Sen On Yedi Yaşımsın

8,0/10  (115 Oy) · 
191 okunma  · 
175 beğeni  · 
1.186 gösterim
Seni ''canımın içi'' diye sevecek birini kaybettin.
Şimdi hiçbir can nefes olmayacak sana.
Daha çok sevileceğini umarak gittiğin yerde sıkışırsa kalbin, elini kalbine koy. Çünkü o acı benim.
O sıkışmayla sana, bizi bitirme çabalarını ve
hiçe sayışlarını hatırlatmaya geleceğim.
Biliyor musun sevgilim? Seni sevdim.
Bir insan hayatında ne kadar çok ve ne kadar güzel sevebilirse, o kadar sevdim.
Bu da benim yenik zaferim...

Sen benim ilk çaresizliğim,
sen benim ilk yenilgimsin.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786059609388
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinan yaprak 
20 Mar 05:48 · Kitabı okudu · 6 günde · 1/10 puan

Malasef ki bende bu kitabı okudum l. İnancınız olsun şuan bu kitabı iyi anlatmak iyi bir kitap olduğunu soyleyebilmeyi çok ama çok isterdim. Çünkü o kadar internet sitesi ve facete paylaşılan bir kitabı insan ister istemez merak eder ve büyük beklentilerle okur. Ben şahsen bu kitabı sadece bir liselinin günlüğüne benzettim. içinde edebiyat diye hiç bir şey yoktu, bir kaç tane özlü söz vardı ki bunların çoğunu daha önce duymuştum ve sözlerin kime ait olduğunu bile biliyordum. Yani anlayacağınız kadarıyla 5 günume yazık oldu. Keşke hiç almasıydım hiç okumasaydım.

Al senin olsun bende ne varsa, istemem mutluluğu senden uzaksa, olamam bu dünyada sensiz ceylan gözlüm. Ölürüm yaşayamam aşkın bana yasaksa! Adı bende saklı....

kübra aslan 
05 May 20:15 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 1/10 puan

Bu kadar güzel yorum yazılmış. Bende mi gariplik anlamadım ? Sanki bir kahraman tazeoglu ya da Ahmet batman okuyormuş gibi hissettim. Bitirene kadar eziyet çektim. Facia gibiydi. Çok sıradan geldi. Hele de alt sözleri. Ne diyeceğimi bilemedim. Hiç beğenmedim.

fulya saygun 
08 Nis 22:39 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Güncel edebiyattan çoğu zaman kaçınmamın sebebi tam da budur.
Evet bir kitap,evet konusu var,tiplemeleri mevcut ama bir kitaptan ne bekleriz,bize sunmak istediği nedir,bizim kendimizde buldurmak istediği veya -isteyerek ya da istemeden- farkında olamadığımız neleri keşfettirdiği..bütün bunlar nelerdir?
Benim için bir kitaptan çok daha fazlasını bekleyenler adına hayal kırıklığından öteye bir adım atamaz bu kitap.
Özgünlükten de bayağı bir uzak buldum açıkçası hep bir şekilde kulaktan dolma kafiyeler,sözler üzücü yani böyle olması gerçekten.
Amacım yermek değil aksine üzüntümü dile getirmek,sonuçta edebi bir eser ortaya koymak ise amaçlanan -gerçekten ticari bir kaygı olmadan- kişi edebiyatın doyuruculuğuna inanarak yazmıyorsa bu ülkemiz için de benim için de üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir durumdur diye düşünüyorum.

Hayatının 22 sinde olan bir yazar. 17 yaşındaki bir kıza aşık oluşunu, onu her şeyden çok sevişini, acılarına merhem olmasını isteyen işini, güzel ve samimi bir üslupla anlatıyor.
Başından geçen aşk hikayesini kısa ve sürükleyici bir biçimde anlatmış.İleride adından söz ettiren yazarlar kategorisine gireceğe benziyor.Normalde aşk hikayelerini aşırı derece sevmem çünkü günah gırtlağı aşarcasına.Günah kokan kitapları okuyan geçler ya da yetişkinler fark etmez,böyle olmanın anormal bişey olmadığını hatta gerçek aşka böyle ulaşılabileciğini sanan zavallılar türüyor.Hatta bazı yazarlar Allah aşkı için söylenmiş sözleri alıp,romanını daha cazip hale getirmek için satır aralarına sokuşturuyorlar.Sonra da Milli şairimiz Akif'in dediği gibi "Zavvallı dini onunla çevirdin maskaraya" oluyor.Ben görücü usulü ile değil,konuşarak evlenme taraftarıyım fakat bu çok sıkı kurallar çerçevesinde edep ve haya dairesinden çıkmamak koşuluyla gerçekleşmelidir.Aksine bu romanda yazar edepli bir kişiliği olduğunu ve öyle olunması gerektiğini;öyle olunduğu takdirde aşkın da muhabbetin de huzurun da... geleceğini anlatmış.Evlenmeden önce okunmalı...ان

