Akıncı Fikir Dergisi - Sayı 2 (2020 Şubat)

·
Okunma
·
Beğeni
·
21
Gösterim
Adı:
Akıncı Fikir Dergisi - Sayı 2
Alt başlık:
2020 Şubat
Baskı tarihi:
Şubat 2020
Sayfa sayısı:
32
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aktif Matbaa
32 syf.
·Puan vermedi
Değerli okurlar Akıncıfikir dergisinin ikinci sayısına şu linkten erişebilirsiniz,
Buyrunuz:

https://drive.google.com/...nK/view?usp=drivesdk

Bu sayımızda Büyük Doğu Necip Fazıl Kısakürek ve Salih Mirzabeyoğlu ekseninde gazeteci yazar Yakup Köse ile mülâkat yaptık. Keyifli okumalar.
32 syf.
·Puan vermedi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla..

Hüccet'ül İslam İmam-ı Gazali et-Tusi Hazretleri (k.s) 'nun tabiriyle, gece orduları vardır.. Bu ordular, zikir ve ilim ehli ordulardır. İşbu sebeple, İFAM gibi medreseler, bu ümmete gece orduları yetiştirmeye ihsan-ı İlahiyye ile medar olmuştur.

İFAM talebelerinin çıkarmakta olduğu bu mümtaz dergi, aktüel meselelere ve çağın hastalıklarına mercek tutmakta ve tespit ile yetinmeyip, Kuran ve dahi Sünnet eczasıyla tedaviye girişmektedir.

Fikrin, kalbi terbiyesi ve hakikat dairesindeki işleyişiyle teminat altına alınmış olan, söylem ve eylemin mündemiç olmasıyla tezahür eden samimiyet, başta bu devletin, sonrasında ise ümmetin maddi (kavga) eksikliğini gidermeye müştaktır.

Ortada ziyadesiyle samimi bir hizmet var. Rabbim bu hizmeti diri ve daim kılsın. Okuyacağız, okuyacağız ve olacağız Allahın izn-i inayeti ile.

Kahırlı okumalar diliyorum.
"Bir film zaman duygusu vermelidir. Bir film izledim zaman nasıl geçti anlamadım diyorsanız film film değildir. Zaman boşa geçmiştir. Burada film nefsaniyetimizle oynamıştır. Biz ise zamanı idrakle yükümlüyüz”
Akıncı Fikir Dergisi
Sayfa 16 - Semih Kaplanoğlu'ndan İktibâsen
Müslüman elindeki tüm imkânları seferber etmek ve İslam’ın mümküniyetini ispata mecbur olduğu kadar İslam dışı hangi sistem ve mezhep varsa bunların da butlanını ortaya koymaya memur, mecbur hatta mahkûmdur. Bu Allah’a teslim olmuş tüm Müslümanların vazifesidir.
İslam’ın doğduğu, büyüdüğü ve hayat sunduğu medreselere zincir vurdular; medreseyi hayatın merkezi haline getirelim,Peygamber varisi alimleri astılar; ulemaya hürmette kusur etmeyelim.
Şeytanı kötü görelim, Rabb-i Rahime isyankar bilelim, lanet edelim, attığı adımların tozunu yok edelim... Ama... Aynı Şeytanın Amr ibn Hişam’ı Ebu Cehil, Abdü’l-Kâ’be’yi Ebu Bekir yaptığını aklımızdan çıkarmayalım.
Şanlı günleri idrakte zorlanacak olursak, sarıkların kanlandığı günde şiarın altına dinamit koyanların en büyük dinamitleri nereye koyduğuna bakalım; işte oralardır bizim yeniden tamire ve temessüke mecbur olduklarımız.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Akıncı Fikir Dergisi - Sayı 2
Alt başlık:
2020 Şubat
Baskı tarihi:
Şubat 2020
Sayfa sayısı:
32
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aktif Matbaa

Kitabı okuyanlar 3 okur

  • Oğuzhan Güneş
  • Tekâmül
  • Fâtih

Kitap istatistikleri