Zeynepp

Zeynepp
Bir kitabı okumaya başladı
Yaşamın Ucuna Yolculuk
Yaşamın Ucuna YolculukTezer Özlü
8.2/10 · 11,3bin okunma
88 syf.
·
Puan vermedi
Bu kısa kısa felsefe kitaplarını ara ara okumak için edindim. Hem kısa olduğu için okunması zevkli hemde felsefi düşünceleri kendi içimizde düşünüp taşınmak için yararlı. Ben Patanjali'yi tanımıyorum fakat yoganın mihenk taşı olma özelliği taşıyor. Yoganın felsefesini, yoganın hayatla bağlantısını ve insanın yogayla etkileşimini qnlatqn kısa ve öz bir kitap. Tavsiye ederim.
Patanjali - Ne Olduğunu Anlamak İstiyorsan Ne Olmadığına Bak
Patanjali - Ne Olduğunu Anlamak İstiyorsan Ne Olmadığına BakSerra Sagra · Destek Yayınları · 2022568 okunma

Okur takip önerileri

Tümünü gör
88 syf.
·
Puan vermedi
400 syf.
6/10 puan verdi
Karşılaştırma
Kitap ekonomik zekamizi arttırmak için yazılmış. Tabi bizim ülkeye uygulanması zor bir kitap. Robert'in kendi babasıyla arkadaşı mike'ın babasını sürekli parasal anlamda karşılaştıran, yargılayan bir kitap. Para kazanmasını sağlayan hem cesareti hem de şansı olmuş aslında. Kişisel gelişim olarak çok satanlar arasında kişisel değil paranın yönetimi hakkında okunabilir.
Zengin Baba Yoksul Baba
Zengin Baba Yoksul BabaRobert T. Kiyosaki · Alfa Yayınları · 20226bin okunma
83 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Tolstoy dan okuyabileceğimiz hem kısa hem öz güzel bir kitap. Okuması zevkli. Ivan ilyiç'in iş hırsı, ailesi ve eşini anlatan bu kitap ölümü bekleyen baş karakterinizin hayatını anlatıyor. Kitaptan çıkardığım özet her ne kadar ölümlü olsakta yine de ölümümüzün yakın olduğunu bilmek ve cevremizdekilerin hal ve hareketleri bizi kötü etkileyebilir. Duyguları anlamlı anlatan ve okunması zevkli kitap.
İvan İlyiç'in Ölümü
İvan İlyiç'in ÖlümüLev Tolstoy · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202241,2bin okunma
80 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Klasikler arasında felsefenin baslangıcı
Felsefeye başlangıç kitabı gibi düsünebileceğimiz bu kitabı. Seneca; Mutlu Yaşam Üzerine ve Yaşamın Kısalığı Üzerine isimli iki kitabı bu eserde birlestirilmistir. İlk kitap stoaci felsefe üzerine erdemli insanların bu hayatta mutlu yaşayabileceğini savunur. Erdemli insanlardan bir dünya yaratilabilecegini ve siyasetin bu dünya için gereksizliğini savunur. Tabi hayali bir dünya için savunulan şeyler doğru ama ayrıntılı düşünmeli. İkinci kitap ise yaşamın kısalığı ve uzunluğu Üzerine bir tartışma havasında ve Seneca'nın savunduğu düşünce verimli ve güzel bir hayat kısa olsa da özeldir. Fakat önemsiz ve değersiz bir hayat istenildiği kadar uzun olsa da bir önemi yoktur. Bunun üzerine düşünülen fikirleri ilk savunan isim olabilir yazarımız. Kısa, öz ama anlamlı bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Klasikler arasında okunmaya değer.
Mutlu Yaşam Üzerine – Yaşamın Kısalığı Üzerine
Mutlu Yaşam Üzerine – Yaşamın Kısalığı ÜzerineSeneca · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 20216,1bin okunma
140 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
36 saatte okudu
Zülfü Livaneli'nin şu ana kadar okuduğum hiçbir kitabından pişman olmadım dedim ,okumayı bitirdiğimde. Kalemi çok kuvvetli yazarımızın yayınevi değiştirdikten sonra çıkan ilk kitabıymış. Zevkle okunan, akıcı ve anlaşılır bir hikaye. Yazarımızın denize olan tutkusuyla harmanlanmış, günümüz olaylarına da değinmiş, değişen dünyamızın hayatımızı nasıl etkilediğini farklı açılardan anlatan çok kıymetli bir kitap. Mustafa, Mesude ve Deniz'i anlatan ve onların duygu durumlarına bizimkini de ekleyebildiğim bu kitabın Ege dolaylarında geçmesi de cabası. Yaşanan kaçak göçmen durumları, ege sahiplerinin otellerle ve balık ciftlikleriyle dolması orada yaşayanlar için büyük sıkıntılar oluşturmuştur. Aile olmanın önemini, eş ilişkisinin ne denli birbirini en ince ayrıntısına kadar görebilineceğini , insanların dilinin ne kadar zehirli olduğunu ve doğanın güzelliğini içimizde hissedebiliriz. Kitapta altını çizdiğim kıymetli cümleler: " Ben işimi tam yapıyorsam herkes yapabilir." "Zaten köyleri, derinlere dalıp çıkardıkları süngerler gibiydi. Acıyı da üzüntüyü de sevinci de felaketi de içine çeker, sindirim, hayatına devam ederlerdi. En garip olayı bile 'tabii' diye anlatımları. Tabii o da öldürmüş karıyı,dam çökünce altında kalıp ölmüş tabut, oğlan da kızı kaçırmış tabii. Bu 'tabii' lerin, her olayı doğal görmelerinin sonu gelmezdi. Hiçbir şey hayret verici değildi, her şey doğaldı." Zülfü Livaneli'nin okunmaya değer bu kitabını okumalısınız.
Balıkçı ve Oğlu
Balıkçı ve OğluZülfü Livaneli · İnkılap Kitabevi · 202124,3bin okunma
509 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.