Bir Gün Daha

9,3/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
5 beğeni  · 
471 gösterim
Cennette Karşılaşacağınız 5 Kişi Yazarından

4 Haftadır Amerika bestseller Listelerinde 1 Numara

"Her ailenin bir hayalet hikâyesi vardır..."
Charley Benetto, babasına tapan bir çocuktu. On bir yaşındaki Charley birdenbire babasız kalınca bu kez annesine sığınmış, ama yine de baba özlemi çekmiştir. Ancak annesi tüm güçlüklere kahramanca göğüs gererek onu büyütmeyi başarmıştı.

Yıllar sonra Charley'in yaşamı alkol ve pişmanlık içerisinde paramparça olmuş; işini yitirmiş ve ailesini terk etmiştir.
Charley yaşamına son vermek için gece yarısı arabasıyla yola çıkıp doğduğu kasabaya gitmeye karar verir. Fakat intihar etmeyi de başaramaz. Sendeleyerek eski evine gider ve akıllara durgunluk veren bir şey keşfeder. Sekiz yıl önce ölen annesi hâlâ o evde yaşamaktadır... Charley belki de çoğumuzun özlemini çektiği, yitirdiğimiz ebeveynimizle birlikte bir gün daha geçirme fırsatını kazanır. Annesiyle bir gün geçirip aile sırlarını konuşarak, yaptığı hataları için özür dileme fırsatı yakalar. Ve annesinin şefkatli önderliğinde paramparça olan yaşamını bir araya toplar.

Albom'un usta öykücülüğü ve esin veren karakterleri sayesinde okurları, sevdikleri kişileri bambaşka bir gözle takdir edeceklerdir.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2006
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789752107694
 • Orijinal Adı:
  For One More Day
 • Çeviri:
  Zeliha İyidoğan Babayiğit
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Bünyamin Müftüoğlu 
 31 Tem 16:14 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Anne ve babası birbirinden ayrı yaşayan bir çocuğun hikayesi. Charley Benetto annesiyle yaşamış ve onun yanında büyümüş. Babasız kalmanın sıkıntılarını sürekli yaşamış ve onun eksikliğini hep hissetmiş.

Çocukken babasından ayrılan Charley, daha sonra annesini kaybetmiş, kendi evliliğinde de sıkıntılı süreçler yaşamış ve eşinden ayrılmış birisi.

Tüm yaşadıkları onu alkolik bir insan yapmış ve intiharın eşiğine getirmiş.

İnsan bir şeyi kaybetmeden kıymetini anlayamaz mı?
Elinde imkan, fırsat varken değerini, kıymetini bilemez mi?

Şimdi anneniz yanınızdaysa gidip ona sımsıkı sarılın ve onu üzmeyin, belki yarın yanınızda olmayabilir, fırsatınız olmayabilir. Yaşadığınız pişmanlıklar sonucu "Bir Gün Daha" dememek için sizi sevenleri, sevdiklerinizi incitmeyin. Annenize bir öff bile demeyin.

Anneniz uzaklardaysa içmeniz, ağlamanız, intihar etmeyi düşünmeniz onu geri getirmez ve bunlar onu da sizi de mutlu etmez.

arzu amaç 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Duygusal" sıfatıyla, tek kelimede anlatılabilecek bir eser. Artık hayatta olamayan bir sevdiğinizle geçirebileceğiniz yirmi dört saatiniz olsa ne yapardınız? Romanı okurken bu soruyu mutlaka kendinize sorup göz yaşlarına boğuluyorsunuz. Yazar, yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgiyi düşünmemizi sağlamakta son derece başarılı.

gökhan biçer 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

herkesin kendi hikayesini anlattığı ve arkadaşlık ve dostluk üzerine çok aydınlatıcı bir roman oldukça dokunaklı ve gerçekçi kendinizi sevgi dolu hissediyorsunuz

Kitaptan 4 Alıntı

Bünyamin Müftüoğlu 
30 Tem 00:08 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Annem...
Bana vururdu. Azarlardı. Cezalandırırdı. Ama beni severdi. Gerçekten severdi. Beni salıncaktan düşünce severdi. Çamurlu ayaklarımla yere bastığımda severdi. Kusarken, burnum akarken, dizlerim kanarken severdi. Gelip gidişlerimi severdi, en iyi ve en kötü hallerimi severdi. Benim için dipsiz bir sevgi kuyusu vardı.

Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 43 - Altın Kitaplar)Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 43 - Altın Kitaplar)
Bünyamin Müftüoğlu 
28 Tem 20:52 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

...ebeveynler öldüğünde böyle olur. Her kavgaya arkanızda destekle değil yalnız olarak girdiğinizi hissedersiniz.

Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 17 - Altın Kitaplar)Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 17 - Altın Kitaplar)
Bünyamin Müftüoğlu 
28 Tem 20:55 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hayalleriniz gerçekleştiğinde olan şey, aslında istediğiniz şeyin bu olmadığına dair ağır, insanı eriten bir farkındalıktır.
Ve bu sizi kurtarmaz.

Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 18 - Altın Kitaplar)Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 18 - Altın Kitaplar)
Bünyamin Müftüoğlu 
28 Tem 20:49 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Eğer kendinize karşı kabaysanız herkese, hatta sevdiklerinize karşı bile kaba olursunuz.

Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 17 - Altın Kitaplar)Bir Gün Daha, Mitch Albom (Sayfa 17 - Altın Kitaplar)