1000Kitap Logosu
Resim
Zeynepp
TAKİP ET
Zeynepp
@firarperest
320 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Böyle muhteşem insanların tavsiyelerini okumak çok hoşuma gitti. Cüceloğlu'nun birçok kitabını okudum, sevdim, anlamlı buldum. Ama bu kitap söyleşi tarzında olduğu için ve her şeyden konuşulduğu için çok hoşuma gitti. Hocamızın youtubedan bazı söyleşilerini de dinlediğim için, sanki hoca canlı canlı anlatıyor ve bende dinliyor gibi hissettim kitap boyunca. Deniz Bayramoğlu'nu da tebrik etmek gerek. Hocamıza nokta atışı sorular sorarak, bizim daha net anlamamız gerekn şeyleri vurgulatarak bir röportaj yapmış. Emeğine sağlık. Doğan hocamızı kaybettik çok kıymetli bir insan, psikolog ve yazardı. Kitaplarında hep insana verdiği değeri, insanca yaşamanın güzelliği, doğruluğu, eksikler olsa da nasıl bakılması gerektiğini hep anlatmıştı. Çok beğendim. Okumadığım kitaplar var. İzlemediğim 3-5 film kalmış. Yeni bir rota oluşturmamı sağladı.
Var mısın?
8.9/10 · 13,7bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
80 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Klasiklerden ara ara okumaya çalışıyorum. Dostoyevskinin karakterleri konuşturması. Kişilere ve olaylara bakış açısı çok farklı. Nastenka gibiler gerçek hayatta da fazlaca yer alıyorlar.
Beyaz Geceler
8.1/10 · 50,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kitabın ana teması güzel. Evet her şey her nesne, malzeme, hayvan, bitki oyuna dönüştürülebilir. Önerileri de beğendim. Çocuklarla dolu dolu vakit geçirmek harika ama her şey zaman ve plan meselesi. Şermin hanımı ve onun gibi olan anneleri kutluyorum. Umarım aynı kafaya bende zamanla sahip olurum.
Oyuncu Anne
8.5/10 · 1.241 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
256 syf.
·
3 günde
·
6/10 puan
Uzun süredir Ayşe Kulin eseerlerinden okumamıştım. Kütüphanede görünce alıp okumak istedim. Ama bana göre büyük bir hayal kırıklığı. Kitap güzel kurgulanmış. Akıcı fakat konusundan dolayı sevemedim. Biraz da bakış açımdan kaynaklı da olabilir. Nedim'in bunca okuyup yurt dışı görmesine rağmen bunları yaşaması. Rengigül hanımın yaptığı estetikler. Olayı görüp psikolojik bunalıma girmeleri. Kafamda tam oturtamadığım durumlar. Kitapta aşirette neler olur. Karakterler nasıldır üzerine tahliller var. Ben konusundan dolayı sevmedim. Yorumlarda da çok sevilmemiş sanırım. Güzel okumalar 1k üyeleri
Gece Sesleri
7.1/10 · 3.944 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
44
440 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.