·
Okunma
·
Beğeni
·
121
Gösterim
Adı:
Asla Vedalaşmayacağız
Baskı tarihi:
1956
Sayfa sayısı:
239
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arif Bolat Kitabevi
239 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
ASLA VEDALAŞMAYACAĞIZ’ı önce orta boyda bir hikaye olarak düşünmüştü HEMİNGWAY... Sonra, ölüm korkusunun yüreğini sardığı hasta yatağında yatarken, her satırını daha bir sevdi...

ASLA VEDALAŞMAYACAĞIZ’ın son sayfalarına geldiği zaman HEMİNGWAY biliyordu artık yarattığı eserin gücünü... Bu son kitabı çağdaş edebiyata vurulmuş iri ve sağlam bir damgaydı...

Kendilerini birer Tolstoi sananların eserlerini gölgeleyecek roman artık yaratılmıştı...

Ününü ölmez kılan ASLA VEDALAŞMAYACAĞIZ için HEMİNGWAY, yakın arkadaşı HOTCHNER şunları söylüyordu: “Tevazuu bir yana bırakacak olursam, harikulâde bir eser yazdığımı söyleyebilirim. İnsanın, iki sayfada kalbini burkmak için her ne isterseniz var içinde... Brooklyn’deki Tolstoi’lar, zaferlerine sımsıkı yapışsınlar.”
“Kimsenin ne düşündüğüne hiçbir zaman aldırış etmedim. Utanacağım bir şey de yapmadım. Yalnız küçük bir kız iken yalanlar söyler ve insanlara karşı şefkatle muamele etmezdim.”
İnsan kadınları da harpte bir taburu kaybeder gibi kaybediyor. Yani hatalı kararlarla. Yerine getirilmesine imkan olmayan ve imkansız vaziyetler içinde kötü emirlerle. Bir de zalimlik etmek suretiyle.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Asla Vedalaşmayacağız
Baskı tarihi:
1956
Sayfa sayısı:
239
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arif Bolat Kitabevi

Kitabı okuyanlar 4 okur

  • Pamuk
  • Mehmet Sağdıç
  • Hacer Öcal
  • Trødlabùndin

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%66.7 (2)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%33.3 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0