1000Kitap Logosu
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey

Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey

OKUYACAKLARIMA EKLE
10.0
1 Kişi
5
Okunma
3
Beğeni
18
Gösterim
208 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Adı
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey
Basım
Türkçe · Türkiye · Hayykitap · 2021 · 9786257685610
Emzirme, sanıldığının aksine sadece bir besleme işlemi değildir. Anne sütü ve emzirme, doğum eşiğini atlayan, tamamen başka bir dünyaya geçen bebeğin ruhsal ve bedensel olarak bu dünyaya en yüksek derecede uyumlanması, hem acil hem de uzun vadeli ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli, bildiğimiz ve henüz bilmediğimiz her türlü donanıma sahiptir. Anne sütünde 200’ün üzerinde bileşik bulunur. Bu bileşiklerin büyük bir kısmını bebeğin besin dışı ihtiyacını karşılayan anti-mikrobik faktörler, sindirim enzimleri, hormonlar, trofik faktörler ve büyüme modülatörleri oluşturur. Siz isterseniz dünyayı dolaşın, milyonlar harcayın ve olağanüstü besinler içeren bir mama imal ettirin, yine de bebeğinizin mamasına anne sütünde bulunan bileşenleri ilave etmeniz mümkün değildir. Elinizdeki kitap, annelere emzirmenin kendileri ve bebekleri için hem ruhsal hem de bedensel olarak nasıl eşsiz bir imkân, anne sütünün nasıl ilahi bir nektar olduğunu anlatan değerli bir kaynak!
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺21,3
10
10 üzerinden
1 Puan · 5 İnceleme
Stars
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey'i inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
Merhabalar. Bugün sizlere okurken bilgilendiğim, şaşırdığım ve yanlışlarımı öğrendiğim bir kitap ile geldim. Bebek sahibi anneler ve anne adayları için çok faydalı bilgilerin olduğu bir kitap. Açıkçası çocuk gelişimi okuyan benim içinde oldukça faydalı oldu. Kitapta anne sütünün önemi, faydaları, emzirme ile bazı hastalıkların önüne geçilmesi, emzirme sıklığı, emzik ve biberon kullanımının zararları gibi birçok konuya değiniliyor. En şaşırdığım şey emzirmenin meme kanseri gibi bir hastalığa yakalanma riskine karşı önemli bir koruma sağlaması. Bilmediğim bir bilgiydi. Anne adaylarına ve bebeği olan annelere şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap.
2
Kahvekokulukitaplar1
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey'i inceledi.
208 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
ANNE SÜTÜ VE EMZİRMENİN ÖNEMİ HAKKINDA HERŞEY Anne ve Bebekleri İçin Eşsiz Bir Rehber Emzirme, sanıldığının aksine sadece bir besleme işlemi değildir. Anne sütü ve emzirme, doğum eşiğini atlayan, tamamen başka bir dünyaya geçen bebeğin ruhsal ve bedensel olarak bu dünyaya en yüksek derecede uyumlanması, hem acil hem de uzun vadeli ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli, bildiğimiz ve henüz bilmediğimiz her türlü donanıma sahiptir. Anne sütünde 200’ün üzerinde bileşik bulunur. Bu bileşiklerin büyük bir kısmını bebeğin besin dışı ihtiyacını karşılayan anti-mikrobik faktörler, sindirim enzimleri, hormonlar, trofik faktörler ve büyüme modülatörleri oluşturur. Siz isterseniz dünyayı dolaşın, milyonlar harcayın ve olağanüstü besinler içeren bir mama imal ettirin, yine de bebeğinizin mamasına anne sütünde bulunan bileşenleri ilave etmeniz mümkün değildir. Elinizdeki kitap, annelere emzirmenin kendileri ve bebekleri için hem ruhsal hem de bedensel olarak nasıl eşsiz bir imkân, anne sütünün nasıl ilahi bir nektar olduğunu anlatan değerli bir kaynak! @emzirmepsikologu Hayykitap #alıntı #annesütü #emzirmeninönemi #tavsiyekitap #mutlakaokuyun
2
Meral Kaplan
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey'i inceledi.
