Ayşegül AYAN

Ayşegül AYAN
@aysegul_22_16
Sıkı Okur
instagram.com/aysegul_ayan_22... Birini severken, diğerlerine kör olamıyorsanız; Sevmeyin...
#write // #lifecoach for cooperation DM ÇUKUROVA // BAŞKENT UNIVERSITY
BURSA
EDİRNE
587 okur puanı
Mayıs 2020 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
Ekip 03.15 Edebiyat Dünyası olarak amacımız; Türk Edebiyatına nitelikli eserler kazandırabilecek çalışmalar yürütmektir. Kaleme alınan eserleri baskı öncesi edebi analizlerle değerlendiriyor ve yayıma nitelikli gördüğümüz eserleri çalışmalarımıza dahil ediyoruz. Geliştirici editörlük, edebi tür, redaksiyon, dizgi ve kapak gibi çalışmalarılarınız tamamlayıp yayınevi danışmanlığı yapıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız dahilinde yazar desteği isteyen yazarlarımızla birlikte eser yazımı, karakter oluşturma, genel kurgu iskeletini belirleme ve kalemin edebi dilini belirleyen bireysel çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızı yazarın yazım türüne ve konu işleyişine göre şahsına program ve planlama oluşturarak uygulamalı destek oluyoruz. Bizden yazar desteği alacak olan yazarlarımızı klasikleşen metotlarla tek düze ilerleyen kalıplara adapte etmektense yazarın kalemine uygun edebi nitelik oluşturmasını sağlıyoruz.
Reklam
Eğer onu kullanan adamın ya da kadının cesareti ve iradesi varsa, herhangi bir şey silah olabilir.
Sayfa 155 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
Ayşegül AYAN tekrar paylaştı.
21.BURSA KİTAP FUARI İMZA GÜNÜ
5 Mart Salı 13.00 9 Mart Cumartesi 13.00-14.00 Salon:2 Stant: 253 B Edebiyatist Yayınevi Stantı TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
düşünmeden, 'Yapacağım' diyen bir adamın korkusunu taşıyordu şimdi.
Ayşegül AYAN
Bir kitabı okumaya başladı
İnci
İnciJohn Steinbeck
8.2/10 · 36,4bin okunma
Reklam
#insan
Her neyse... İnsan yalanı iki şartta söyler: zorunludur ya da insanı kandırmak için! Hangisini yaşamak acı verir¿ #pange
Zorunluluk, biraz umut beslemesini sağlıyordu.
Sayfa 94 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
İnsan bir yabancıyken, dünya tehlikeli bir yer olabilir.
Sayfa 69 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
Savaşlarda, evlatlarım, aptallar aptalca sebepler yüzünden başka aptalları öldürür. Bunu bilmek yeterlidir.
Sayfa 66 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
İnsanlar ata biner, biliyorsunuz. Bu onları bir âşığın hikâyesinden çıkmış bir canavar yapmaz.
Sayfa 62 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
Reklam
"Elbette düşündüm. Ben de bazen hayal kurarım ama hayalerle gerçeklerin arasındaki farkı bilirim."
Sayfa 61 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
"Bir âşık, bir hanımefendi - kim daha fazlasını isteyebilir ki? Havai fişeklere kimin ihtiyacı var?"
