Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle

7,1/10  (97 Oy) · 
236 okunma  · 
148 beğeni  · 
4.975 gösterim
Erkek "Seviyorum" der, adam sevdiği kadının tuzlu kahvesini içer. Hayatta birçok kez haksızlığa uğrarız. Lakin öldüreceğini sandığımız hiçbir acıda yılmayız... Herkesin bir hikâyesi vardı. Kimi dile getirmedi acıyan yanlarını. Oturup kâğıda döktü acılarını. Kimi yalnızca sustu, içine ata ata doldu taştı... Yine de tek kelime edemedi. Hayat kimine sevebileceği nice kalpler sundu, kimse sevemedi. Elbet benim de dile getiremediğim acılarım var. Anlatmak istesem, anlatılmaz... Zaten bazı acılar dile getirilemez. Getirilmek istense de kelimeler yetmez... Dilinden seni seviyorum eksik olmayan insanlar zaten sevemez. Aşk hissettirmektir, emektir, bunu kimse bilmez. Dil "seviyorum" dese de, her yürek sevemez.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786059176804
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Ayhan 
13 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Seven adam sevdiğinin tuzlu kahvesini icmeli...
Sevgililer gununde hediye olarak almıştım sevgilimden değil tabii olmadigi icin kuzenim dalga gecerek vermişti. Ama o benim ne kadar mirac'i sevdigimi bilmiyordu o zaman. Elime aldığımda benim kızıp kitabi birakacagimi sandı ama o kitaba öyle bir sarıldım ki bir daha bırakmadım keşke bu yıl fuar da olsaydin mça seni seviyorum gercekten elinize alin mutlaka bir Buse olacaksiniz yeri gelince. Sevin abi sevin daha niye savunuyorsunuz bahanelerinizi...

Göknur 
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Erkek "Seviyorum" der, adam sevdiği kadının tuzlu kahvesini içer. Hayatta birçok kez haksızlığa uğrarız. Lakin öldüreceğini sandığımız hiçbir acıda yılmayız... Herkesin bir hikâyesi vardı. Kimi dile getirmedi acıyan yanlarını. Oturup kâğıda döktü acılarını. Kimi yalnızca sustu, içine ata ata doldu taştı... Yine de tek kelime edemedi. Hayat kimine sevebileceği nice kalpler sundu, kimse sevemedi. Elbet benim de dile getiremediğim acılarım var. Anlatmak istesem, anlatılmaz... Zaten bazı acılar dile getirilemez. Getirilmek istense de kelimeler yetmez... Dilinden seni seviyorum eksik olmayan insanlar zaten sevemez. Aşk hissettirmektir, emektir, bunu kimse bilmez. Dil "seviyorum" dese de, her yürek sevemez.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle benzeri kitaplar

Ceren Acer 
05 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Bu kitap alışılmış özlü aşk sözlerinden oluşmuş olsa da arada sırada bence insanların bu tür kitapları okumaya da ihtiyacı oluyor. Kitabın içinde alıntı yapılabilecek, insanların ruh halini doğru bir benzetmeyle anlatabilen benzetme sanatlarına sıkça rastlamanız mümkün. Sözlerin hepsi mutlu aşktan ibaret değil. Kitap içinde mutlu aşkı, üzüntü sözlerini, sitemkar sözleri barındırmış. Kapak tasarımını değerlendirecek olursam, birinci bölümden beşinci bölüme kadar yer almış olan Batur ve Buse karakterlerini güzel bir şekilde tasarlayacak şekilde, yerinde bir seçim olmuş. Tabi bu kitap bir romanın yerini tuttu mu diye sorarsanız eğer, tutmadığını söyleyebilirim.

Burcin Aydogan 
13 Nis 19:33 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı.. Batur ve buse aşkını anlattığı gibi araya biraz daha böyle hikayeleri daha fazla koysaydi daha okunur olabilirdi . Bazı yerlerde sikilmadim desem yalan olur . Okunmayacak bir kitap değil yinede tavsiye edilir

KÜBRA ASLAN 
08 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum kitaplar arasında en sevdiğim. Hani o hepimizin vazgeçemediği mutlkaa bizde derin izler bırakan kişiler varya. Aslında onlara üzülüp vakit kaybetmek yerine kendi hayatımızı güzelleştirmemis gerektiğini anladim. Yillarca sevdiği ondan ayrılan kızın arkasından üzülen Miraç Çağrınin zaman geçince hak ettiği sevgiyi hakeden kişiyle mutlu sonu. Bence okunmasi lazim. Diğer kitaplarına göre en güzeli. Ve son bir tavsiye cok duygusalsanız kitabı okurken dikkat edin gözyaşlarınız kitabi ıslatmasın.

Ferhat Aksen 
15 Nis 2017 · Kitabı okudu · 22 günde

Bence diğer 3 kitabına göre daha okunası bir kitap. Bu yazar bence başından geçenleri, yaşadıklarını direkt anlatmalı. Hiç cümleleri süslemeye gerek yok. Süslemeye kalktığı vakit birbirini tekrar eden sayfalar ortaya çıkıyor. Sanki zorla kitap yazdırılıyormuş gibi. 4 kitabında da babasından, en iyi kendisinin seveceğinden başka kimsenin bu kadar güzel sevemeyeceğinden bahsetmiş. Bu yazarın başka kitabını okuyacağımı düşünmüyorum.

