Satu Nur Balıkçı

Satu Nur Balıkçı
@balikcisatunur
...ve iyilik hep yedekteydi.
Sabitlenmiş gönderi
Hayatta mutlu günlerim olmuştu elbette, ama mesele sadece mutluluk değildi. Önemli olan yaşadığını, hayatın bir anlamı, bir değer olduğunu hissetmekti. Elinde çiçekler tutan beyaz gelinlik giymiş bir kızın mutluluğu gibi bir şey değildi bu. Daha derin bir varoluş sorunuydu. Dünyaya gelmiş olmamın bir anlamı var mı, bu yaşlı gezegene ya da üstünde yaşayan insanlara küçücük bir katkım oluyor mu gibi tuhaf soruların yanıtıydı.
Sayfa 348 - İnkılapKitabı okudu
Ticaret krizlerinde, yalnızca üretilen ürünlerin değil, oluşturulmuş üretici güçlerin de büyük kesimi düzenlice yok oluyor. Krizlerde öyle bir toplumsal bulaşıcı hastalık ortaya çıkıyor ki, bu hastalık tüm daha önceki dönemler için saçma görünürdü aşırı üretim denilen salgın hastalık.
Sayfa 27 - OlmypıaKitabı okuyor
Modern devlet gücü, tüm burjuva sınıfının ortak işlerini yürüten bir komiteden ibarettir.
Sayfa 23 - OlmypıaKitabı okuyor

Okur takip önerileri

Tümünü gör
%20 (20/96)
Komünist Manifesto
Komünist ManifestoKarl Marx
7.7/10 · 12,7bin okunma
140 syf.
·
Puan vermedi
·
18 saatte okudu
Mültecilik
Balıkçı ve Oğlu
Balıkçı ve Oğlu
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli'nin yazım tarzına, işlediği konulara hayran olmamak elde değil. Tam bir insan hakları aktivisti. Bunu da kalemiyle sazıyla, sözüyle, her zerresiyle anlatmak için mücadele veriyor. Empati duygusu çok yüksek ve her kesimi kapsıyor. Bu kitabında da kendi vatanlarında tutunamayan ya da yaşamı tehlikede olan mültecilerin Avrupa'ya olan göç çabasını Ege kıyılarında Türk bir ailenin hikayesine meç ederek anlatmış. İnsan kaçakçılığı, kötü koşullarda, emniyetsiz Ege sularından Avrupa'da bir yaşam kurma umuduyla yaşamlarını tehlikeye atan mültecilerin hikayesi.. Ve kaderleri iki devletin siyasi durumlarına göre belirlenen hayatlar.. Haberlerde de görüyoruz bir sürü insan cesetleri kıyılara vuruyor. Yebi bir hayat kurma hayaliyle kaç canın hikayeleri o sularda son buluyor.. Zülfü Livaneli bu konuyla beraber, çevre sorunlarına da yer vermiş kitabında. Yani bence her kitabı okunmaya değer, muhteşem kitaplar.. Alın okuyun
Balıkçı ve Oğlu
Balıkçı ve OğluZülfü Livaneli · İnkılap Kitabevi · 202124,3bin okunma
140 syf.
·
Puan vermedi
·
18 saatte okudu
Balıkçı ve Oğlu
Balıkçı ve OğluZülfü Livaneli
8/10 · 24,3bin okunma
Yırtıcı bir kuş kanat çırpıp duruyordu içinde.
Sayfa 97 - İnkılapKitabı okudu
Sanki başka birinin başından geçiyordu her şey, kendisi de dışarıdan izliyordu.
Sayfa 91 - İnkılapKitabı okudu
Çocukları ölmüş ailelerin birbirinin yüzünde gördükleri acı tanıklığın çekingenliği aralarında asılı kaldı, onları uzaklaştırdı.
Sayfa 68 - İnkılapKitabı okudu
Gerçekte, çoğumuz tanımadığımız kişiler tarafından bile farklı görünmemek veya rahatsız hissetmemek için uyum sağlamaya istekliyizdir.
Sayfa 164 - NobelKitabı okuyor
Çoğu zaman, sosyal gerçekliği gökten inmişçesine, sorgulamadan kabul ederiz.
Sayfa 143 - NobelKitabı okuyor
Çünkü, aydınlanma sonrası modern dünyada, pozitif bilgiden başka 'mürşit' aramak tam bir şaşkınlıktır ve şaşkınlıkta öyle kolay göğüs gerilecek bir itham değildir.
Sayfa 146 - SentezKitabı okudu
572 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.