Ashina (Kurt Kız)

·
Okunma
·
Beğeni
·
292
Gösterim
Adı:
Ashina
Alt başlık:
Kurt Kız
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
96
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058272675
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mahzen Yayıncılık
Yolu biliriz, nasıl yapacağımızı da öyle, cesaretimizde vardır aslında ama hep başlamak için bir şeyler bekleriz. Beklediğimiz şey göklerden gelecek bir işarettir ve Ashina bu işaretin ta kendisidir onun izleri bize gerçek yolu gösterir...
96 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
İçerik ve hikaye olarak çok beğendim bir kitap oldu . Yazarın kalemi anlatımı hoşuma gitti. Tavsiye ederim Kitapla kalın.
#melikemelis #birmelikemelisvar #mahzenyayincilik
#okudumbitti #ashina
96 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yolubiliriz, nasıl yapacağımızı da öyle, cesaretimizde vardır aslında ama hep başlamak için bir şeyler bekleriz. Beklediğimiz şey göklerden gelecek bir işarettir ve Ashina bu işaretin ta kendisidir onun izleri bize gerçek yolu gösterir... #alıntı
Öncelikle kitabım için @kitaplarla_yasayan_adam a ve kıymetli yazarımız @melikemelis_official a @mahzenyayincilik a bu guzel kitabım için çok teşekkür ederim.
Yoruma gelirsek🤗🤗
Kitabımız #ashina masal tadında bir tarih kitabı diyebiliriz. Çoçuklarımızın rahatlıkla okuyup anlatabileceği ve çokta sevebileceği bir kitap. Türklüğün doğuşunu sembolünü varlığını masal tadında anlatıyor. Özellikle annelerimiz çocuklarınıza mutlaka bu kitabı temin edip okutun. Önce siz okuyun ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız... Çocuk kitabı ama her yaştaki okurun keyifle okuyabileceği bir eser şimdiden keyifli okumalar
melikemelis #birmelikemelisvar #mahzenyayincilik
96 syf.
·Beğendi·8/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#ashinakurtkız ️ 93 Sayfa

.
"Sen merhametli olduğu kadar savaşçı , savaşçı olduğu kadar mert, mert olduğu kadar alçak gönüllü bir milletin yol göstericisi olacaksın. Ne zaman umutları tükense sen görüneceksin onlara ve yeniden başlayacaklar. Artık yalnızsın ve bir daha güzel bir kıza dönüşemeyeceksin."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere her yaştan kitapseverin okuyacağı fantastik kurgusuyla içinde güzel tarih bilgileri de olan bir kitap bırakıyorum. Can yazarım @melikemelis_official 'ın kaleminden çok severek okuduğum bir eser oldu #ashinakurtkız . Yazarın okuduğum ilk kitabı ama son olmayacak, bayıldım...
Lale evlerindeki asılı duran tablodan dedesine söz ederken o tablonun hikâyesini merak etmesiyle başlıyor bu hikâye...
Fırtınalı bir gecede dünyaya gelen Anemon'nun maceralarını okurken, aynı zamanda Türklerin tarih boyunca yaşadığı zorlukları da tuyulerim diken diken okudum. Saçlarını güneşin renginden, gözlerini kurtların gözlerinden alan Anemon dogudugunda, obadakilere getirdiği müjde neydi? Türklerin beklediği bu müjdeyi ve Ashina'nın cesur davranışlarını merak edenlere bu kitap şiddetle tavsiyemdir.
Kitabın bazı sayfalarında ATAM'a yer verilmesi ayrıca takdire şayan bir düşünceydi. Ben kitabı büyük bir keyifle okudum ve genç yaşlı demeden her kitapsevere içtenlikle tavsiye ederim. Özellikle çocuklarınıza bu değerli kalemi mutlaka OKUYUN, okutun efendim...
.

.
#kitaptanalıntılar
️ "Türklere hile yapmazsak halimiz yaman olur!"
️ "Endişelenecek bir durum yoktur, onca acı onca çile çektik, bütün bunlar göklerden gelen bir armağandır. Bu nimetler için teşekkür etmeli Gök Tengri'ye."

