Sen On Yedi Yaşımsın

7,7/10  (166 Oy) · 
286 okunma  · 
249 beğeni  · 
1.597 gösterim
Seni ''canımın içi'' diye sevecek birini kaybettin.
Şimdi hiçbir can nefes olmayacak sana.
Daha çok sevileceğini umarak gittiğin yerde sıkışırsa kalbin, elini kalbine koy. Çünkü o acı benim.
O sıkışmayla sana, bizi bitirme çabalarını ve
hiçe sayışlarını hatırlatmaya geleceğim.
Biliyor musun sevgilim? Seni sevdim.
Bir insan hayatında ne kadar çok ve ne kadar güzel sevebilirse, o kadar sevdim.
Bu da benim yenik zaferim...

Sen benim ilk çaresizliğim,
sen benim ilk yenilgimsin.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786059609388
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinan yaprak 
20 Mar 05:48 · Kitabı okudu · 6 günde · 1/10 puan

Malasef ki bende bu kitabı okudum l. İnancınız olsun şuan bu kitabı iyi anlatmak iyi bir kitap olduğunu soyleyebilmeyi çok ama çok isterdim. Çünkü o kadar internet sitesi ve facete paylaşılan bir kitabı insan ister istemez merak eder ve büyük beklentilerle okur. Ben şahsen bu kitabı sadece bir liselinin günlüğüne benzettim. içinde edebiyat diye hiç bir şey yoktu, bir kaç tane özlü söz vardı ki bunların çoğunu daha önce duymuştum ve sözlerin kime ait olduğunu bile biliyordum. Yani anlayacağınız kadarıyla 5 günume yazık oldu. Keşke hiç almasıydım hiç okumasaydım.

Al senin olsun bende ne varsa, istemem mutluluğu senden uzaksa, olamam bu dünyada sensiz ceylan gözlüm. Ölürüm yaşayamam aşkın bana yasaksa! Adı bende saklı....

Kitabı yarım bıraktığım için çok üzgünüm. Gerçekten bitirmek için elimden gelenin fazlasını yaptım ama olmadı. Bir türlü sonunu getiremedim. Çok merak ederek aldığım bir kitaptı. Yolun en başından beri takip ettiğim bir kitaptı. Basıldığını öğrenince çok mutlu olmuştum ama boşunaymış. Bir kitap ne kadar sıkıcı olabilecekse o kadar sıkıcı olmuş. Yazar 17 yaş aşkını ele almak istemiş ama yapamamış. 17 yaş aşkı bu değil. Yani bu şekilde anlatılmamalıydı. En güzel ve en acı aşk 17 yaş aşkı derler. Bence de öyle. Ama yazar bunu anlatamamış. Konunun sadece acı tarafını ele almış. Birde bu aşkın güzel çok güzel yanları var. Acıdan çok güzel yanlarına değinmeyi deneseymiş keşke.

kübra aslan 
05 May 20:15 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 1/10 puan

Bu kadar güzel yorum yazılmış. Bende mi gariplik anlamadım ? Sanki bir kahraman tazeoglu ya da Ahmet batman okuyormuş gibi hissettim. Bitirene kadar eziyet çektim. Facia gibiydi. Çok sıradan geldi. Hele de alt sözleri. Ne diyeceğimi bilemedim. Hiç beğenmedim.

fulya saygun 
08 Nis 22:39 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Güncel edebiyattan çoğu zaman kaçınmamın sebebi tam da budur.
Evet bir kitap,evet konusu var,tiplemeleri mevcut ama bir kitaptan ne bekleriz,bize sunmak istediği nedir,bizim kendimizde buldurmak istediği veya -isteyerek ya da istemeden- farkında olamadığımız neleri keşfettirdiği..bütün bunlar nelerdir?
Benim için bir kitaptan çok daha fazlasını bekleyenler adına hayal kırıklığından öteye bir adım atamaz bu kitap.
Özgünlükten de bayağı bir uzak buldum açıkçası hep bir şekilde kulaktan dolma kafiyeler,sözler üzücü yani böyle olması gerçekten.
Amacım yermek değil aksine üzüntümü dile getirmek,sonuçta edebi bir eser ortaya koymak ise amaçlanan -gerçekten ticari bir kaygı olmadan- kişi edebiyatın doyuruculuğuna inanarak yazmıyorsa bu ülkemiz için de benim için de üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir durumdur diye düşünüyorum.