Zeynep 
21 Nis 16:42 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitabın ortalarına kadar sabredip diyorsunuz ki: Galiba bu sefer kitabın bir ana konusu var ve sonu iyi olacak. Sonradan gökten düşer gibi ne olduğunu anlayamadan gene kitap anlatımı karman çorman. Buse ile Batur'a ne olmuş anlayamadım. Dönüp terar okudum, yok olmadı. Nasıl bir anlam karmaşasıdır bu böyle. Düşüncelerini, hayallerini yazmasından; ne gerçek ne hayal anlaşılmıyor. Busenin karnındaki Melek bebek ne oldu? Buse onu aldatmış anladım. Ne ara boşandılar? Bu kadar çabuk nasıl vazgeçildi? Anlamsız bir kitap boşverin, okumayın.

Burçin Esra Karadağ 
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Belki biraz olsun eğlenirim ümidiyle almıştım ki dramatik, 3. sınıf bir pempe dizi hikayesi ile başlayan kitap yarısında sonra bölük pörçük yine ağlak aşk acısı hikayelerinden oluşuyor. Yazar mutlu mu, acı mı çekiyor, öfkeli mi aynı hikayenin içinde hangi duygudan bahsediyor anlamak mümkün değil. Özellikle mutlu sonun ardından gelen 'Seni çok sevmiştim sen neden bana beyle yaptın. Lanet olsun bu aşk lanet olsun bu sevgimmm' Bkn:https://www.youtube.com/watch?v=9VP5opVv_kI tadında evet evet tüm kitap bu şarkıdan ibaret.

Büşra Seçkin 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın önceki kitaplarından aldığım tadı alamadım. Aynı o kadar çok cümle vardı ki bir süre sonra sıkılmaya başlıyorsunuz. Şahsen bir çok okuduğum kısımda ki cümlelerin her acı çeken insanın kurabileceği basit cümleler olduğunu düşünüyorum.

2 /

Kitaptan 90 Alıntı

Merve Beril YILMAZ 
 30 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Söz vermek çok kolaydı.Herkes verdiği sözler kadar biraz doğru olsaydı, bizim kalbimiz hiçbir zaman yanlışı seçmezdi...

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 104)Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 104)
Merve Ayhan 
06 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Eskisi gibi olmayacak korkusu
İçinde bastıramadığın hisler var biliyorum. Bazen geçsin diye dua ediyorsun, bazen içinde kalmasını istiyorsun. Dolup taşsan da bastıramadığın o hislerin seni sen yapıyor, biliyorsun. Ve seni öldürmeyen her acı, daha da güçlendiriyor. Hissediyorsun.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 178 - Olimpos Yayınları)Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 178 - Olimpos Yayınları)
Zişan Dakım 
19 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uğruna şiir yazılan birçok insan var. Öte yandan biz varız, bırakın sevdiği kadar sevilmeyi, asla sevilmeyen koca bir biz varız...
Hiçiz..

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı AktaşBana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş
Rüveyda KARA 
18 Nis 10:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapanış
" Günün birindeHz. Musa bir köpeğin açıdan sızladığını görerek hayvana yaklaşır. Ve Hz. Musa ' nın köpeği yaklaştığını gören insanlar da Hz. Musa ve köpeğin yanına gelir. Hz Musa , köpeğin neden acı çektiğini anlamaya çalışırken ayağına diken battığını görür. Orada bulunan insanlar ise ey Musa : o köpektir , iyilikten anlamaz. Isırır seni . Bırak gitsin diye tepkilerini gösterirler.
Nitekim Hz Musa köpeğin acı çektiğini gördüğü için insanların bu söylemine kulak asmayıp , ayağındaki dikeni çıkarmakta kararlıdır. Köpeğin canının acısı ürkek halinden bellidir. Ve dikinin ayağından çıkmasının acısıyla Hz Musa'yı ısırır. Ama dikeni çıkarmayı başarmıştır. Sonrasında insanlar haklı çıkmanın mağrurluğuyla yeniden Hz Musa'ya söylenir. " Köpeğin iyilikten alınamayacağını, seni ısıracağını söylemiştik. Neden bizi dinlemedin?" diye sorarlar.
Ve Hazreti Musa doğrularak tepkisini bu yönde gösteren insanlara gayet makul bir şekilde cevabı verir , " O bir köpek . Ben de bir insanım . O kopekliğini yaptı , ben de insanlığımı ..."
Rabbiniz size bir secde , iki avuç içi kadar yakın

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 207)Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 207)
Zişan Dakım 
 19 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biri var, Rabbim'in iki dünyada da bana eylemesini istediğim...
Biri var, attığı her adımın sokağımdan geçmesini dilediğim...
Bir de ben varım, kalp ritmine hız katan insanla aynı şehri paylaşmaktan mutluluk duyan.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 43)Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 43)