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
96 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Merhabalar
Sizlere yine bir çocuk kitabıyla geldim. Bir önceki postumda belirttiğim gibi aynı yazardan farklı bir eser okudum. Sizinde benim gibi ilk dikkatinizi çeken şey eminim ki kitabın kapağı olmuştur. Çünkü ben kitabın kapağını görünce içeriğinin fantastik bir kurgu olduğuna emindim. Bu düşüncemde yanılmasam da kitabın içeriğini biraz kafa karıştırıcı buldum. Olaylar hızlı geliştiğinden midir bilmiyorum ama tam odaklanamadım. Kurguyu tam yakaladım derken başka birinin anlatımına direk geçiş yapıldığı için afalladım, kaldım. Uzun bir süre oralarda karışıklık yaşadım. Fakat genel olarak bakıldığında hoşuma giden bir kurguydu.
...
Kağan boyunu anlatarak tarihi bir konuyu ele aldığı için ayrıca ilgi çekiciydi. Bir de bu konuya fantastik bir şeyler eklenince daha da hoş olmuş. Konudan biraz bahsedecek olursak; Bir tablodan yola çıkılarak tarihi gizemi aydınlatan bir dede, bir şifacının obasında dünyaya gelen Anemon adında güzel bir kız çocuğu sayesinde bolluk bereketlik yaşanılırken o çocuğun neler yaptığına şahit olamadan diğer dünyaya göç eden biridir şifacı. Bu kızın gizemi ailesinin yanından ayrıldıktan sonra ortaya çıkar...
Alıntı;
"Türk illerinde Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk'e boyun eğmeyen bir yer yoktu."
96 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Dedesi Lale’ye sürekli hikayeler anlatırdı.Unutamadığı tek hikaye vardı. Evlerindeki asılı duran tablonun hikayesi. Lalenin bu hikayeyi bizlere anlatmasıyla başlar kitap.
Fantastik tarzda yazılmış, Ergenekon destanından tutun içinde bir sürü de bilgi barındıran, yer yer resimlere yer veren güzel bir eser. Aslında çocuk kitabı olarak bilinsede her yaştan bireyin okuyabileceği bir kitap. Zaten hep savunuyorum bence çocuk kitabı deyip geçmemek lazım aslında onların altında yatan mesaj, öğrettikleri çok farklı.
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Kalemi oldukça başarılı en kısa zamanda diğer kitaplarını da okuyacağım
96 syf.
·9/10
Endişelenecek bir durum yoktur, onca acı onca çile çektik, bütün bunlar göklerden gelen bir armağandır. Bu nimetler için teşekkür etmeli Gök Tengri'ye.
.
Bugün size masal tadında tarihi bilgilerle harmanlanmış bir kitap ile geldim.kitabı şuan için sadece ben okuyabildim çünkü Baran (oğlum) yaşına uygun değildi ama onun için çok güzel bir hediye oldu ilerde tekrar beraber okuyabileceğiz.Ben kitaplar da #atam 'ın adını görünce ayrı sevinç içinde oluyorum unutmadık unuturmayacağız işte bunun en güzel ispatı benim için.Ben çok güzel bir çocuk kitabı okudum kesinlikle çocuklarınıza gönül rahatlığı ile alıp okuyabilirsiniz.Melis hanım yüreğine sağlık çok güzel eserler çıkarmışsın ortaya kalemin daim olsun...
96 syf.
·Beğendi·9/10
Hikaye Lale’nin dedesinden uzun zamandır merak ettiği tablonun hikayesini dinlemesi ile başlıyor. Göktürkler’in göç ve yaşam mücadeleleri masalsı bir anlatım ile konu alınıyor. Obada zor koşullarda Dünya’ya gelen Anemon aslında kendi ile birlikte sayısız mucize ve bereketli bir yaşam getirir obasına. Bunu bilen tek bir kişi vardır, o da obanın bilgesi Kağan. Günün birinde Anemon’un obayı terk etmek zorunda olduğunu en başından beri bilmektedir.
96 syf.
·5/10
Merhaba kitap dostlarım bugün sizlere bir çocuk kitabıyla geldim. Uzun zamandır sık okuma yapamadığım için bugün çocuk kitapları ve ince çerezlik kitaplarla karşınızda olacağım. İlk çocuk kitabım yazarımız Melike Melis'e ait olan Ashina Kurt Kız'ın kısa yorumunu sizlerle paylaşacağım. Tarih esintileri mevcut olan kitapta Göktürkler ve Göktanrı dinini masalsı bir şekilde anlatıyor. Son sayfalarda bir kopukluk yaşasam da gayet güzel vakit geçirdiğimi inkar edemem. Tarih kitapları okuyamasamda böyle masallaştırılmış tarih barındıran kitaplar çoğalsa çok güzel olur diye düşünüyorum.
Her şey Anemon'un doğmasıyla beraber başlıyor.Meyveler çoğalıyor,hayvanlar daha fazla doğurganlığa başlıyor. Ve bir gün Anemon'u korumaya gelen ceylan sayesinde de daha da korunaklı yer buluyorlar.
96 syf.
·Beğendi·8/10
Türkler tarih boyunca göçler ve savaşlar ile mücadele etmiştir. Düşmanları yüzünden senelerce birlik olamamış konar göçer hayat yaşamışlardır. Ta ki Gök Tanrı Tengri nin devlet olma müjdecisi kutlu bir bebek göndermesine kadar. Saçlarını güneşin renginden, gözlerini kurtların gözlerinden alan kutlu bebek ANEMON bebek denilecek yaşta ailesinin yanından alınıp, balaların koruyucu melegi Umay ananın korumasına geçer. Türklerin beklediği bu kutlu mujdeci ve Ashina nın cesareti kesinlikle okunmaya değer. Çocuk kitabı deyip geçmeyin. Ben çok severek okudum. Tabi benden önce oğlum okudu. Daha Gökçe Yıldız in kızı da okuyacak
"Kimim ben?"
"Sen bir yoldaşsın,yol gösterensin,işaretsin. Oğuz Kağan torunu Kayı Han soyunun yol göstericisin. Seni ben yetiştireceğim, bundan sonra benim yanımda olacaksın."
"Sen kimsin?"
"Ben Umay anayım, çocuklar ne zaman dara düşse ben yetişirim imdadına görevim budur. Şimdi Ulu Han çocukları büyük tehlikededir ve beni aşan bir durum sözkonusudur. Benim işim balalar iledir seninki daha büyük olacak. "

