EfRuzz

EfRuzz
@ismi
diyebilirim ki iyi bir fantazi okuyucusu ve düşünücüsüyüm. kafam o eski çağlarda olmayacak olaylarda. ve bu olayları yazan her kaleme, hayal gücüme bir tohum atan her akla sonsuz saygılar.
...
tr
tr
14 okur puanı
09 Ara 2012 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
112 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Küçük Prens
Küçük PrensAntoine de Saint-Exupéry
8.9/10 · 223bin okunma
564 syf.
·
Puan vermedi
güzel başladı güzel devam etti ama o son yakıştı mı bu kitaba güneş. sen yaz yaz yaz sonu ocakta unutulan yemeğe yetişme hızıyla bir çırpıda getir. hakkaten sevdim gidişi. fıratın aşkını falan sevdim de elif sok sönük olmuş. herşeye boyun büken bi karakter gibi duruyor. yani bu sıkıntıları görmezden gelirsek okuyun tabikisi:)
Şimdi Benimsin
Şimdi BenimsinGüneş Demirel · Ephesus Yayınları · 2015940 okunma

Okur takip önerileri

Tümünü gör
772 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
ilk kitaptan sonra daha bir heyecan duyarak okudum. yani yazar yazmış yani. başlangıçtan sonra güzel bir gelişmeyle devam etmiş de tek sıkıntı duyduğum nokta o son kısımlardaki gösteriş meraklısı dövüş sahnesi oldu. rand değil tabi ki gösteriş budalası olan. yazar olayı belki bizim heyecan duymamız böyle vaaaaaa dememiz için biraz abarttı. gökte felan herkesin görmesi olayı olmasa on üzerinden yedi alır bu kitap benden. ama tabi ki iyi bir fantazi okuyucusuysanız bu kitabı almak boynunuzun borcu olur.
Büyük Av
Büyük AvRobert Jordan · İthaki Yayınları · 20191.122 okunma
817 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
yani kütüphanede olmazsa olmazım değil de olmazsa ağlayacağım bir kitaptı. oldu çok da güzel oldu. yani ilk kitap olmasından gelen bir kafa karıştırıcılığı var. olaylar dünya kişiler yer mekan zaman bunları eşleştirmek kafada oturtmak hayal edebilmek felan derken kitabı okumak güçleşiyor. zaten bu kitap aslında bana göre karakterleri tanıtmak asıl hikaye hakkında yüzeysel bir göz kırpmak için yazılmış. ki güzel yazılmış. eğer iyi bir fantazi okuyucusuysanız okumazsanız ayıp edersiniz.
Dünyanın Gözü
Dünyanın GözüRobert Jordan · İthaki Yayınları · 20191.622 okunma
646 syf.
·
Puan vermedi
yani ben polisiye pek okumama ama bu kitap kendini okutturdu. gelecek vaad ettiği belli yani. nitekim 2. ve 3. kitabı güzel devam etti. rahmetli yaşasaydı 4. kitaba sahildeki adamlar üzerinden devam edecekti kesin.
Ejderha Dövmeli Kız
Ejderha Dövmeli KızStieg Larsson · Pegasus Yayınları · 201310,4bin okunma
188 syf.
·
Puan vermedi
daha genç yaşta okusaydım kesin çok beğenirdim. yine beğendim ama işte birşey eksik kaldı sanki. yine ama diyerekten devam edeceğim. bu başyapıt sayılır. bi çok fantazi yazarının ilham kaynağıdır.
Yerdeniz Büyücüsü
Yerdeniz BüyücüsüUrsula K. Le Guin · Metis Yayınları · 20216,7bin okunma
783 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
şu kapağa şu isme bakıp da cezbolmayacak ruh var mı? vardır kesin de ben o kadar ruhsuz değilim. herşeyden öte kitabın adı ve kapak çok hoşuma gitti. zaten dövmeli adamla başlayan nüvelerin hikayesi hem farklılığı hem de aksiyonuyla okeyimi almıştı. yazar kitapta güzelce genişletti konuyu ve üçüncü kitap için açık bıraktığı kapıda bekletmeye başladı bizi. tek sevmediğim aşkın zorakileştirilmesi. illa aşk olmak zorunda değil Peter. olmasa da olur yani. çok değişkenli kalbi sevmiyorum. ama yine de iyi bir fantazi okuyucusunun es geçmeyeceği bir kitap.
Çöl Mızrağı
Çöl MızrağıPeter V. Brett · Epsilon Yayınları · 2013210 okunma
640 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
yazarın güzel kafası için ona teşekkürü borç bilirim:) konu gerçekten çok güzel. beklediğimiz gidişat olmadı sanki ama eğer fantastik edebiyatın sadık bağımlılarındansanız okuyun yoksa fantazi edebiyata ayıbınız büyük olur.
Dövmeli Adam
Dövmeli AdamPeter V. Brett · Epsilon Yayınları · 2011311 okunma
680 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
bu kadın gerçekten güzel yazıyor. hikaye zaten iyi. hani insan özellikle son dönemdeki sıradanlıktan kurtulmak istiyor. bu kadın bunu yapıyor. popülerlikten bıkkınlık getirilmiş konuları bile güzel işliyor. bu kitabı karakterin sadeliği ile sevdim. anlatım falan da çok güzel ki burda çevirmende büyük övgü hakediyor. velhasıl okuyun arkadaşlar. filmi çıkmış olabilir am ahiçbir film kitap kadar iyi olmuyor.
Göçebe
GöçebeStephenie Meyer · Epsilon Yayıncılık · 20134.972 okunma
274 syf.
·
Puan vermedi
kimse çocuk romanı falan demesin .. edebiyat diye anlamsız saçma sapan cümleleri karıştırıp kuruşturup yazılan kitapları okuyup bayılanlar bu kitaplara laf etmesn
Harry Potter ve Felsefe Taşı
Harry Potter ve Felsefe TaşıJ. K. Rowling (Robert Galbraith) · Yapı Kredi Yayınları · 202050bin okunma
1015 syf.
·
Puan vermedi
her sayfanın satırında dolaşıp yaşadım tüm hikayeyi. hemen geçtikleri ağacın arkasından izledim dokuz yoldaşın serüvenini. bambaşka bir hikaye mükemmel kurgu. tolkien e kızgınım bu kadar iyi yazdığı için . çünkü o kadar yakın oldum ki frodo yla farketmeden onun içinde açılan büyük boşluk sardı beni. mutlu muydu son? belki.. ama ben mutsuzdum kitap bittiğinde. çünkü frodo yaralıydı. kardeşlik bozulmuştu. dostların hepsi ayrılmıştı. bilmiyorum kendimi mi buldum da bu kadar yakın hissettim. birine bağlan ırsın o gider sen kalırsın. frodo yu anlıyorum ve heryeşin özeti onun o cümlesi "SONSUZA KADAR GİTTİ. ARTIK HERŞEY KARANLIK VE BOŞ"
Yüzüklerin Efendisi
Yüzüklerin EfendisiJ. R. R. Tolkien · Metis Yayınları · 201617,5bin okunma
EfRuzz
1000Kitap'a katıldı.