Sen On Yedi Yaşımsın

7,2/10  (288 Oy) · 
521 okunma  · 
420 beğeni  · 
4.000 gösterim
Seni ''canımın içi'' diye sevecek birini kaybettin.
Şimdi hiçbir can nefes olmayacak sana.
Daha çok sevileceğini umarak gittiğin yerde sıkışırsa kalbin, elini kalbine koy. Çünkü o acı benim.
O sıkışmayla sana, bizi bitirme çabalarını ve
hiçe sayışlarını hatırlatmaya geleceğim.
Biliyor musun sevgilim? Seni sevdim.
Bir insan hayatında ne kadar çok ve ne kadar güzel sevebilirse, o kadar sevdim.
Bu da benim yenik zaferim...

Sen benim ilk çaresizliğim,
sen benim ilk yenilgimsin.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786059609388
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinan yaprak 
20 Mar 05:48 · Kitabı okudu · 6 günde · 1/10 puan

Malasef ki bende bu kitabı okudum l. İnancınız olsun şuan bu kitabı iyi anlatmak iyi bir kitap olduğunu soyleyebilmeyi çok ama çok isterdim. Çünkü o kadar internet sitesi ve facete paylaşılan bir kitabı insan ister istemez merak eder ve büyük beklentilerle okur. Ben şahsen bu kitabı sadece bir liselinin günlüğüne benzettim. içinde edebiyat diye hiç bir şey yoktu, bir kaç tane özlü söz vardı ki bunların çoğunu daha önce duymuştum ve sözlerin kime ait olduğunu bile biliyordum. Yani anlayacağınız kadarıyla 5 günume yazık oldu. Keşke hiç almasıydım hiç okumasaydım.

kübra aslan 
 05 May 20:15 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 1/10 puan

Bu kitaba yorumumu aylar öncesinden yapmıştım. Fikrimde değişme yok. Yorumları gördükçe kesinlikle okuyun, harika gibi şeyleri görünce şaşırıyorum. Ben mi anlamadım acaba diye kendimi sorgulama ihtiyacı duyuyorum. Çok basit ve sığ gelmişti.
Not: (17 yaşında ne yaptın diye sorsalar sınava çalışıyordum derim şimdiden cevap vermiş olayım. )

M.Enes Arslan 
 29 Nis 16:23 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Hayatının 22 sinde olan bir yazar. 17 yaşındaki bir kıza aşık oluşunu, onu her şeyden çok sevişini, acılarına merhem olmasını isteyen işini, güzel ve samimi bir üslupla anlatıyor.
Başından geçen aşk hikayesini kısa ve sürükleyici bir biçimde anlatmış.İleride adından söz ettiren yazarlar kategorisine gireceğe benziyor.Normalde aşk hikayelerini aşırı derece sevmem çünkü günah gırtlağı aşarcasına.Günah kokan kitapları okuyan geçler ya da yetişkinler fark etmez,böyle olmanın anormal bişey olmadığını hatta gerçek aşka böyle ulaşılabileciğini sanan zavallılar türüyor.Hatta bazı yazarlar Allah aşkı için söylenmiş sözleri alıp,romanını daha cazip hale getirmek için satır aralarına sokuşturuyorlar.Sonra da Milli şairimiz Akif'in dediği gibi "Zavvallı dini onunla çevirdin maskaraya" oluyor.Ben görücü usulü ile değil,konuşarak evlenme taraftarıyım fakat bu çok sıkı kurallar çerçevesinde edep ve haya dairesinden çıkmamak koşuluyla gerçekleşmelidir.Aksine bu romanda yazar edepli bir kişiliği olduğunu ve öyle olunması gerektiğini;öyle olunduğu takdirde aşkın da muhabbetin de huzurun da... geleceğini anlatmış.Evlenmeden önce okunmalı...ان

fulya saygun 
08 Nis 22:39 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Güncel edebiyattan çoğu zaman kaçınmamın sebebi tam da budur.
Evet bir kitap,evet konusu var,tiplemeleri mevcut ama bir kitaptan ne bekleriz,bize sunmak istediği nedir,bizim kendimizde buldurmak istediği veya -isteyerek ya da istemeden- farkında olamadığımız neleri keşfettirdiği..bütün bunlar nelerdir?
Benim için bir kitaptan çok daha fazlasını bekleyenler adına hayal kırıklığından öteye bir adım atamaz bu kitap.
Özgünlükten de bayağı bir uzak buldum açıkçası hep bir şekilde kulaktan dolma kafiyeler,sözler üzücü yani böyle olması gerçekten.
Amacım yermek değil aksine üzüntümü dile getirmek,sonuçta edebi bir eser ortaya koymak ise amaçlanan -gerçekten ticari bir kaygı olmadan- kişi edebiyatın doyuruculuğuna inanarak yazmıyorsa bu ülkemiz için de benim için de üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir durumdur diye düşünüyorum.

