuck PalahniukTıkanma, Chuck Palahniuk