• Bu yıl anneler günü benim için çok ağır oldu. Kızımın kanser ile mücadelesi benim için hayatımın en zor süreci oldu. Bunları yazmak için düşünürken Zeynep Alan‘ un gönderdiği mesaj duygulandırdı ve duygularımı yazmak için cesaretlendirdi. Ben bir anneyim buradan gözlerim dolarak çocuğu kanser ile savaşırken bir an olsun başında gözünü kırpmadan sabahları akşamlara, akşamları sabahlara katan iyileşecek umudu ile yanıp tutuşan veya o muazzam acılarla son anlarına geldiğinde “ Allahım ne olur çektiği acılar yeter artık al emanetini” diye gözyaşları ile yalvaran koca yürekli annelerin hepsinin önünde saygı ile eğiliyorum. Büyüğü küçüğü ile bu acı dolu günlerde dik duran annelerin hepsinin ellerinden öperim. Anneler gününüz kutlu olsun.
  Benim bu acı dolu zamanlarımda telefon açıp “geçmiş olsun Allah kimseyi evladı ile terbiye etmesin” diyen açıma destek olacağına köstek olan anne sana gönül kırıklığım hiç geçmeyecek; umarım hayatın boyunca evlatların sağlık ve mutlulukla hep yanında olsun anneler günün kutlu olsun.
  Anneler günün de her zaman mutlu olmuşumdur ama bu sene 16 yaşındaki kızımın bu hastalığın karşısında dik duruşu ile gurur dolu oldu. Doktoruna “ bu hastalık benden geldiği gibi gidecek” derken sesinin bile titremeyeşi ile bana dayanma gücünü verdi. Bu süreçte 12 yaşındaki oğlumun tüm yaşanan zorluklara rağmen ablasının ve benim yanımda dik duruşu bana güç oldu. Eşimin yorulduğum zamanlarda elimi tutup kaldırması ile güç buldum.
  Ben kızımın ve oğlumun varlığı ile eşimin desteği ile tüm şanslı anneler gibi şanslı bir anneyim. Yazdıklarım ile umarım kimseyi bunaltmamışımdır ama duygularımı paylaşmak istedim. Yaşadığım süreçte 1k ailesinden de bana destek olanlara teşekkür ederim.

  Tüm çocukların sağlığı ve mutluluğu yerinde olsun, annelerin yüzleri gülsün dileklerim ile

  ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
 • Ruh ve sağlık için daha aşağı ruhlara, daha aşağı yaşama kuvvetlerine ya da daha yüksek ve daha güçlülerine hizmet etmesine bağlı olarak, birbirine karşın değerler taşıyan kitaplar vardır: İlk durumdakiler, tehlikeli, bozguncu, un ufak edici kitaplardır: İkincilerse, çağrıcıların, en cesur olanları cesaretlerine çağıran çığlıklarıdır. Herkes için olan kitaplar her zaman pis kokan kitaplardır: Küçük insanların kokusu sinmiştir onlara. Halkın yediği içtiği, hatta tapındığı yerlerin kokması alışılmış bir şeydir. Eğer insan temiz hava almak istiyorsa, kiliseye gitmemelidir.