Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
an meselesi...
Onunla tanışıklığım on yıldan fazla bir süreyi kapsar, bu zaman zarfında hep ölüm derecesinde hastaydı ve öleceği yüzünden okunurdu.Sayfa 61
Roman-Edebiyat
Olgun, kendine hakim, öylesine ki Ne yoksulluk korkutur onu, ne ölüm, ne zindan; Tutkulardan sıyrılmış, şereflere gözü tok; İçine kapanmış, toparlanmış, yalın bir küre olmuş Pürüzsüz yuvarlanır bir başına Talihe tutamak vermeden, hiç yenilmeden. Böylesi bir insan krallıklardan, dukalardan beş yüz basamak yukarılardadır: Kendi başına bir imparatorluktur o.
1000Kitap
Hayat kısa......
Ertelenen hiç bir arama, geç kalınan af dileyişler, geç gelen farkındalıklar, o anın güzelliğini kaçırmazlar, içinden geleni söyleyememişler insanın omzunda bir yük olarak duruyor. O yüzden içinizden geleni yapın, taktiksiz, tertemiz ve içten. Kazanıp kaybetmenin bir önemi yok, ölüm var....
Hayata Dair
"Ölüm bizim en büyük hakikatimiz." Allah kimseyi kırmadan, üzmeden, O'nu razı edip gitmeyi nasip etsin bu dünyadan.
Ölüm ve yıkım dünyanın gerekli özelliklerindendir ve bu da istencin nesnelleşmesidir. Bundan dolayı, daha sonra söyleyece­ği gibi, "var olmamızın amacıyla ilgili olarak, var olmamanın bizim için en iyi şey olduğunu belirtmekten başka hiçbir şey söylenemez. Mamafih bu, tüm hakikatlerin en önemlisidir ve günümüzün Avrupalı düşünce tarzına tezat oluşturan bir duruş olsa da, belirtilmelidir."
Felsefe
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.