Acıyı Giyinmek

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
230 gösterim
Acıyı Giyinmek'teki denemeler, edebi bir tat ve zenginlik içerisinde, "günlerin biriktirdiği" çeşitli olaylara, gelişmelere, duyarlılıklara bağlı olarak yazılmışlarsa da hep hayatın içinde durma ve yaşadığı zamana "tanıklık" etme gayretinin ürünü olarak ortaya çıkmışlardır. Yazar, bir yandan dünyanın bir değirmen olduğunun diğer yandan bu değirmen içinde yapıp ettiklerimizden sorumlu olacağımızın bilincindedir.

Hayatın her alanında bir imece anlayışı içinde özgürleşmeyi, erdemliliği, ilkeliliği pekiştirmek ve çıtayı yükseltmek gereklidir. İnsani etkinlik alanlarını ayağa kaldırmak, ulaştığımız birikim ve aydınlığı devrimci bir zindelik içerisinde hayatla tanıştırmak, direniş içerisinde sınamak gerçekten önemlidir.

Bu kitaptaki yazıların bir amacı da sorumluluk duygusuna vurgu yapmak; direnme / var olma sevincini her şeye karşın yeşertmek ve bunları paylaşıma sunmaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9789753523110
 • Yayınevi:
  Pınar Yayınları
 • Kitabın Türü:
mukavvadan adam 
 11 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Acıyı giyinmek bir deneme kitabı. İlk denemeleri basit cümlelerle anlatılmış; ama sonlara doğru bayağı doyurucu oluyor. islam ortadoğu,filistin, medeniyet ve yozlaşma konularını içeriyor.Dikkatimi çeken alıntıları genelde paylaştIm Kitap ince ve okunur.