7,2/10  (13 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
943 gösterim
Modern Dünyanın Sherlock Holmes'ları en zorlu davaları çözmek için bir araya geliyor

Bir oda Üç dedektif Çözülmeyi bekleyen binlerce dava

Amerikan suç tarihini konu alan Av'da adı geçen tüm kişiler ve olaylar gerçektir. Ülke tarihinin en meşhur cinayet davalarından birkaçı üzerine yoğunlaşan kitabın merkezinde, ünlü ve gizli Vidocq Cemiyeti'nin kurucuları olan eski dedektif William Fleisher, profil uzmanı Richard Walter ve adli ressam/heykeltıraş Frank Bender yer almaktadır.

Sherlock Holmes çok büyük bir dedektifti, ama bir hayal gücü eseriydi.
Biz ise gerçeğin ta kendisiyiz.

Amerika'nın en umutsuz davalarını bir akşam yemeğinde çözebilecek kadar yetenekli olan, suç dünyasının Robin Hood'ları diyebileceğimiz bu üç büyük isim, en zorlu faili meçhul davaların katillerini bulmaya, buz tutmuş davaları çözmeye çalışacaklar…

Dostoyevski'nin sayfalarındaki kadar karanlık bir kötülüğün gerçek hikâyesine yer veren bu kitap, içerdiği etkileyici bilgileri ve güçlü anlatımıyla çağımızın en büyük suç savaşçılarına ait samimi bir portre çiziyor.

"Kitap, davaların dehşet verici detaylarını ortaya çıkarırken, hem korkunç hem tatmin edici bir hal alıyor."
-The Inquirer-

"Capuzzo, katil psikolojisinin derinliklerini estetik ve
sembolik betimlemelerle anlatırken, sayfaları peş peşe çevirmekten kendinizi alamayacaksanız."
-The Washington Post-

"İnsanı saran, sürükleyici ve ustaca kaleme alınmış bu eser baştan aşağı gerçekler, adanmışlık ve esrarengiz olaylarla dolu..."
-Jeff Leen-

"Bu üç ana karakterin, etraflıca düşünme sistemleri, yasalara bağlılıkları ve cinayet kurbanlarının yakınlarına karşı hassasiyetleriyle ortaya büyüleyici bir okuma deneyimi çıkıyor."
-Dallas News-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  624
 • ISBN:
  9786053482796
 • Çeviri:
  Zeynep Yeşiltuna
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinemis Özdemir 
10 Şub 21:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir seri katil hayranı olarak bayılarak okuduğum muhteşem bir eser. Olayların gerçek olması ve fazlaca ayrıntıya yer verilmesi insanı yorup dehşete sürüklese de bitirmek için can atmaktan da kendinizi alamıyorsunuz.

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
29 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gerçek olaylara dayanması ve dedektiflerin öngörüleri,değerlendirmeleri oldukça ilginç.Çok fazla ayrıntı,kişi ve olay olması dikkat gerektiriyor

Anıl Kabal 
 07 Nis 10:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Michael Capuzzo
Av

Modern dünyanın Sherlock Holmes’leri, en zorlu davaları çözmek için bir araya geliyor. Evet kitabın da sloganı bu zaten. İçinde bulunduğum ortam gereği mi yoksa izlediğim dizi ya da filmlerin etkisiyle mi bilmiyorum; ama kesin olan bir şey var ki ben polisiye kitaplara,filmlere bayılıyorum. İşte bu nedenledir ki genelde tercihim bu tarz kitaplar oluyor. Beni sayfaları arasına hapseden, sanki oradaki dedektifin ben olduğumu hissettiren kitaplar bunlar.

Bu kitapta ise farkı bir durum söz konusu. Normalde nedir, yazara ilham gelir bir konu tasarlar ve bunun üzerinden hikayesini kurgulayarak romanını oluşturur. Burada ise anlatılanların tamamı gerçek. Evet yanlış duymadınız. Karakterler; yani kahramanlarımız, mağdurlar, maktüller ve katiller\işlenen cinayetler. Hepsi ama hepsi gerçek.

Kitap, Amerikan suç tarihini konu alıyor.Ülke tarihinin en meşhur cinayet davalarından birkaçı üzerine yoğunlaşan kitabın merkezinde, ünlü ve gizli Vidocq Cemiyeti’nin kurucuları olan eski dedektif William Fleisher, profil uzmanı Richard Walter ve adli ressam/heykeltıraş Frank Bender yer alıyor.

Sherlok Holmes çok büyük bir dedektifti ama bir hayal gücünün eseriydi.
Biz ise gerçeğin ta kendisiyiz


Sloganları bu ve Amerika’nın en umutsuz davalarını bir akşam yemeğinde çözebilecek kadar da yetenekliler. Dostoyevski’nin sayfalarındaki kadar karanlık bir kötülüğün gerçek hikayesine yer veren bu kitap, içerdiği etkileyici bilgileri ve güçlü anlatımıyla çağımızın en büyük suç savaşçılarına ait samimi bir portre çiziyor.

Kitapta işlenen cinayetler ne kadar korkunç ve ürkütücü ise de kahramanlarımızın bu katilleri yakalayış tarzı da bir o kadar etkileyici. Bu tarz cinayetlerin işlendiğini bilmek insanı gerçekten ürkütüyor. Ama adaleti er ya da geç tecelli ettiren bu adamların varlığı insana huzur ve güven veriyor. Size tavsiye edeceğimiz güzel bir çalışma olmuş. Bence kaçırmayın ve bu kitabın kütüphanenizdeki yerini almasını sağlayın. Biz çoktan kütüphanemize yerleştirdik.

Yasemin Uğur 
06 Mar 2016 · Kitabı okudu · 217 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her bir cinayet insanın ruhuna dokunuyor bu eserde.Olaylar birbirine bağlı şekilde gerçekleşiyor.Ben çok beğendim.Polisiye sevenlerin kesinlikle okuması gereken bir eser.

Kitaptan 2 Alıntı

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
25 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''Canavarlarla mücadele eden her kimse, sonunda o canavarlardan biri olmamaya dikkat etmelidir. 'Friedrich Nietzche'nin sözü bu ''Cehenneme yeterince bakarsan, aynı cehennem er ya da geç seni görecektir."

Av, Michael Capuzzo (Sayfa 96)Av, Michael Capuzzo (Sayfa 96)
enis atlıbaşı 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çocuklarının önünde birilerini öldürmek erkeklik değildir.

Av, Michael Capuzzo (Sayfa 102)Av, Michael Capuzzo (Sayfa 102)