nur960 
28 Mar 09:54 · Kitabı okudu · 36 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap benim hayatımdan kesitleri almış gibiydi kendimi buldum bu kitapta yasadığım duyguları paylaştım bu kitapla sankisanki yazar beni anlıyormuş gibi hissettim herşeyiyle muhteşem bir kitap okumanızı tavsiye ederim eminim sizlerde bir parcanızı bulacaksınız bu kitapta:)

Mavi Mavera 
 10 May 14:36 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Gittiği yere kadar değil , gücünün yettiği yere kadar sevmeli insan"

Aşk ve diğer heyecanIar yaşam devam ettiği sürece bitmiyor eIbette. Ama insanın kaIbi bir daha 17 yaşında ki gibi çarpmıyor. Hiçbir göz rengi 17 yaştaki gibi zihninizde Ieke bırakmıyor. Hiç bir eI 17 yaştaki gibi terIemiyor. Hiç bir şarkı 17 yaştaki gibi sadece sizin oImuyor. 17yaşını geçmiş herkes biIiyor ki, insan bir daha 17 oImuyor.

Gamze Boz 
17 May 18:13 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Arkadaşımın hediye etmesi üzerine okuduğum bir kitaptı ve çok sıkılarak okudum. Bu tarz aşk kitaplarını tercih etmiyorum bunun yanında da yazarın anlatımı, yapmaya çalıştığı kafiyeler ve zaten çokta az olan betimlemeler yetersiz ve basitti. Ayrıca özgünlükte pek yoktu. Yazar 22 yaşında ama daha önce çıkarmış olduğu kitaplar da olduğu için kendini geliştirmesini beklerdim. Tavsiye etmeyeceğim bir kitap.

Melek Aydoğmuş 
12 Mar 22:21 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cidden bu kitapta son derece müthiç.Abartmıyorum.Cidden çok güzel.Kitapta ağladığım yerler oldu.Herkese tavsiye ederim.Yazarı çok seviyorıum.Anlatım biçimi de çok hoş.MÜTHİŞŞŞŞ

Yağmur 
25 Şub 10:52 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir insan tam anlamıyla sevmeli,Lafta değil,gönülden sevmek gerekir,Aldatmakta,aldatılmakta iyi bir şey değildir.Ve bu ikisinin arasında ince bir fark vardır.İnsanları boş yere umutlandırıp,ortada bırakmakta doğru değildir.Yazar,bunları çok güzel anlatmış.Yazar kendi hayatından da,yaşadığı aşklardan da biraz bahsetmiş.Keyifli okumalar.

4 /

Kitaptan 108 Alıntı

mert güler 
16 Mar 11:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kırdığının farkında olmayan insanlara iki çift lafım var; gün gelecek sizde kırılacaksınız. Hem de tam bizi kırdığınız yerden...

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 69)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 69)
mert güler 
16 Mar 10:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Alıştım kelimesinin altında yatan enkazları yalnızca yaşadığı onca acıyı sadece kuru bir "Alıştım" a sığdıranlar görebilir.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 147)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 147)
mert güler 
16 Mar 10:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazen sevgine ve verdiğin değere acırsın,insanın canını da en çok bu acıtır.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 97)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 97)

En güzel hislerimizle sevdiğimiz insanlar tarafından hissizleştirildik.Ve en kötüsü de sevdiğimize, seveceğimize pişman ettirildik.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı AktaşSen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş
Gamze Boz 
17 May 11:53 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Anneleri bilirsiniz işte, onlardaki yüreğin ağırlığını kimse taşıyamaz.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 23 - Olimpos)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 23 - Olimpos)