Paramparça

8,5/10  (12 Oy) · 
75 okunma  · 
9 beğeni  · 
968 gösterim
Paramparça bir ruh, paramparça bir cinsellik, paramparça bir beden ve bir erkek...

"... Yo sanmıyorum, kuşkulanmıyor. Nasıl aklına getirebilir böyle bir durumu? Ağzına bile almadığı, iğrenç ve hastalıklı bulduğu ilişki biçimini benim yaşadığımı nasıl düşünebilir?
İmkansız bu.
Onu böyle bir durum yüzünden üzeceksem öleyim daha iyi...
Zaten biliyorum, öleceğim ben bu yüzden. Katlanılacak şeyler değil bunlar.
Bu acı, o koyu katran, hep üzerimde. Bunu anlayabilmeniz mümkün değil sizin. Ama yine de dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Hiç olmazsa bunları birisine anlatabilmenin ferahlığını yaşıyorum. Mikroplarımdan arınmışım gibi geliyor bana."
(Kitabın İçinden)

Duygu Asena bu kez erkeklerin dünyasına giriyor. O dünyanın en gizemli yanlarına el atıyor. En farklı yanlarını ortaya çıkarıyor. Paramparça'nın ana kahramanı bir yanıyla klasik bir erkek gibi yaşayan, diğer taraftan da erkeklerle ilişkilerini sürdüren bir adam. Küçük bir kentte, kamu görevlisi, evli ve çocuklu. Hayatı çözmeye çalışan, ancak çözmeye çalıştıkça daha da zorlanan, kendini, cinselliğini, ruhunu bir türlü tam olarak anlayamayan bir erkek.

Asena, bu kez erkek dünyasının bilinmeyen, açıklanmayan, hakkında konuşulmayan yönlerini tartışmaya açıyor. Erkek egemen toplumun yüz karası olarak yargıladığı eşcinsellerin dünyasında geziniyor ve yine sıcak, yine içten, yine insanı ön plana çıkaran bir anlatımı tercih ediyor. Kadın okuyucuları da erkek okuyucuları da alıp götürecek bir roman Paramparça.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  161
 • ISBN:
  9789759917814
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar DEVRİM 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Türkiye kadınları ve eşcinselleri sana o kadar şey borçlu ki Duygu Asena... 13 yaşındaydım ilk dergideki metinini okuduğumda ve son kitabın Paramparçayı okuduğumda 17 yaşındaydım. Bu kitabında soruların ve aldığın cevaplarla ne güzel anlatmışın gayleri. Galiba 80 lerden bu yana gaylerin öncelikleri hala pek değişmedi. Hadi uyan Duygu uyan. Çok uyumadın mı? Uyan! :'-(