208 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#annesütüveemzirmeninhakkındaherşey Psikolog Pınar Güler . "Bir kadın gebelik dönemi süresince hormonal, fizyolojik ve anatomik olarak çok güçlü değişimler yaşar. Gebelikle birlikte yükselen ostrojen ve progesteron düzeyleri, anne adayının hem fizyolojik hem de psikolojik ihtiyaçlarında önemli ölçüde hassasiyetler gelişmesine neden olur. Örneğin gebe bir kadının vücudundaki ostrojen seviyeleri gebe olmayan bir kadın oranla yüz elli kat yüksektir." . Herkese Merhaba . Bugün sizlere, özellikle anne adayları için çok faydalı bilgiler içeren muhteşem bir eser bırakıyorum. Her anne adayının doğum yapmadan önce okuması gerektiğini düşünüyorum ve bu kitabı okumalarını içtenlikle tavsiye ediyorum. Neden mi? Gelelim kitapta yer alan başlıklara..▼ . ~> Kitap sekiz bölümden oluşuyor... ✧\(>o<)ノ✧✧\(>o<)ノ✧✧\(>o<)ノ✧ 1/ Gebelik, Doğum, Emzirme ve Lohusa Dönemi 2/ Emzirme Başlangıcını Olumsuz Etkileyen Nedenler 3/ Emzirmenin Doğumla İlişkisi Nedir? 4/ Emzirme Düzeni Nasıl Olmalıdır? 5/ Emzirme Öyküsü 6/ Emzirene Özel 7/ Emzirme ve Anne Sütü Mucizesi 8/ İnsan Hakları Bağlamında Emzirme . Psikolog yazar Pınar hanım her bölümde kısa kısa başlıklar altında her anne adayının bilmesi ve uygulaması gerekenleri öyle güzel anlatmış ki kendisini yürekten kutluyorum. Kitapta beni en çok etkileyen kısım ise: "Emziren Bir Annenin Mucize Hikâyesi" oldu. Bende mucize anneye buradan çok teşekkür ediyorum, neden mi orası da kitapta... . ✧ Neden emzirmek? Olumlu ve olumsuz yönleri ve daha fazlası.. ✧ Postpartum Depresyon Nedir? Her anne postpartum depresyon yaşar mı? ✧ Baba, annenin emzirmesine nasıl katkıda bulunur? ✧ Bebeklerde uyku düzeni nasıl oluşturulabilir? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabı ve daha fazlası kitapta? . Bu değerli eser annelere emzirmenin kendileri ve bebekleri için hem ruhsal hem de bedensel olarak nasıl eşsiz bir imkân, anne sütünün nasıl ilahi bir nektar olduğunu anlatan değerli bir kaynak! OKUYUN, okutturun... Hatta hamile yakınınız, arkadaşınız varsa güzel bir hediye seçimi olabilir... İçtenlikle tavsiye ederim... .
4
Gizem Kısacıklar
Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey'i inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
Psikolog Pınar Güler kaleminden rehber niteliğinde bir kitap okudum. Özellikle yeni anne adaylarının bilinçlenmesi için okuması gerektiğini düşündüğüm değerli bir eser oldu. Annelere emzirmenin kendileri ve bebekleri için hem ruhsal hem de bedensel olarak nasıl eşsiz bir imkân olduğunu anlatıyor. Hatta sadece bunu anlatmak ile kalmıyor. Anne sütü ile ilgili değerli bilgileri de okuyucuya sunuyor. Gebelik, doğum, emzirme ve lohusa dönemi tüm detayları ile kaleme alınıyor. Özellikle kitabın sonunda kuşe kağıdında anne sütü ve mamanın içeriklerine değinilmesini hem dikkat çekici hem öğretici buldum. Sizlerde bilinçlenmek için mutlaka okuyun.
1