Gulzar Sharifova

Gulzar Sharifova
@Sailormoon89
Sıkı Okur
Körler ülkesinde ayna satan kadın Piano performer My profile on Letterboxd boxd.it/3ZaLr For questions : zaqa.net/Sailormoon89
160 syf.
9/10 puan verdi
büyümeyen çocuk
Serdar Ortaç
Serdar Ortaç
ın benim çocukluk ve gençlik çağımda rolu büyük, felaket dinlerdim. Biografisini okumayı heo merak etmişimdir. Geçen bir sahafta rastladım ve hemen alıp okumaya başladım. Tam da tahmin ettiğim gibi bizim bildiğimiz şeylerin dışında çok kaliteli bir ailede ve güzel koşullarla büyümüş ama sırf duygularından dolayı hayatını mahvetmiş bir insan var karşımızda. Fazla duygusal, şarkılarla yaşanan bir hayat.. okurken kendimden de bir parçaya rastladım hep. Kim ne derse desin çok samimi bulurum ve hep saygıyla anılacak benim için. O çocukluk şarkılarımın prensi çünkü.
Bu Şarkılar Kimin İçin
Bu Şarkılar Kimin İçinSerdar Ortaç · Mavi Ağaç Yayınları · 200524 okunma
Reklam
680 syf.
9/10 puan verdi
doğudan batıya, saçmalayalım hayatı..
Öncelikle kitabı türkçe çevirenlerin önünde saygıyla eğilir, zira çeviri ve aktarım muazzam. Bu kitap çok garip bir döneme denk geldi. Hayatımın tamamen ve hızlı değişimine o kadar az süre kaldı ki.. kafamda sürekli kentsel dönüşümlerin yaşandığı bir dönemde bu kitabı okumak o kadar iyi geldi ki. Yazarın da dediği gibi " bu kitap her açıdan tahlil edilmiş, enine boyuna taranmış tek bir ruh halidir" .. Kitabı okudukça bu daim değişen tek bir ruh haliyle tanışıyorsun. Hayatla ilgili çok derin ve güzel analizlerin bulunduğu bir kitap.. değişimler iyidir, korkmadan kucaklamak lazım. Hayatın tamamen alışmadığın yönde deyişse bile.. Seçimlerine güven.. iyi okumalar
Huzursuzluğun Kitabı
Huzursuzluğun KitabıFernando Pessoa · Can Yayınları · 201710,8bin okunma
200 syf.
8/10 puan verdi
Farklı şeyler güzeldir
Farklı ve alışılmışın dışında olan her şey dikkatimi çeker. Bundandır yeraltı edebiyatına bu kadar rağbet duymam.
Murat Menteş
Murat Menteş
de bu orijinel yazarlardan. Kitabın isminden gördüğümüz üzere, ucuz romancılardan, daha doğrusu 3 sevdiğim yazarın maceralarından bahsediyor :
Alper Canıgüz
Alper Canıgüz
Murat Menteş
Murat Menteş
,
Emrah Serbes
Emrah Serbes
. Bu da yetmezmiş gibi satmayan romanları için akıl danıştıkları kişi de daha bir sevimli yazarım
Hakan Günday
Hakan Günday
beyfendi :) Fazla söze gerek yok diye düşünüyorum, zira bu 4lünün bir araya gelmesi hem eğlenceli, hem komik :) iyi okumalar.
Ucuz Romancılar
Ucuz RomancılarMurat Menteş · Alfa Yayınları · 2024267 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
184 syf.
·
Puan vermedi
Sufizm ideolojisiyle dolu öğütler
Genel olarak
Hakan Mengüç
Hakan Mengüç
kitapları bana hep pozitif etki etmiştir. Şimdi çok pozitif ve huzur dolu bir tatildeyken bu kitabı almaya karar verdim yanıma. Tatilimle çok uyumlu oldu. Dünyaya ve çevremizdeki şeylere nasıl tepki verdiğimizle alakalı küçük hikayeler ve tavsiyeler mevcut. Normalde kişisel gelişim kitaplarını samimi bulmam, ama bence bu yazarın kitapları huzur dolu ve çok şey ögretiyor. Iyi okumalar.
Mutluluğu Sende Bulan Senindir, Ötesi Misafir
Mutluluğu Sende Bulan Senindir, Ötesi MisafirHakan Mengüç · Destek Yayınları · 2022589 okunma
72 syf.
9/10 puan verdi
Güzel şeyler tesadüfle gelir hep
Güzel şeyler tesadüfen olur, güzel kitaplara tesadüfen rastlanır. Tıpkı avm de yürürken bu kitabın orijinel isminden dolayı alıp okumak gibi. Bu kadar etkileyeceğini ve ya bilinmeyen bu yazarın bu kadar güzel şiir yazabileceğine ihtimal vermedim. Ama ters köşe, şiirler gerçekten çok derin ve güzel. Bazen canını yakacak derecede güzel. Okuyun diyeceğim ama ilk okuyan okur benim :) sizin de kitabı rahat bulabileceğini düşünmüyorum açıkçası :) ama güzel bir tesadüf oldu, kitap beni ziyadesiyle mutlu etti :) airport avm de bi kaç tane daha vardı, belki orda bulabilirsiniz yolunuz düşerse :) keyifli okumalar.
Fillere Oje Süren Kadın
Fillere Oje Süren KadınUğurc_ · Büyük Kitaplar · 20202 okunma
Reklam
Reklam
228 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.