Melek Nur 
17 Eki 14:42 · Kitabı okudu · 17 günde · Puan vermedi

" Miraç Çağrı Aktaş ilk kitabını okudum. Çok beğendim. Yazar kendi hayatını sevdiği kadını kalemiyle döktürmüş. Eline kalemine sağlık. Diyorum. Hiç bir zaman pes etmeyerek Zümray'ı sevmekten vazgeçmeyen Miraç bir sonda yorulur. Kalpten yorulur, Vicdanen dinlenir. Kitap okunmaya değer duygusal bir insan olduğum için ağlamadım diyemem. Kısacası kitabı okurken sıkılmazsınız ben her sayfasını okurken iyi ki bu değerli yazarla tanışmışım. Bu kitabı okumakla çok iyi etmişim. Tavsiye ediyorum. Açıp okuyun. Keyifli okumalar."

Derya Tok 
12 Nis 20:41 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Herkesin bir on yedi yaşı olmuştur.Bunu yaşla sınırlandırmak doğru degil ama herkesin bir ilki olmustur kimisi sonsuzluk vaadeden kimisi ise hiç karşılık bulamayan ,verdiği değeri alamayan.Bu kitapta çok guzel sevmesine ragmen karşılık bulamayanların kitabıydı.Benim için güzel bir anısı oldu bende.Iyi okumalar

Gamze Boz 
17 May 18:13 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Arkadaşımın hediye etmesi üzerine okuduğum bir kitaptı ve çok sıkılarak okudum. Bu tarz aşk kitaplarını tercih etmiyorum bunun yanında da yazarın anlatımı, yapmaya çalıştığı kafiyeler ve zaten çokta az olan betimlemeler yetersiz ve basitti. Ayrıca özgünlükte pek yoktu. Yazar 22 yaşında ama daha önce çıkarmış olduğu kitaplar da olduğu için kendini geliştirmesini beklerdim. Tavsiye etmeyeceğim bir kitap.

Mavi Mavera 
 10 May 14:36 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Gittiği yere kadar değil , gücünün yettiği yere kadar sevmeli insan"

Aşk ve diğer heyecanIar yaşam devam ettiği sürece bitmiyor eIbette. Ama insanın kaIbi bir daha 17 yaşında ki gibi çarpmıyor. Hiçbir göz rengi 17 yaştaki gibi zihninizde Ieke bırakmıyor. Hiç bir eI 17 yaştaki gibi terIemiyor. Hiç bir şarkı 17 yaştaki gibi sadece sizin oImuyor. 17yaşını geçmiş herkes biIiyor ki, insan bir daha 17 oImuyor.

Eren Baykar 
23 Eyl 00:26 · Kitabı okumadı · 1/10 puan

Yeni neslin yeni zararlı alışkanlıkları bu ve bu gibi kitaplar işte.. Oğuz Atay, Sabahattin Ali, Reşat Nuri Güntekin gibi kişilerden nerelere geldik.. Sonra "türkiye cahil türkiye kitap okumuyor" oluyor.. Yazık milletime. Şu kitabın para ettiği yerde Oğuz Atay'ın satılmaması lazım, ona ayıp..

Taner durmaz 
24 May 20:53 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Yapacağım inceleme sadece benim şahsi görüşümdur bundan dolayı öncelikle emek veren yazarimizdan daha sonrada tüm okurlardan özür dilerim
Bunca reklamı paylaşımı olan bir kitap bence çok iyi olmalıydı bana ergen birinin söz dizimi gibi sade ve basit geldi

Kitaptan 209 Alıntı

mert güler 
16 Mar 11:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kırdığının farkında olmayan insanlara iki çift lafım var; gün gelecek sizde kırılacaksınız. Hem de tam bizi kırdığınız yerden...

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 69)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 69)
mert güler 
16 Mar 10:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Alıştım kelimesinin altında yatan enkazları yalnızca yaşadığı onca acıyı sadece kuru bir "Alıştım" a sığdıranlar görebilir.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 147)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 147)
mert güler 
16 Mar 10:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazen sevgine ve verdiğin değere acırsın,insanın canını da en çok bu acıtır.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 97)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 97)

Kitap okumayı sevmeyen bir insanın seveceğine katiyen inanmıyorum zaten.
Çünkü içinde duygu olan bir seyleri sevmeyen biri , insanıda düzgün bir sekilde sevmez

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı AktaşSen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş
Merve Ayhan 
19 Haz 01:11 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yeri asla dolmayacak bazı boşluklar vardır hayatta. İşte sen o boşluksun baba.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı AktaşSen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş

En güzel hislerimizle sevdiğimiz insanlar tarafından hissizleştirildik.Ve en kötüsü de sevdiğimize, seveceğimize pişman ettirildik.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı AktaşSen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş
21 /