Ezgi

Ezgi
@Ezgiinlibrary
Sabitlenmiş gönderi
“Hakikaten de insanlar iki sınıfa ayrılırdı: Yapanlar ve yaptırtanlar. Para yaptırtmanın bir yolu idi ve bir kadına kendisine cilve yaptırtmak, bir şarkıcıya şarkı söylettirtmek, bir dansöze göbek dansı yaptırtmak, garsonlara hizmet ettirtmek ve oradakilere kendisine saygı duydurtmak isteyenler, buranın müşterisiydi. İnsan olmanın diğer yolu ise, aşık olmak, şarkı söylemek, dans etmek, kendi işini kendi görmek ve kendine saygı duymaktı.”
Reklam
"Bir insan kendisini bulduktan sonra, onun bu dünyada kaybedebileceği hiçbir şey yoktur. Ve o kişi kendi içindeki insanlığı anladıktan sonra bütün insanları anlayacaktır." Stefan Zweig
184 syf.
·
Puan vermedi
Clarissa
ClarissaStefan Zweig
7.9/10 · 13,3bin okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
“İnsanlığı bile tam olarak anlayamıyorlar, çünkü insanlık tüm insanlar demektir- eğer kendi arzunla onların yanında değilsen, artık yaşamıyorsun demektir.”
Reklam
İnsan yüreğinde sır taşırken rahat yaşayamaz.
“..savaş boyunca insanlık dememek gerekir, savaş insanlığa yakışmıyor. “
… kendini diğer insanlara açarak, vererek, sevinçlerini paylaşarak ‘kendini hissedebiliyordu.’ Göğsündeki rüzgârı daha önce hiç olmadığı kadar duyumsuyordu.
“Dürüst ve iyi niyetli olmak neye yarar, eğer tepedeki bir avuç insan böyle olmak istemezse.”
Reklam
“Basit insanlar” “Oradalar işte ,tanınmayanlar . Bunlar bizleriz işte- yeryüzüne yayılmış sayısız varlık; basit , sakin hayatımız dışında hiçbir şey istemeyen bizler şurada , burada ve her yerde.”
“İnsan gözleriyle , duyularıyla ve hisleriyle algılamadan yalnızca görünenin, ilk bakışta fark edilenin ötesine baktığında hemen doğru olarak fark edilir bu.”
“İnsan daracık bir çevrenin içinde durur, ancak onu tamamen doldurduğunu düşünür.”
“Karanlıkta yürürken şarkı söyleyen kişi korkaklığını saklar; ama bu sebeple asla daha iyi göremez.” ~Sigmund Freud
“Gözlerini yummadan engin denizin açıklarına bakabilen kişi sonsuzluğun bir kısmına sahiptir.”
811 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.