Sayfa 40 - Dünyanın GözüKitabı okuyor
116 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Üç Ölüm
Üç ÖlümLev Tolstoy
7.3/10 · 5,2bin okunma
116 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Zengin ve fakir insanın, yaşamlarının son döneminde, ölümün gölgesinde, düşünce değişimi ve çevreye bakış açıları, çevrenin de ölümün alacağı bu iki insana yaklaşımları ana tema. #tolstoy ; kurgunun bütünlüğünde zengin, fakir karakterlere yüklediği kişilik özellikleriyle toplumun bütünlüğü özgün biçimlere ayrıştırmış, birbirlerinin hayatlarına sirayet ettirerek yine bir çatı altında toplamış. Beş hikâye bulunan #üçölüm Toltstoy’un kalemiyle tanışmaya cesaret edemeyenler için en ideal başlangıç kitabı olabilir. Her başlık altındaki hikâyelerin odak noktası aynı olsa da her biri farklı tatda. 5N1K formatında diyebileceğim anlatım tarzı sade ve akıcı, sonuç odaklı ilerleyişi keyifli bir okuma sunuyor. Nokta atışı yaptığı konulardan biri; bir canlının diğer canlılarda mülkiyet hakkı talebi. Alaca at Holstomer'in oradan oraya savrulan hayatında yaşadığı olayların kendinde bıraktığı hazin hatıraları diğer atlara anlattığı yaşam özetinde etkili, trajikomik üslupla insanın, insan üzerindeki Hak'ın ne demek olduğunu sorgulatmayı başarmış. Mum hikâyesindeki Kahya'nın özünü, mevkii sahibi olmadan önceki durumunu unutup, emri altında çalışanlara kötü davranışının nedeninin övgü kazanma, mülk edinme hırsı yani egodan ibaret olduğu gerçeği çarpıcı bir şekilde gösterilmiş. Kayha'nın trajik sonu; 'mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi' deyimini hatırlattı... İnsanın, bireysel olarak ele almış olduğu durum ve davranışlarından, kendinin mesul olduğu, er ya da geç adaletin illaki tecelli edeceği sonucu çıkardığım #kitap tavsiyemdir.
Üç Ölüm
Üç ÖlümLev Tolstoy · İş Bankası Kültür Yayınları · 20215,2bin okunma
96 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Simon, melek Michael, bir kral ve bir tüccarın başından geçen olayların detaylarında sevgi ve merhametin portresi gizlenmiş dört hikayeden oluşan #insanneileyaşar eserini üçüncü kez #okudumbitti Okura kendini sorgulatması, insana yakışır bir ömrün temelini oluşturan değerleri hatırlatması müthiş bir etkiyle yüreğe iyilik tohumları ekiyor. Gündelik hayatta takıldığımız ve hiçbir önemi olmayan şeylerin cazibesine kapılıp Ân'larda asılı olan iyiliğin mucizesinden mahrum oluşumuzu ve mahrumiyet yaşatmanın bizlere verdiği kayıpları gözümüze sokmuş Rus yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy. Toltstoy’un yokluk nedir bilinmeyen bir kesimin ferdi olmasına karşın ve hatırı sayılır mal varlığına tezat, edebiyat dünyasına kazandırdığı eserlerinde yoksul insanların yaşamlarından olaylar örgüsü kurgulaması ve bu olayların gerçekliğe yakın tonunda hikâyeler olması ne ilginç. Yüreğine Tanrı inancının, dolayısıyla da sevgisinin düşmesi üzerine maneviyat yükselmesi mi desem yoksa vicdan muhakemesine düştüğünden mi bilemem ama tebdili kıyafet alt tabakaya sızması, gözlemlemesi ve kitaplarında fakir karakterlere tamah ettirmesi, zengin olana dokunmamış olması kitaplarında dünya görüşü olarak terazide bi dengesizlik söz konusu diyebilirim. Şöyle ki ; Fakir kesime verdiği nasihatlerden : #alıntı "Sana küfrederlerse, susacaksın, biri sana tokat atarsa öteki yanağını çevireceksin; hak ettiğini düşünüyorsa bir daha vursun" Yarım asır mutluluğu aradık, zenginken hiçbir şey bulamadık; şimdi hiçbir şeyimiz yok, başkasının yanında yaşıyoruz ama öyle bir mutluluk bulduk ki daha iyisini istemiyoruz"
İnsan Neyle Yaşar?
İnsan Neyle Yaşar?Lev Tolstoy · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2019186,7bin okunma
96 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
İnsan Neyle Yaşar?
İnsan Neyle Yaşar?Lev Tolstoy
8.4/10 · 186,7bin okunma
1.647 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.