Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Hande

Hande
@alkshnd
Erkeğin çok okumuşu kadı, kadının çok okumuşu cadı olurmuş :)
MEÜ•PSİKOLOJİ
87 okur puanı
28 Haz 2022 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Karakter nevrozlarını ve karakter nevrozlarıyla birlikte çeşitli varyasyonları ile duygusal vebayı ortadan kaldırabilmenin tek yolu, çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin doğal cinsel yaşamlarının yeniden tesis edilmesidir.
Cinsellik gerçekten hayatta her şey değildir. Hatta sağlıklı kişilerde cinselliğin konuşma konusu veya düşünce odak noktası olmadığını da ekleriz. O zaman şunu sormamız gerekir: Nasıl oluyor da hayatta her şey olmayan cinsellik buna rağmen fiilen insanların yaşamında ve düşüncelerinde en büyük yeri kaplıyor -ki bu yadsınamaz-?
Duygusal vebalı karakter, her halükarda ve bütün olanakları kullanarak çevresini kendi yaşam ve düşünme biçimi bozulmayacak şekilde değiştirmeye çalışacaktır. Kendisine ters giden her şeyi kışkırtma olarak görür, dolayısıyla derin bir nefretle izler. Özellikle dünya zevklerinden...
Okur takip önerileri
Tümünü gör
1000Kitap
1000Kitap
@1000Kitap
1000Kitap'ta popüler
1000Kitap Destek
Oğuz Aktürk
Oğuz Aktürk
@distopikokur
1000Kitap'ta popüler
Duygusal veba tepkisinin önemli bir temel özelliği, eylemle eylem gerekçesinin asla örtüşmemesidir. Asıl neden gizlenmiş, göstermelik bir neden bahane edilerek eylem yapılmıştır.
Oysa kadının bu pasif tecavüz fantezisi yalnızca suçluluk duygusundan kurtulmaya hizmet eder. Cinsel birleşmeyi suçluluk duymadan yaşamak ister, bu da ancak bir tecavüzün gerçekleşmesi şartıyla mümkündür. Bazı kadınlar gerçek cinsel birleşmede şeklen karşı koymalarının anlamı da budur.
234112
778 öğeden 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.