"Sen merhametli olduğu kadar savaşçı ,savaşçı olduğu kadar mert,mert olduğu kadar alçak gönüllü bir milletin yol göstericisi olacaksın. Ne zaman umutları tükense sen görüneceksin onlara ve yeniden başlayacaklar. Artık yalnızsın ve bir daha güzel bir kıza dönüşemeyeceksin. "
96 syf.
·1 günde·6/10
Yine olmadı sevemedim. Belki de sadece çocukların okuması gereken bir kitap. Şahsen çocuk kitabı sevmeme rağmen bu benlik değildi. Yazarın ormanin ruhu kitabını çok sevmiştim ama uçurum ve bu kitapta biraz hayal kırıklığına uğradım. Inşallah öcü kitabını okuduğum zaman sevebilirim. Masal tadında bir türk tarihi okumak istiyorsanız bu kitap tam sizlik.
Marun, Anemon'un kutlu olduğunu düşünmeye başlamıştı. Oysa kut sadece kağanlara verilirdi. Bu kez bir bebek hem de kız işaretlerle gelmişti.
Neden bu tehlikeli bölgeye geldik Umay ana?
Sorgulama üstünlüğünü sahip değiliz, işaret ne işe ona uy. Buraya geldiniz çünkü böyle uygundu....
Marun'un çadırana doğru yürüdü. Bir süredir bebeği ziyaret etmemişti. Marun çadırda değildi, ormanda çalışmaya gitmisti. Bir kadının erkeği hanede değilse o kapıdan içeriye girmezdi...
Yaşlı kam ince sakalını sıvazladı. Düşünce almıştı başını. Gökyüzündeki bulutlara baktı. Yamsur daha fazla durmazdı obada, onun da içini kemiren bir kurt oluşmuştu ve hemen atına atlayıp hızla yola koyuldu.
Endişelenecek bir durum yoktur, onca acı onca çile çektik, bütün bunlar göklerden gelen bir armağandır. Bu nimetler için teşekkür etmeli Gök Tengri'ye.
Türk illerinde Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk'e boyun eğmeyen bir yer yoktu.
Dediler ki;"Türklere hile yapmazsak halimiz yaman olur!"
"Atalarımızdan işittik; Ergenekon dışında geniş ülkeler, güzel yurtlar varmış.
Melike Melis
Sayfa 70 - Mahzen

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ashina
Alt başlık:
Kurt Kız
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
96
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058272675
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mahzen Yayıncılık
Yolu biliriz, nasıl yapacağımızı da öyle, cesaretimizde vardır aslında ama hep başlamak için bir şeyler bekleriz. Beklediğimiz şey göklerden gelecek bir işarettir ve Ashina bu işaretin ta kendisidir onun izleri bize gerçek yolu gösterir...

Kitabı okuyanlar 25 okur

  • NECIBARIS
  • Nisa Nur Mart
  • Kitapsever
  • OkuyAnne
  • @melisin_kitaplarii
  • Meral Kaplan
  • Sayfalardaki.Gül
  • Zeynep Dumlupınar
  • kitapbüyüsü01
  • Tülin Baran

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (8)
9
%12.5 (2)
8
%12.5 (2)
7
%6.3 (1)
6
%6.3 (1)
5
%12.5 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0