1000Kitap Logosu
Tahir Aksoy
Tahir Aksoy
Tahir Aksoy
TAKİP ET
Tahir Aksoy
@TahirAksoy
136 okur puanı
09 Ağu 2020 tarihinde katıldı.
95
Kitap
91
İnceleme
147
Alıntı
1
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
İşte o an
İnsan her "an" olması gerektiği yerde.... Ancak kafası her daim geçmişte... Yaşayamadıklarında, pişmanlıklarında ve unutamadıklarında... Oysa ki kafasını kaldırıp önüne baksa geçmişi değil bugünü görecek. Ama... "miş gibi yapmak" ona daha gerçek, "di"ler en güzel anlar, "ecek"ler de hayaller, "yor"lar ise de hiç farkedilmeden geçen anlar olarak kalacak.... Tahir Aksoy (03.05.2017)
16
Tahir Aksoy
Balıkçı ve Oğlu'yu inceledi.
140 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Mülteci sorununa ve çevre kirliliğine dikkat çeken güzel bir eser
Zülfü Livaneli yine çok güzel ve hakkında çok konuşulacak bir eser kaleme almış. Kitabı çok sevdim özellikle günümüz Türkiye'nde yaşanan göçmen sorununu çok iyi bir şekilde ele alıyor. Konu olarak denizde boğularak kaybolan oğlu için üzülen bir balıkçının, birgün bir mülteci geçişinde devrilen bottan düşen bir bebeği evlat edinmesini konu alıyor. Kitap güncel konulara ve çevre kirliliğine de dikkat çekiyor. Severek okuyacağınız güzel bir eser. Okumak isteyen herkese öneririm.
Balıkçı ve Oğlu
8.3/10
· 5,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Tahir Aksoy
bir alıntı ekledi.
Çaresizliğin betimlemesi...
Korktuğunuz veya çok kötü olduğunuz, beyninizin durduğu, elinizden hiçbir şey gelmediği bir anda kendinizi öyle hissettiğiniz oldu mu hiç? Öyle sanıyorum ki, sözgelimi kaçınılmaz bir felaket karşısında, üzerine bir ev yıkılırken falan insanlar birden yere çömelip, ne olacaksa olsun! diye gözlerini kapayıp beklemek ister.
Fyodor Dostoyevski
İş Bankası Kültür Yayınları
15