0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
435 gösterim
Ölmüş tüm sevdiklerinizi eski bir Mezopotamya tapınağında bulacağınızı bilseniz bu yolculuğa gücünüz yeter mi?

Koşarak köprüden geçti, çimlerin arasında oynamakta olan, kareli gömleği ve askılı kısa pantolonuyla son derece sevimli görünen çocuğa arkasından yaklaştı. "Hey, küçük delikanlı!" diye seslenmek için ağzını açmıştı ki sesi çıkmadı, tıkandı... Beyninden gelen komutlar diline ulaşmadı. Çünkü başını geriye çeviren çocuğun yüzünü görmesiyle, tatlı bir meltemle haşin bir fırtınayı peş peşe yaşamaya başlamıştı. Burası gerçekten Cennet olmalıydı. Öyle ya, o ancak Cennette olabilirdi! Dudakları titredi ve gözlerinden iki damla yaş süzüldü. Aynı esnada karşısındaki çocuğun küçük dudakları da kıpırdadı, ömre bedel o kelime döküldü dilinden: "Baba!" Daha bir buçuk yaşındayken kaybettiği minik oğluydu bu. "Bebeğim, sen misin?" diyebildi zar zor.

"Kuantum fiziği ile ifadeye çalışılan 'Tanrı-Yaradan' kavramlarına değinerek, ruh-beden ayrımını atomlar nezdinde açıklayan, yaşamdaki 'negatif-pozitif' dengesi üzerinde duran, evrensel denge kuramıyla birlikte 'günah' kavramını da sorgulayan farklı bir roman Ataerkil.
-CNN Türk-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789944840590
 • Yayınevi:
  Güncel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Sen nasıl hayvanların korunması için şefkat ve sevgiye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorsan, insan denen varlığa da benzer şefkati duyan daha üst varlıklar var. Nasıl bir köpek, hayvanları koruma derneğinden habersizse sen de insanları koruma derneğinden habersizsin; al sana işte küçücük bir zihin oyunu.

Ataerkil, Mehmet MollaosmanoğluAtaerkil, Mehmet Mollaosmanoğlu