Kemal

Kemal
@birkemalci
32 okur puanı
Kasım 2023 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
Biz yalnız Cumhuriyetçilik ve halkçılık prensipleriyle yetinmiyoruz, "Kemalizm" denilen bir işarete doğru atılıyoruz, dilden dile, ağızdan ağza "Kemalizm" parolasını veriyoruz.
Reklam

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Reklam
Reklam
Ali Gaffar Okkan
"Bu meslekteki en büyük hayalim rahmetli Uğur Mumcu suikastini çözmektir. Eğer bu işi çözersem o zaman gözüm arkada kalmaz."
Uğur Mumcu
“Uğurlar olsun, uğurlar olsun Hüzünlü bulutlar yoldaşın olsun Bir keskin kalem, bir kırık gözlük Yürekli yiğitlere hatıran olsun”
Altılı Masa Masalı'nın Yarattığı Tahribat ve İktidar
Tahribat = muhalif zihinlerde açılan yol. Yol = "bizim istediğimiz şeyleri yapmayan herkes AKP'lidir (bolca örnek içim seçim zamanını hatırla)." Yol + Yamyamlık = "gerçek muhalif biziz." "Gerçek muhalif biziz"in getirdiği: kendini gerçek muhalif olarak ispatlama ihtiyacı. Gerçek muhalif olduğunu ispatlamak için sana sunulan yol: "olumlu ya da olumsuz her şeyi yerden yere vur! Vurmadın mı? Sen gerçek bir muhalif değilsin ve devlet yanlısısın!" Sunulan yolun getirdiği: sevinirsen gerçek muhalefet değilsin, sevinmezsen "karşı mahalle" için "olumlu şeylere bile sevinemeyen" muhalif olmanın ötesinde garip bir şeysin (gayri milli algısı). Yani yine "muhalif" değilsin. Örnek: Uzay macerası. Temelde olumlu sonuçları olacak bir olay ile ilgili "ortak duyguyu paylaşmak, sevinmek ve buna göre paylaşımlarla kendini belli etmek." Bu basit olayda dahi sevinmek isterken tereddütte kalıp sessizliği mi tercih ettin? Masa Masalı'nı yaratanların açtığı, iktidarın kullandığı bu yolda algı seni etkisi altına almış demektir. Artık kafestesin. Masa Masalı'nın kahramanı belli, iktidar tarafından açılan bu yolu kullananlar da pek yabancı değil.
932 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.