8,0/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.045 gösterim
Nişanlısı bir terör saldırısı sonucunda gözlerinin önünde ölen ordu mensubu cerrah Nick Garrity, bu travma sonrasında cerrahlığı bırakmış ve kendini yardıma muhtaç insanları tedavi etmeye adamıştır. Bir yandan da, hayatını kurtaran ve ordu tarafından gizli bir göreve çağırıldığını söyledikten sonra ortadan kaybolan dostunu aramaktadır.

Hemşire Belle Coates kendini öldürmüştür. Ama her şey aksini söylese de onun öldürüldüğüne inanan ablası Jillian için geride tek bir ipucu bırakmıştır: Doktor Nick Garrity'nin adı. Şimdi Nick ve psikiyatri hemşiresi Jillian gerçekte neler olduğunu bulmak zorundadırlar. Önemli bir ameliyatta görev alan ekibin tüm üyelerinin gizemli bir şekilde teker teker öldüklerini keşfederler. Çok geçmeden karşılarına "yok-cinayet"lerde uzman psikopat kiralık katil Franz Koller çıkacaktır. Katilin bir sonraki işiyse Nick ve Jillian'dır…

New York Times'ın çok satan yazarı Michael Palmer'dan kahraman bir doktor ve onu hedef alan cani psikopat hakkında tüyler ürperten bir gerilim…

"Uykusuz kalmaya hazır olun."
-Boston Herald-

"Gerilim dolu ve sürükleyici."
-Booklist-

"Bir sosyopatın ruhundan bile daha dolambaçlı, yaratıcı, etkileyici, eğlenceli ve merak uyandıran bir roman."
-California Literary Review-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053433668
 • Orijinal Adı:
  The Last Surgeon
 • Çeviri:
  Seçil Sönmez
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
25 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Belle Coates'ın ,evinde fazla doz uyku ilacı alarak intihar ettiğine ablası,notta bırakmış olsa bir türlü inanmıyordu. Belle asla intihar edecek bir kişiliğe sahip değildi.Olayı araştıran polisler dosyayı kapatmış olsa da,ablası Jillian kendince bulduğu ip uçlarını değerlendirmiş ve Doktor Nick Garrity'e ulaşmıştır.Bir dönem Afganistan' da ordu adına çalışmış olan,Doktor Nick kaybolan arkadaşlarının da akıbetini merak ederek kendini ,Jlilian'a yardım etmeye çalışırken bulur.Kiralık katil Franz Koller ise bir an önce onların işini bitirmek için onlara ulaşabilecek mi? Kim neden bu insanların ölmesini istiyordu? Gerilimin yüksek dozu bu kitapta.

Kitaptan 3 Alıntı

Dr. Elmyra 
16 Ağu 13:31 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Gerçeğe giden yolda insanın yapabileceği iki yanlış vardır; yolun sonuna kadar gitmemek ve yola hiç çıkmamak.

Cerrah, Michael Palmer (Sayfa 222)Cerrah, Michael Palmer (Sayfa 222)
Nurhan Işkın 
20 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Hadi millet.Basit bir soru sordum.Atom bir ya da daha çok elektron kaybederse ne olur?

Cerrah, Michael Palmer (Sayfa 31)Cerrah, Michael Palmer (Sayfa 31)
Nurhan Işkın 
21 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Genç çocuk henüz on dört yaşındaydı ve bu durum,koruyucu annesini epey endişelendirmişti,ama fiziksel olarak yaşıtlarından daha gelişmiş biriydi.Ayrıca,büyürken maruz kaldığı sarsıntılar ve ıslahevinde geçirdiği zamanlar ,çocukta müthiş bir hayata kalma iradesi oluşmasını sağlamıştı.

Cerrah, Michael Palmer (Sayfa 125)Cerrah, Michael Palmer (Sayfa 125)