Alphard

Alphard
@alphahydrae
215 kütüphaneci puanı
192 okur puanı
Aralık 2018 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
...Şunu bilmeni istiyorum: Pişman değilim; hiç de olmadım. Ama şunu da bil ki, öyle gururlu falan da değilim — olamadım: Kendimden hiç nefret etmedim; ama bir türlü beğenemedim de kendimi. Çok acı çektim, ama başkalarına da çok acı çektirdim — bu da insanın gururlanabileceği bir şey değil pek... Kendimi haklı görüyor değilim; ama kendimi savunuyor da değilim — hele yargılamayı hiç beceremiyorum, kendimi de, dünyayı da... — Dünya ne ise oydu; ben de ne isem o oldum — uyuşamadık. Hepsi bu.
Sayfa 27
Reklam
"Şöyle bir yere gidip bir süre kalabilsem... İnan olsun, başımdan gelip geçen her şeyi bir güzel düşünürdüm inceden inceye. Belki bir gün bir anlam bile çıkarabilirdim bütün bu bölük pörçük, kırık dökük parçalardan; bu tirfilli, çiğ, sert artıklardan bir bütün çıkarırdım, anlamı olan, başı sonu belirli bir bütün. Başım dinç olurdu böyle bir yerde; düşünebilirdim."
Sayfa 214

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Çoğu yaşamlar bir eğri biçiminde uzanır. Bir umut, hırs kabarışı, olgunluğun yuvarlak doruğu, düş kırıklıklarının aşağı doğru inen yamacı, sonra, üzerinde ölümün beklendiği düzlük.
"Çekip gitmek de güç ya, Bay Allen. İnsanın kimi kez unutmak, kimi kez de anmak istediği şeyler olsa gerek bütün bunlar. Gelgelelim çekip gitmek de güç, çünkü o zaman her şeyin bittiğini anlıyor insan, temelli bittiğini."
Sayfa 163
Reklam
Reklam
1.477 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.