1000Kitap Logosu
Betül Demir
Betül Demir
Betül Demir
TAKİP ET
Betül Demir
@betldemir
19 okur puanı
01 Oca 21:34 tarihinde katıldı.
27
Kitap
4
İnceleme
32
Alıntı
1
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Betül Demir
yorumladı.
B
Haşırt Dı Bilekbord'u inceledi.
224 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bitti. Her güzel kitap gibi bu da bir nefes gibi bir içim su gibi bitti. Tiyatro ve sinemadaki eşsiz insanları yakından tanıdım. Zafer Algöz'ü de çok yakından tanımış gibi oldum. Çok güldüm hatta epey güldüm Tarifsiz çok beğendim, tavsiye üstüne tavsiyemdir.
Haşırt Dı Bilekbord
8.2/10
· 1.414 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Betül Demir
Ben de çok beğendim ve katıla katıla gülerek okudum. Özellikle kitabı görünce aklıma ilk gelen daima "Alçak Türko Vurdun Beni" :)
1
1
B
Benim de aklıma "öpajjj" geliyor, bir de ayranları tazelemek ☺️
1
Betül Demir
yorumladı.
B
Masa - Sayı 11'ı inceledi.
64 syf.
·
Puan vermedi
Bu aralar her yerde karşıma Kafka çıkıyor, olmuşken tam olsun dedim bu dergiyi de aldım, Kafka'yı biraz daha tanıdım. Yazılar ve şiirlerle dergi gayet güzeldi lakin 3. sayıdaki Attilâ İlhan'ı kaçırdığıma üzüldüm...
Masa - Sayı 11
8.7/10
· 77 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Betül Demir
Bazen kaçırdığını sanar insan ama aslında yakalamıştır. :)
1
1
B
Kalbi dostuyla bir olunca, insan hiçbir şeyi kaçırmıyor ki 💕
1
Betül Demir
yorumladı.
Emel Çakır
bir alıntı ekledi.
9.Ödev
Ama bildiğiniz gibi bir bahçenin ilkbahara hazır olması için sonbaharda tersyüz edilmesi gerekir. ... Ama bırakın hayatınızın altüst oluşlarını kendi içsel döngüleriniz düzenlesin; dışınızdaki başka güçler, kişiler yada içinizdeki negatif kompleksler değil
5
Betül Demir
İlkbahara hazır olmak için sonbaharda tersyüz edilmek... Ne kadar güzel bir benzetme.
1
1
Emel Çakır
Evet, yazarın bazı benzetmelerini ben de çok beğeniyorum
1
Betül Demir
yorumladı.
B
Küçük Kara Balık'ı inceledi.
64 syf.
·
Puan vermedi
Kitabın neden çocuk kitabı sınıfına girdiğini şimdi daha iyi anladım. Sorgulamak, eleştirmek, cesaretli olmak, hayal kurmak, merak etmek var bu kitabın her satırında. Ve bunu da yetişkin kılığına girmiş pek çok insandan daha cesurca yapabilecek bir kesim varsa o da çocuklardır. Yeter ki düşünmeyi ve hayal etmeyi öğrenebilsinler. Hep beraber uyanalım ve Küçük Kara Balık'a kulak verelim: Gerçekten bu dünyaya yiyip içip, uyumaya ve sıradan bir şekilde yaşamaya mı geldik?
Küçük Kara Balık
8.7/10
· 20,9bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Betül Demir
Tostla besleyip, testle büyütmek... Daha iyi ifade edilemezdi. 👏🏻
1
Betül Demir
Serçekuş'u inceledi.
96 syf.
Serçekuş bir çocuk kitabı olarak ele alınsa da derin anlamlar içeren, yetişkinlere de farklı pencereler açabilecek bir kitap. Ayrıntılı bir okuma yapılarak kullanılan metaforlar üzerinde derinlemesine düşünüldüğünde bir çocuk kitabından fazlası olduğu fark ediliyor. Özellikle Serçekuş'un sabahları gün doğmadan önce uyanmak için harcadığı çaba, günlük yaşantımda nefsimle en çok mücadele ettiğim konulardan biri olması sebebiyle beni en çok etkileyen bölüm oldu. Ayrıca Serçekuş'un uyanıp yuvasından dışarıya bakması üzerine kullanılan "Bakar bakmaz da 'güzelliği' gördü. Ve güzelliğin içindeki 'düşünceyi' elde etti. " ifadesi sadece erken uyanmanın yeterli olmadığını, etraftaki güzelliklere bakılarak tefekkür edilmesi, bu güzellikleri yaratanın fark edilmesi gerektiğini vurguluyor.
Serçekuş
8.6/10
· 1.186 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13