Aynada Aşk Vardı

7,9/10  (24 Oy) · 
123 okunma  · 
15 beğeni  · 
699 gösterim
Üç kuşak kadını anlatıyor Duygu Asena: anneanne, kız ve torun...

Hepsi aynı yaşta. Hepsi de 16 yaşında, 35 yaşında, 42 yaşında.

Ve elbette hepsi de âşık...

Yaşadıkları aşkların bazısı acılı, bazısı eğlenceli, bazısı mantıklı; bizi güldürüyor, kızdırıyor ve hüzünlendiriyor. "Aynada Aşk Vardı"yı, Duygu Asena'nın önceki kitapları kadar zevkle okuyacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789759917791
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
20 Şub 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

Aynada Aşk Vardı üç farklı zamanda yaşayan üç kadının hayatını anlatıyor bize. Nine, anne ve torunun hayatlarını arka arkaya dönüşümlü olarak okuyoruz. Dönemlerin farklı olması bazı alışkanlıkları değiştiriyor ama kadınların hayatında yıllar geçse de değişmeyen sıkıntılar var. Yazar da bize bu sorunlardan bahsetmeye çalışmış. Kitabın konusu ve çıkış fikri hoş olsa da kitabı çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Yazarın daha başarılı bir üslubunun olmasını beklerdim.

arzu algayır 
12 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

3 ayrı kadını anlatan okuyucuyu da kendine bağlayan güzel bir kitap. bazı bölümleri cidden duygusal anlar yaşamama sebep olmuştu. doğum günü hediyemdi. hediyemi sevmiştim :) teşekkürler amcacım

Serdar DEVRİM 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Anneanne, anne, torun ; Nilüfer, Nilgün ve Nil, üç kuşak kadın ve aşkları. Hepsinin kendi dönemine göre aşka dair yorumları ve bakışları var. Ben Nilgünü çok sevmiştim açıkçası ya. Nilüfer'in bahtsızlığına üzülmüştüm de. Nil ise yetiştiği dönem içerisinde ki gelişimi hiçte uzak değildi dönemimize. Keyifle okumuştum. Nilüferde romantizmi ve hüznü, Nilgün de serseriliği ve heyecanı, Nil de ise sorgulamayı ve yaşayıpta öğrenmeyi tattım. OKUYUN DERİM. Duygu yazmış bize de okumak düşer!

Kitaptan 4 Alıntı

şule uzundere 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnsanın en rahat kandırdığı kişi kendisi çünkü kanmamak için direnmiyor, inanmak istiyor, kandırıldığı için mutsuz olmuyor, aldatılmış insan gibi acı çekmiyor, kanıyor ve bu hoşuna gidiyor. İnsan kendi kendini kandırdığı zaman ortada hiçbir sorun kalmıyor.

Aynada Aşk Vardı, Duygu AsenaAynada Aşk Vardı, Duygu Asena
şule uzundere 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Kendini sevdirmek için kendinden vazgeçmek belki de karşısındakinin saygısını yok edecek tek şey.

Aynada Aşk Vardı, Duygu AsenaAynada Aşk Vardı, Duygu Asena
şule uzundere 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Gerçekleri tüm acımasızlıklarıyla, olduğu gibi kabul edince gerginlikler bitiyor. İnsanın kendini aldatması kadar yıpratıcı bir gerilim yok. Evet, insan kendi kendine çok kolay aldanıyor ama her an aldandığının bilincinde ve kendine küs kalarak. Onaylamadığın bir şeyi mi yapıyorsun, neden kendi kendini aldatarak iknaya çalışıyorsun? Evet, bu doğru değil diye diye yap. Sonunda kurtulması daha kolay olur, hem de daha az yara alır insan, en azından kendini aldatmış olmanın verdiği yıpranmayı yaşamaz.

Aynada Aşk Vardı, Duygu AsenaAynada Aşk Vardı, Duygu Asena