Bir Gün Daha

9,6/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
459 gösterim
Cennette Karşılaşacağınız 5 Kişi Yazarından

4 Haftadır Amerika bestseller Listelerinde 1 Numara

"Her ailenin bir hayalet hikâyesi vardır..."
Charley Benetto, babasına tapan bir çocuktu. On bir yaşındaki Charley birdenbire babasız kalınca bu kez annesine sığınmış, ama yine de baba özlemi çekmiştir. Ancak annesi tüm güçlüklere kahramanca göğüs gererek onu büyütmeyi başarmıştı.

Yıllar sonra Charley'in yaşamı alkol ve pişmanlık içerisinde paramparça olmuş; işini yitirmiş ve ailesini terk etmiştir.
Charley yaşamına son vermek için gece yarısı arabasıyla yola çıkıp doğduğu kasabaya gitmeye karar verir. Fakat intihar etmeyi de başaramaz. Sendeleyerek eski evine gider ve akıllara durgunluk veren bir şey keşfeder. Sekiz yıl önce ölen annesi hâlâ o evde yaşamaktadır... Charley belki de çoğumuzun özlemini çektiği, yitirdiğimiz ebeveynimizle birlikte bir gün daha geçirme fırsatını kazanır. Annesiyle bir gün geçirip aile sırlarını konuşarak, yaptığı hataları için özür dileme fırsatı yakalar. Ve annesinin şefkatli önderliğinde paramparça olan yaşamını bir araya toplar.

Albom'un usta öykücülüğü ve esin veren karakterleri sayesinde okurları, sevdikleri kişileri bambaşka bir gözle takdir edeceklerdir.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2006
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789752107694
 • Orijinal Adı:
  For One More Day
 • Çeviri:
  Zeliha İyidoğan Babayiğit
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
arzu amaç 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Duygusal" sıfatıyla, tek kelimede anlatılabilecek bir eser. Artık hayatta olamayan bir sevdiğinizle geçirebileceğiniz yirmi dört saatiniz olsa ne yapardınız? Romanı okurken bu soruyu mutlaka kendinize sorup göz yaşlarına boğuluyorsunuz. Yazar, yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgiyi düşünmemizi sağlamakta son derece başarılı.

gökhan biçer 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

herkesin kendi hikayesini anlattığı ve arkadaşlık ve dostluk üzerine çok aydınlatıcı bir roman oldukça dokunaklı ve gerçekçi kendinizi sevgi dolu hissediyorsunuz