Aynada Aşk Vardı

8,0/10  (27 Oy) · 
132 okunma  · 
16 beğeni  · 
770 gösterim
Üç kuşak kadını anlatıyor Duygu Asena: anneanne, kız ve torun...

Hepsi aynı yaşta. Hepsi de 16 yaşında, 35 yaşında, 42 yaşında.

Ve elbette hepsi de âşık...

Yaşadıkları aşkların bazısı acılı, bazısı eğlenceli, bazısı mantıklı; bizi güldürüyor, kızdırıyor ve hüzünlendiriyor. "Aynada Aşk Vardı"yı, Duygu Asena'nın önceki kitapları kadar zevkle okuyacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789759917791
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
20 Şub 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

Aynada Aşk Vardı üç farklı zamanda yaşayan üç kadının hayatını anlatıyor bize. Nine, anne ve torunun hayatlarını arka arkaya dönüşümlü olarak okuyoruz. Dönemlerin farklı olması bazı alışkanlıkları değiştiriyor ama kadınların hayatında yıllar geçse de değişmeyen sıkıntılar var. Yazar da bize bu sorunlardan bahsetmeye çalışmış. Kitabın konusu ve çıkış fikri hoş olsa da kitabı çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Yazarın daha başarılı bir üslubunun olmasını beklerdim.

arzu algayır 
12 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

3 ayrı kadını anlatan okuyucuyu da kendine bağlayan güzel bir kitap. bazı bölümleri cidden duygusal anlar yaşamama sebep olmuştu. doğum günü hediyemdi. hediyemi sevmiştim :) teşekkürler amcacım

Serdar DEVRİM 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Anneanne, anne, torun ; Nilüfer, Nilgün ve Nil, üç kuşak kadın ve aşkları. Hepsinin kendi dönemine göre aşka dair yorumları ve bakışları var. Ben Nilgünü çok sevmiştim açıkçası ya. Nilüfer'in bahtsızlığına üzülmüştüm de. Nil ise yetiştiği dönem içerisinde ki gelişimi hiçte uzak değildi dönemimize. Keyifle okumuştum. Nilüferde romantizmi ve hüznü, Nilgün de serseriliği ve heyecanı, Nil de ise sorgulamayı ve yaşayıpta öğrenmeyi tattım. OKUYUN DERİM. Duygu yazmış bize de okumak düşer!

Canan demirer 
 14 May 21:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yirmi yıl önce bir arkadasimdan alıp okudugum çok beğendiğim ve aklımda kalan bir kitaptı. Geçtiğimiz gün sahaf da karşıma çıktı cok sevinerek aldım. Eve gelir gelmez çocuksu bir sevinc ve heyecanla kitaba başladım. Aynen yıllar önce olduğu gibi büyük keyifle ve çok severek okudum. Aynı tadı bıraktı.

Üç kuşak kadın; anneanne, kız, torun…
Hepsi aynı yaştalar. Hepsi de 16 yaşında, 35 yaşında, 42 yaşında. Ve elbette hepsi de aşık… Aşkların kimi acılı, kimi komik, kimi mantıklı. Onlar sizi güldürecekler, kızdıracaklar, hüzünlendirecekler. “Aynada Aşk Vardı”yı en az Duygu Asena’nın öteki kitapları kadar severek okuyacaksınız.

Kitaptan 82 Alıntı

şule uzundere 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnsanın en rahat kandırdığı kişi kendisi çünkü kanmamak için direnmiyor, inanmak istiyor, kandırıldığı için mutsuz olmuyor, aldatılmış insan gibi acı çekmiyor, kanıyor ve bu hoşuna gidiyor. İnsan kendi kendini kandırdığı zaman ortada hiçbir sorun kalmıyor.

Aynada Aşk Vardı, Duygu AsenaAynada Aşk Vardı, Duygu Asena

İyi şeylerin durup dururken insanın ayağına gelmediğini biliyorum. İyi şeylerin çok sık bulunmadığını da biliyorum. O nedenle bulunca onu yaşamaya karar veriyorum. Çünkü bugün bitiyor, yarın geliyor. Yarının nasıl bir gün olacağınıysa hiç bilmiyoruz

Aynada Aşk Vardı, Duygu Asena (Sayfa 88 - DK)Aynada Aşk Vardı, Duygu Asena (Sayfa 88 - DK)

Yaşam öyle her şeye uzun uzun üzülecek kadar uzun değil. Üzgün geçirdiğimiz her saniye büyük bir kayıp, bu kayıba değecek şeyler sınırlıdır. Gerçekten üzülünecek şeylere üzülelim, ama gerisine, hayır...

Aynada Aşk Vardı, Duygu Asena (Sayfa 66 - Doğan Kitap)Aynada Aşk Vardı, Duygu Asena (Sayfa 66 - Doğan Kitap)
şule uzundere 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Kendini sevdirmek için kendinden vazgeçmek belki de karşısındakinin saygısını yok edecek tek şey.

Aynada Aşk Vardı, Duygu AsenaAynada Aşk Vardı, Duygu Asena