Karanlık.
Zifiri bir karanliktayim. Onume milyonlarlca gorev geliyor. Ne kadar yaparsam yapayim, ne kadar ugrasirsam ugrasayim, asla o son isiga ulasamiyorum. Senin sozlerin aklimda, kalbimde bicaklar ve karanlik kadar zifiri düşünceler aklimda. Lütfen beni yalnız bırakma....

Burak, bir alıntı ekledi.
14 saat önce

Beni nefsimle başbaşa bırakma Allahım. Ah beraber olabileceğim güzel insanlar olsa. Tertemiz. Saf. İyi niyetli. Temiz kalpli. Salih amelli. Mütevazi. Kibirsiz. Şefkatli. Merhametli. İzzetli. Kudretli. Tek derdi müslümanlık olan. Ve İslam'ı bütün olarak anlayan. Bıktık şu 'yarım' müslümanlardan: bıktık İslam'ı bir ucundan yaşayanlardan.

Hamza, Ömer Faruk Dönmez (Sayfa 150)Hamza, Ömer Faruk Dönmez (Sayfa 150)
Sungur can, Beni Asla Bırakma'yı inceledi.
18 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

İyi bir kitabın ben de bıraktığı- iyi bir kitaptan kastım -içinde saf insanın olduğu sadece duygunun olduğu kitaplardan bahsediyorum o tür kitapların bıraktığı o her şeyi daraltan her şeyi unufak bırakan o etki. Bu o kitaplardan biri bittiğinde bana iyi gelen bir şey yapmalıyım yoksa burada oturup ağlayacağım dedirten hayali karakterlerin acıklı sonuna ağlatan öyle ki ne farkeder erkek olmak, ne farkeder 26 yaşında olmak oturup ağlama hissi veren bir kitap İngiliz dilinde yazılmış en iyi yüz romandan biri midir? Sanırım evet bunun saçma bir ifade olduğunu sanırdım yani insanların acılarını, mutluluklarını ve arada kalan çizginin ötesinde veya kenarında kalan her duyguyu her rengi ifade etmek için kullandıkları bir dilde yazılmış en iyi roman olmak, abartılı bir şey olamaz gibi geliyor-du. Bu kitap belki de böyledir hatta muhtemelen öyle...yazar hak etmiş Nobel’i ..

Okuryazar@, bir alıntı ekledi.
Dün 01:12

Raskolnikov, acı acı güldü.
"Cinayet işlemeye ve hırsızlığa değil, korkma. Birbirimizden ne kadar farklıyız! Biliyor musun Sonia, dün sana benimle gel derken seni nereye çağırdığımı bilmiyordum. Bunu ancak şimdi anlıyorum. Sana tek bir şey için geldim. Beni bırakma! Beni bırakmayacaksın, değil mi? Sonia?"

Suç ve Ceza, DostoyevskiSuç ve Ceza, Dostoyevski

... Abimm, can içim ...
"fotoğraflarda kalmasın suretin,
resimlerine düşmesin gözyaşlarım,
kokunun kaldığı odalarda
bir başıma bırakma beni..."

Nur Akdemir, bir alıntı ekledi.
25 May 20:25

Aşkı bir gövdeden doğuran dünya
Sen koydun bu kalbi bu güzelliğin önüne
Ayrılığa bırakma beni
Ölüm bir gün nasılsa sürecek hükmünü...

Bağbozumu Şarkıları, Şükrü Erbaş (Sayfa 10)Bağbozumu Şarkıları, Şükrü Erbaş (Sayfa 10)
Matematikçi, Beni Asla Bırakma'yı inceledi.
25 May 19:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı bitirince garip bir burukluk, bir hissiyat oluştu içimde sevdim mi sevmedim mi arasında gidip geldiğiniz romanlar olur ya benim için öyleydi. Olaylar yavaş yavaş hissiyatlar bol şekilde verilirken yazar merak duygusunu baya uyandırıyor(tabii ben kitabı araştırdığım için biraz daha fazla oldu bende) ama yine de çok bunalıp bıraktığım zamanlar oldu neyseki bitirebildim. İngilizce başlığı aslında daha uygun olurmuş "Never Let Me Go". Konusu ise belki gelecek nesillerde yaşanması çok olağan bir o kadar da düşündürücü.

Emre Aydın - Beni vurup yerde bırakma
Beni vurup yerde bırakma 😢😢
Katlanamıyorum hiçbir yokluğuna 😑😑
Beni vurup yerde bırakma 😢😢
İçim bağırır da ben diyemedim yaya✅✅✅

شيماء, bir alıntı ekledi.
25 May 14:18 · Kitabı okuyor

Âmin.
şimdi burada bu ürkek yerde bu tıknaz gök altında
bu şaşkın yıldızlar ve kör akasyalar altında
bu umutsuz haykırışlar altında
beni ışıksız beni yoldaşsız
beni rehbersiz bırakma

Kısas-ı Enbiya, Mustafa Yılmaz (Sayfa 8 - temmuz/ekin)Kısas-ı Enbiya, Mustafa Yılmaz (Sayfa 8 - temmuz/ekin)