Aşk Kanatları

7,1/10  (14 Oy) · 
28 okunma  · 
10 beğeni  · 
685 gösterim
Bazı aşklar derin izler bırakır. Çekip gitmek yetmez unutmaya.

Kerem, gözlerinin içindeki ışıltıya yakalandığı an tutulmuştu Bade'ye… Bade aşktı… Hayattı… Nefesti… Ateşe dokunmaktı… Ona bakmak bile, ateşe âşık bir pervane gibi yanmayı kabul etmek demekti.

Bade her hücresiyle âşıktı Kerem'e… Hiç kimse onun gibi ürpertemezdi yüreğini, titretemezdi benliğini. Ancak Kerem'in korkuları, Bade'nin güvensizliği, ayrılığı davet etmişti aşklarına Ama ayrılmak, aşktan vazgeçmek değildi. Aşk bitmiyor, tutku dinmiyor, yürek söz dinlemiyordu…

Bade'nin yenemediği gururu ve vazgeçemediği inadıyla savaşabilecek miydi Kerem? Bir savaş mıydı ki aşk? Mutlu olmak için, diğer yarısının peşinden koşmalı mıydı insan? Susmak yerine, haykırmalı mıydı aşkı?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786055358716
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
esra buzkan 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aşk kalpten dost sırttan vurur... kalbin iyileşir ama sırtın hep kambur kalır.
Sen benim yıldız kayarken tuttuğum dilek değil ezan okunurken ettiğim duğasın.

haribu 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

nasıl başlamalıyım bilemiyorum ama en doğrusu direkt söylemek,bu kitabı beğenmedimmmm :( anlatım tarzı,karakterler ,olaylar.. yani neresinden tutarsam tutayım olmuyor. zaman kavramı ve olayları bir türlü örtüştüremedim.insan 450 sayfa boyunca bunu kendine nasıl yapar,sitem sitem sitem alınganlık,çözümsüzlük... sözde çok seviyorlar ama bir türlü bir araya gelemiyorlar.bir araya gelseler anlaşamıyorlar..esas kız Bade,esas oğlan Kerem..Bade , Kerem'in kız kardeşinin sınıf arkadaşı ve en yakın arkadaşı.işte sessiz sakin kendi halinde bir kız.İnatçı ve erkeklerden mümkün olduğunca uzak duruyor,ablası aşık olmuş ve çok üzülmüş o yüzden.neyse Kerem çapkın,ayran gönüllü.Bade'yi görüyor, aşık oluyor istiyor ama Bade Kerem'i az çok tanıdığı için ondan uzak durmaya çalışıyor ama sonunda işte aşık oluyor .Kerem yurtdışına gidiyor,Bade'den onu beklemesini istiyor ,kıskançlıklar,mesafeler falan ilişkileri zedeleniyor ve tüüüm kitap boyunca ilişkileri böyle. bir geçmiş bir şimdiki zaman bir Bade'nin ağzından bir Kerem'in ağzından bir 3.tekil şahıs ağzından anlatılıyor olaylar ,karmakarışık oldum.mesela yılları bir türlü kavrayamadım,ayrıldılar birleştiler,tekrar ayrıldılar falan derken nerdeydik kaç yıl geçti anlayamadım.velhasıl bitti çok şükür :)

Maggie 
27 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Yine yine yine onlarca yaşananlar 3-5 cümleyle geçiştirilip bitirilmiş bir kitap okudum. Karakterlerde derinlik yoktu. Okumazsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Nejla GÜNEŞ 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Neyse ki mutlu sonla bitti de roman içim ferahladı diyebilirim.. Sanırım sondan başa bir yorumlama yapacağım :) ... Her zamanki gibi söylediğim gibi mutlu sonlu kitapları daha bir seviyorum okumayı. Sevgili Güneş Demirel bu sefer de baş roller de aşkı seçmiş ve merakla okunacak güzel satırlara döküp biz okurlarına sunmuş. Anlatımı, dili harika olsa da bu kez aşık baş karakterlerin yani Bade ile Kerem 'i okumak beni birazcık yordu. Neden ; şöyle ki tarif edilemez güzellikte başlayan çok güzel bir aşkın zaman geçtikçe , hatta konu gereği araya uzak mesafeler girdikçe yaşanılan aşkın, bağlılığın ve hasretin taraflara ağır gelmesi ve birbirlerini yıpratmalarını anlatıyor roman. Ve üstüne sevgili yazarcım daha önce de belirttiğim gibi romandaki duygu akışını okuruna birebir yaşatan bir kaleme sahip olduğu için etkilenmemek mümkün olmuyor tabi. Dolaysıyla Kerem ile Bade'nin aşkını, ayrılığını, hasretini, pişmanlıklarını , mutluluğunu kitabın içindeymişcesine yaşatıyor biz okurlarına .. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim Sevgili Güneş Demirel'n bu okuduğum dördüncü kitabı ve her kitabında olduğu gibi bu kitabında da baş kadın karakterinin çok samimi hatta kardeşten öte can dostu oluyor ve bu dostluk öyle güzel betimleniyor ki imrenmemek elde değil.. Bu zamanda böyle dostlar zor bulunuyor nedense..

Kitaptan 1 Alıntı

Yeliz Kaynakcioglu 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birkaç adım geriye giderek nefes almamı sağladı kendince. Gözyaşlarımı silerek zaman kazanmaya çalışmak ne kadar aptalcaydi. Onun gözlerinden dökülenler gördüğüm an, koptum hayattan. Buyruk biz ışte! Kırık dökük aşk kanatları ...

Aşk Kanatları, Güneş Demirel (Sayfa 338 - Ephesus)Aşk Kanatları, Güneş Demirel (Sayfa 338 - Ephesus)