Cehennem Kapanı

·
Okunma
·
Beğeni
·
120
Gösterim
Adı:
Cehennem Kapanı
Baskı tarihi:
8 Eylül 2017
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752445109
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Post Yayıncılık
336 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Cehennem Kapanı
Kitaba başlarken her şeyden önce yazım yanlışları gözümü o kadar çok tırmalıyordu ki, içimden nerden başladım bu kitaba demek geldi. Ama bir süre sonra o yanlışları gözüm görmemeye başladı. Kitabın sürükleyiciliğine bıraktım kendimi. O kadar tuhaf bir kitap ki okumak istememe rağmen okumadan edemiyordum. İnsanların bu kadar zalim olabileceğini asla düşünmek istemiyorum. Aklınıza hayatınızda görebileceğiniz en korkunç şeyleri getirin, daha sonra bu kitabı okuyun ne demek istediğimi anlarsınız. Sonuç olarak bir solukta bitireceğinizi düşünüyorum.
336 syf.
Beni kendine Çıkış Yok'tan daha çok bağlayan ve evde geçen şu zor günlerde bana iyi gelen bir kitap oldu Cehennem Kapanı. Neden bu kadar az okunduğuna anlam veremesem de ben yerli korku-gerilim soranlara tavsiye edebileceğim bir kitabı daha kitaplığıma eklemiş olmanın verdiği mutluluk içerisindeyim. Herkese keyifli okumalar.
336 syf.
·Beğendi·10/10 puan
CEHENNEM KAPANI /MUAMMER MADEN
KİTAP SAYISI: 336
KİTAP YORUMUM: Yazarımızın bu okuduğum 3. eseri. Çıkış yok kitabının devamı gibi görünse de bağımsız da okunabilir. Organ mafyası tarafından kaçırılan kızkardeşi ve yeğenini kurtarmak isteyen Murat Başkomiser onlar ile mücadele edebilmek için prensipleri dışına çıkması ve onların anladığı gibi şiddete, şiddet ile karşılık vermesi gerektiğini fark eder.
Orası öyle bir dünya ki, güvendikleri bile ona ihanet edeceklerdir. Kaç kez kendi organlarının alınmasını önlemek isterken kayıpları hem kızkardeşi anlamında, hem de kendi organları, arkadaşlarının organları hatta hayatları ile organ mafyasının üstü tarafından imtihan edilecektir.
Artık tek amacı vardır Murat başkomiserin. Ne kadar kayıp verirse versin pes etmemek ve olabilen en az zararla kurtulabilmek.
Çıkış yok kitabında aşti de kaçırılıp organları çalınan acı bir şekilde öldürülen insanları anlatırken, burada İzmir ve yurtdışında çeşitli akıl almaz organizasyonlar ile kaçırılan işkence ile canlı canlı organları çalınıp içine en son taşları koyarak gömülen cesetleri okurken tüyleriniz diken diken olacak.
Gerilim ve Polisiye severler
e kesinlikle tavsiyemdir. Sinirleriniz sağlam ise mutlaka okuyun derim.
Eğer ortada acımasız bir kan emici örgüt varsa kanunlarda , bir çok güvenlikte, tedbirde bazen yerini bulmaz.
Kitaptan öğrendiğim en önemli ders ise, bugün şiddete, tecavüze, uğrayan çocuklar hatta savaşta ruhları yara almış çocuklar yarın büyüdüklerinde acımasız bir kişilik olarak karşımıza çıkıp bizlere cehennemi yaşatabilirler.
Yazarımızın kalemi oldukça akıcı. Bir günde okuduğum kitap olarak okuma tarihime yine geçti.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
336 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Sen baş tacı bir kurgusun. Çok sağlam bir kalemsin değerli Muammer Maden. Bir günde okuyup bitirdim ve elimden bırakamadım. Aç kaldım aç. Öyle hızlı, akıcı, sarsıcı, gerilim yüklü, devinimli, kovalamacalı, korkulu ki... Adrenalin hâlâ kanımda dolanıyor. Yılın "Enleri" arasında doğrudan.
.
Murat Başkomiser resmen toprağın bağrından yeniden doğdu. İçindeki yanardağ öylesine kızgındı ki, önüne çıkanı bakışlarıyla eritecek öfkesi vardı artık. Organ mafyasının kaçırdığı kız kardeşini bulmak için kızgın intikam yolunda yalın ayak yürüyen komiser, kendisine de artık güvenemiyordu çünkü o bile neler yapacağını kestiremiyordu. Sevdiğiniz, parçanız olan birini geri almak için yeryüzünün altını üstüne getirmeyi göze alabilir misiniz? Akreplerin, yılanların, çıyanların olduğu bir odada ne süre dayanabilirsiniz? Herkes sizi ararken, siz onların dibine girebilir misiniz? Ölümüne, öldürmesine kurulu bir cehennem kapanı ve çıkış yok.
.
Psikopat bir adam, çocuk, kadın, erkek kimseye acımadan kaçırıp büyük bir pazar olan organ kaçakçılığı imparatorluğunu yönetmektedir. Öyle ki, devletlerin ileri gelenleri dahi bunu bilmelerine rağmen hiçbir şey yapamıyorlar. Çünkü kolları çok derinde bu psikopatın. Her yere uzanıyor. Yamyam Komutan, Çinli işkenceci, manyak adamlar, canlı canlı karınlarından bebekleri alınan gebe kadınlar, organları çalınan çiftler, suçsuzlar, kimsesizler, yolcular ve dahası. Çektikleri acıları gövdenizde duyumsayacaksınız. Ben çok acı çektim, sinirden köpürdüm, gerim gerim gerildim. Okurken gözlerinizi kapatmak isteyeceksiniz.
.
"Şizofren Severse" ile tanıdığım, "Çıkış Yok" ile bağlandığım ve "Cehennem Kapanı" ile saplantılı olduğum yazarı mutlaka, kesinlikle okumalısınız. Bir an önce yeni betikler gelmeli. Onlarcası hem de.
336 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitaba başlarken her şeyden önce yazım yanlışları gözümü o kadar çok tırmalıyordu ki, içimden nerden başladım bu kitaba demek geldi. Ama bir süre sonra o yanlışları gözüm görmemeye başladı. Kitabın sürükleyiciliğine bıraktım kendimi. O kadar tuhaf bir kitap ki okumak istememe rağmen okumadan edemiyordum. İnsanların bu kadar zalim tablet asla düşünmek istemiyorum. Okumak istediğimi anlarsınız. Sonuç olarak bir solukta bitireceğinizi düşünüyorum.
"Var. Buradan bir çıkış var. O da ölü olarak. Sen hala çıkıştan bahsediyorsun. Buradan çıkış yok diyorum. Hala sorduğun soruya bak. Burası bizim için artık yolun sonu. Bu cehennem kapanından çıkış yok."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Cehennem Kapanı
Baskı tarihi:
8 Eylül 2017
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752445109
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Post Yayıncılık

Kitabı okuyanlar 15 okur

  • Eda Nur ıldız
  • Poyraz
  • Sudenur Vurgun
  • Sude
  • Gülistan Cura
  • şevin ıldız
  • Serkan HAZAR
  • Angel Şahin
  • Eda Nur Ildız
  • Didem

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (3)
9
%14.3 (1)
8
%0
7
%14.3 (1)
6
%0
5
%0
4
%28.6 (2)
3
%0
2
%0
1
%0