1000Kitap Logosu
Yasemin
TAKİP ET
Yasemin
@Yaseminkece
Özele yazmayın...
209 okur puanı
13 Şub 18:02 tarihinde katıldı.
14
Kitap
1
İnceleme
10
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Yasemin
Bana Bir Son Lazım'ı inceledi.
350 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Merhabalar herkese, son zamanlarda yoğun olarak rast geldiğim kitap yorumlama trendine katılmaya karar verdim hayırlısı diyelim... Kitap, akıcılığı ve yer yer insanı dönüp arka sayfaları karıştırtma durumuna bayıldım. Ve anladım ki her okunduğunda farklı anlam farklı his ve farklı bir düşünceye sevk edecek harika bir kitap... Yer yer gözlerim doldu! Hadi itiraf edeyim ağladım da biraz. Kendimi kahramanın yerine koyduğumda ise sanki bütün güçlüklerle baş edeceğımi sandığım gücü damarlarımda hissettim. Acıdan zevk alır, alaycı tavırlara bayıldım. Kendi gücünü, zekasını, kendi çözümlerini yaratması ve böyle dimdik ayakta durmaya çabalaması hayatındaki onca acıya rağmen keşke bu kız ben olsaydım dedirtti bana Ben keyifle okudum. Okuyacaklara şiddetle tavsiye ederim
Bana Bir Son Lazım
9.0/10
· 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
358
Yasemin
tekrar paylaştı.
ecem bilgin
bir alıntı ekledi.
Herkesin bir sona ihtiyacı var, iyi ya da kötü!
Sabah Gökmen’in ağlamasıyla uyandım, odamın tam karşısındaki banyonun önünde kıyafetlerini çıkartmaya çalışıyordu ablam. Bir taraftan da sallayıp silkeliyordu kolundan.Uyku sersemi yarım açık olan kapıdan görüyor olsam da tam olarak anlayamamıştım olup biteni. Gökmen, “Anne anne” diyerek ablama sarılmaya çalışıyordu, onun vurduğu yerlerinin acısını yine ona sarılarak unutmak için. Sarılmaya çalıştıkça Nazan daha da sinirleniyor, kollarını boynundan iterken suratına bir tokat atıyordu. “Piç kurusu seni” dedi, “akşam içtin kolaları, içtin meyve sularını, şimdi yatağa işedin. Kölen miyim ben senin? Söyle kölen mi? Ha!” Gökmen yine ablamın boynuna sarılmak için hamle yaptı. Nazan ellerini bir kez daha boynundan çekerken fırlayıverdim yataktan, “Bırak, çocuğu vurma artık.” “Karışma sen” dedi Nazan, “altına işedi bu, göl etti yatağı.” Dayanamamıştım daha fazla, ağlayarak Gökmen’i kucağıma alıp kendi yatağımın üzerine bıraktım. Gökmen elleriyle yüzünü kapatmış, arkası dönük ağlıyordu, ağladığını işittikçe daha da sesli ağlamaya başladım. “Ben sana kızmadım ki” dedi ablam yanıma gelip, “sen neden ağlıyorsun?” O ara annemin sesini işittim. Gökmen’in işediği koltuğu temizlemiş olmanın verdiği sinirle beni ağlarken gördüğüzamanlarda söylediği o sözü söyledi yine. “Ne ağlıyorsun, kocan mı öldü? Hışımla kaldırdım başımı yataktan, “Sen bu dünyada ki en büyük acının koca ölmesi olduğunu mu zannediyorsun?” dedim. “Tahammül edemiyorum artık senin bu saçma laflarına, anlıyor musun? Kafayı yiyecek gibi oluyorum burada. Çekipgideceğim ben” dedim. “Cezaevi buradan daha iyi. Keşke hiç gelmeseydim. Zaten bir daha da gelmeyeceğim buraya, hatta iyi ki girmişim cezaevine, kurtulmuşum…”
8
479
Yasemin
tekrar paylaştı.
Esengül
Bana Bir Son Lazım'ı inceledi.
350 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap kapağına bayıldım, orijinal hali göründüğünden çok güzel ve İçeriğine uygun. Kitapta anlatılan genç bir kızın yaşam mücadelesi. Her türlü övgüye layık bir kitap. Bu yüzdendir ki, duyduğuma göre dizi teklifi gelmiş. Eğer dizisi olursa en az kitap kadar beğeneceğime eminim. Bu kitabın birde devamı çıkıyormuş ne zaman basılır bilmiyorum ama sabırsızlıkla bekliyorum.
Bana Bir Son Lazım
9.0/10
· 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
8
449