50/50 Katil

8,2/10  (12 Oy) · 
24 okunma  · 
5 beğeni  · 
647 gösterim
Aşk için yaşıyorsun, peki onun için ölmeye hazır mısın?
Seçimini yap!
Sen mi yoksa sevgilin mi ölecek?

Mark Nelson genç bir polis memurudur. Oldukça yüksek rütbeli ve başarılı bir dedektif olan John Mercer'ın ekibine yeni katılmıştır. Mercer polis kuvvetlerinde bir efsanedir ve kız arkadaşının ölümünün ardından tüm hayatını işine adayan Mark için Mercer'la çalışmak büyük bir fırsattır.

Kendi evinde yakılarak öldürülmüş bir adamın bulunmasıyla, Mercer'ın ekibi her adımda giderek karanlığa gömülen ve karmaşıklaşan bir davanın ortasına düşer. Deliller 50/50 Katil olarak bilinen bir adama işaret ediyordur. Katilin hedef aldığı kurbanlar genç çiftlerdir. Kurbanlarını uzun süre takip ettikten sonra onları bir gece boyunca süren işkencelere ve akıl oyunlarına maruz bırakır. Çiftlerin birbirlerine olan aşklarını sınavdan geçirerek aşklarını yok eder. Şafak söktüğünde içlerinden yalnızca biri hayatta kalacaktır.

Kısa bir süre sonra genç bir adam, işkence görmüş ve hafızası zedelenmiş bir halde polis merkezine adım atar. Bildiği tek şey, kendisinin kaçmayı başardığı ormanda kız arkadaşının hâlâ tutsak kaldığıdır. Ancak ekip bu genç adamın, kız arkadaşının kaderini çoktan belirlediğini içten içe bilmektedir. Eğer adamın hatırlayabildiği parçaları şafak sökene kadar bir araya getirmeyi başaramazlarsa kız ölecektir.

Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Beyni zorlayan, yüksek tempolu, zekice yazılmış ve okuru merakta bırakan muhteşem bir gerilim.
-Huddersfield Daily Examiner-

"Elinizden bırakmakta zorlanacaksınız. Son sayfayı okuyana kadar sakın neler olduğunu anladığınızı zannetmeyin."
-Matthew Lewin-, The Guardian
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786055289874
 • Orijinal Adı:
  The 50 - 50 Killer
 • Çeviri:
  Seçil Sönmez
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
DERYA 
26 Mar 22:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir aşk iki sevgili...ve sevgilileri hedef alan bir katil...ancak sevgililerden sadece biri ölecek...kimin öleceğine de katil değil,iki sevgiliden biri karar verecek...kitap çok ama çok güzel...su gibi akıyor,sıkmıyor,tempo hiç düşmüyor...tavsiye ediyorum...

Polisiye roman sevenlerin kesinlikle okuması gereken şahane bir roman. Her gün herkesin elinde gördüğümüz birçok kitaptan çok çok daha iyi. Bence hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Kitaptan 3 Alıntı