Gamze Boz 
17 May 18:13 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Arkadaşımın hediye etmesi üzerine okuduğum bir kitaptı ve çok sıkılarak okudum. Bu tarz aşk kitaplarını tercih etmiyorum bunun yanında da yazarın anlatımı, yapmaya çalıştığı kafiyeler ve zaten çokta az olan betimlemeler yetersiz ve basitti. Ayrıca özgünlükte pek yoktu. Yazar 22 yaşında ama daha önce çıkarmış olduğu kitaplar da olduğu için kendini geliştirmesini beklerdim. Tavsiye etmeyeceğim bir kitap.

Mavi Mavera 
 10 May 14:36 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Gittiği yere kadar değil , gücünün yettiği yere kadar sevmeli insan"

Aşk ve diğer heyecanIar yaşam devam ettiği sürece bitmiyor eIbette. Ama insanın kaIbi bir daha 17 yaşında ki gibi çarpmıyor. Hiçbir göz rengi 17 yaştaki gibi zihninizde Ieke bırakmıyor. Hiç bir eI 17 yaştaki gibi terIemiyor. Hiç bir şarkı 17 yaştaki gibi sadece sizin oImuyor. 17yaşını geçmiş herkes biIiyor ki, insan bir daha 17 oImuyor.

Derya Tok 
12 Nis 20:41 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Herkesin bir on yedi yaşı olmuştur.Bunu yaşla sınırlandırmak doğru degil ama herkesin bir ilki olmustur kimisi sonsuzluk vaadeden kimisi ise hiç karşılık bulamayan ,verdiği değeri alamayan.Bu kitapta çok guzel sevmesine ragmen karşılık bulamayanların kitabıydı.Benim için güzel bir anısı oldu bende.Iyi okumalar

Taner durmaz 
24 May 20:53 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Yapacağım inceleme sadece benim şahsi görüşümdur bundan dolayı öncelikle emek veren yazarimizdan daha sonrada tüm okurlardan özür dilerim
Bunca reklamı paylaşımı olan bir kitap bence çok iyi olmalıydı bana ergen birinin söz dizimi gibi sade ve basit geldi

Melek Aydoğmuş 
12 Mar 22:21 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cidden bu kitapta son derece müthiç.Abartmıyorum.Cidden çok güzel.Kitapta ağladığım yerler oldu.Herkese tavsiye ederim.Yazarı çok seviyorıum.Anlatım biçimi de çok hoş.MÜTHİŞŞŞŞ

Kitaptan 137 Alıntı

mert güler 
16 Mar 11:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kırdığının farkında olmayan insanlara iki çift lafım var; gün gelecek sizde kırılacaksınız. Hem de tam bizi kırdığınız yerden...

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 69)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 69)
mert güler 
16 Mar 10:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Alıştım kelimesinin altında yatan enkazları yalnızca yaşadığı onca acıyı sadece kuru bir "Alıştım" a sığdıranlar görebilir.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 147)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 147)
mert güler 
16 Mar 10:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazen sevgine ve verdiğin değere acırsın,insanın canını da en çok bu acıtır.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 97)Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 97)

En güzel hislerimizle sevdiğimiz insanlar tarafından hissizleştirildik.Ve en kötüsü de sevdiğimize, seveceğimize pişman ettirildik.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı AktaşSen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş
Merve Ayhan 
19 Haz 01:11 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yeri asla dolmayacak bazı boşluklar vardır hayatta. İşte sen o boşluksun baba.

Sen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı AktaşSen On Yedi Yaşımsın, Miraç Çağrı Aktaş