Ölümcül

7,9/10  (11 Oy) · 
35 okunma  · 
5 beğeni  · 
712 gösterim
Batı Virginiadaki bir madenci kasabasında acil servis ve dahiliye uzmanı olarak görev yapan Dr. Matt Rutledge, yıllar önce babasını bir göçükte kaybetmiş, çocukluk aşkı karısının sıra dışı bir kanser yüzünden gözlerinin önünde eriyip bitişine tanık olmuştur. Yaşadığı acıların tek sorumlusu olarak gördüğü kömür madenine karşı yıllardır tek başına verdiği umutsuz mücadele gizemli bir notla yeniden alevlenir.

Adli tıp uzmanı Nikki Solari, ev arkadaşını tuhaf belirtilerle başlayıp ölümcül bir paranoyayla son bulan korkunç bir hastalığa kurban vermenin şokunu üzerinden atmaya çalışmaktadır. Ancak acısını kalbine gömüp can dostuna ve ailesine karşı son görevini yerine getirmek için geldiği kasabanın muhteşem manzarası çok geçmeden korkunç bir kâbusa dönüşecektir.

Kocası tarafından terk edilince içine kapanan emekli öğretmen Ellen Kroft, torununda ortaya çıkan otizme ve arkasında yatan nedenlere karşı verdiği savaşla yeniden hayat bulmuştur. Ama canından çok sevdiği ailesine gelen ölüm tehdidiyle her şey altüst olmuştur. Bütün sorularının cevabını bulacağına inanan Ellen hiçbir şeye aldırmadan bir katilin peşine düşer.

Gittikçe küçülen bir dünyada, hızla yayılan salgın hastalıklara karşı yine aynı hızla geliştirilen ilaçlara ne kadar güvenebiliriz? Birbirleriyle etkileşimleri uzun vadede denenmemiş karma aşılar hakkında bildiklerimiz yeterli mi? Aşıların çok az çocukta yan etki yaratıyor olmaları ilaç sanayine ve doktorlara güvenmemizi haklı kılıyor mu? Tıbbi gerilim ustası Michael Palmer bilmediğimiz pek çok şeye dikkat çekiyor, meraklandırıyor, sorular sorduruyor; kısacası her zamanki gibi insanın içine kurt düşürüyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  548
 • ISBN:
  9786055872670
 • Orijinal Adı:
  Fatal
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Michael Palmer kalpleri yerinden oynatacak kadar güzel, tıbbi polisiye gerilim romanları. Konuyu ele alışı ve tatmin edici kurgusuyla okurlara her zaman gerilimi hissettirmeyi başarmış. Bu tarz kitapları sevenlere kesinlikle tavsiye edebilirim .

Hale UYAR 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

İlk okumaya başladığımda çok sıkıcı gelmişti . Hastane ortamı felan sonradan Nikki'nin kaçırılmasıyla bomba oldu . Kitabı okumaya başladığımda olayların buraya gelceğını hiç tahmin etmedim . Bir virüsten insanlar ölüyor , bunu engellemeye çalışıyorlar gibi sıradan şeyler düşünmüştüm . Hatta bir ara okumayı bırakmayı bile düşündüm ama sonradan çok sardı beni . Çok güzel bir kitap . Okumanızı tavsiye ederim :))

zerrin ayça yılmazer 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sürükleyici , tek solukta biten cinsten bir kitap. Michael palmer yine hastanelerden kuşku duymanızı sağlıyor , şüpheci davranmaya başlıyorsunuz. Etkisi okuduktan sonrada devam ediyor.

Kitaptan 2 Alıntı