Adı:
Aynı Yıldızın Altında
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430933
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Fault In Our Stars
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Aynı Yıldızın Altında
The Fault in Our Stars
Eyni Ulduzun Altında
Hayatın anlamını bulmanın, âşık olmanın ve alınan her nefesin farkına varmanın hikâyesi…

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Grace’in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli, yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubu’nda boy gösterince Hazel’ın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır.

“Dâhiyane… Aynı Yıldızın Altında son dönemin en içten ve etkileyici aşk hikâyelerinden biri, ayrıca içinde müthiş bir zekâ, cesaret ve hüzün barındıran bir varoluş trajedisi.” —TIME

“Green, okurların aklından uzun süre çıkmayacak, göz kamaştıran iki gencin öyküsünü iyi bir gözlem yeteneği ve empatiyle anlatarak, rafta duracak bir kitaptan ötesini yazmayı başarmış.” —People

“Komik ve yürek burkucu… Bazen sona ulaşmanın aslında başlangıç olduğunu hatırlatıyor.” —Parenting Magazine

“Hayat, ölüm ve ikisi arasındaki aşka dair acı tatlı bir hikâye.” —Deseret News

“Green, karakterleriyle sonsuza dek süren bir aşkın, onu kaybetmeyi de gerektirebileceğini kanıtlıyor. Bu ölüme dair bir kitap değil. Hazel ile Gus bizi kahkaha atmaya, hayatı elimizden geldiğince yaşamaya davet ediyor.” —Shelf Awareness

“İçinizi burkan bir kitap… Yüreğinizi yorduğundan değil, kalbiniz giderek büyüdüğü için patlayacak hale geldiğinden.” —The Atlantic

“Her açıdan mükemmel.” —The Sacramento Bee

“Keşke bu kitap sonsuza dek sürseydi.” —The Vancouver Sun

“Komik… Dokunaklı… Zeki.” —Entertainment Weekly

“Bu romanı çekici kılan şey her saniye heyecanlı bir patlama yaşanması değil, ‘sayılı günler içinde sonsuzca’ yaşamaya çalışan karakterlerin gerçekliği.” —The Washington Post
320 syf.
·Beğendi·9/10
Aynı yıldızın altında bir aşk hikayesi. Son dönem edebiyatının en içten ve dokunaklı romanından biri olan ama aynı zaman da korkunç bir zeka, cesaret ve hüznün varoşsal trajedesini de anlatıyor:):)
320 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Herkese günaydınlar 1k...
" "Dünya," dedi, "bir dilek gerçekleştirme fabrikası değil." "demişti bir sayfasında Augustus Waters, peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Gerçekten de Dünya, bir dilek gerçekleştirme fabrikası değil mi?
Malum kitap fiyatları cep yaktığı bir zamana geldik, istediğimiz kitabı artık alamıyor ya da fiyatının düşmesini bekliyoruz. Gerçi biz okurlar bu konuyu da pratik bir çözümle hallettik, hangi site ucuzsa hemen sipariş ve kavuşma :) Lakin bazı kitaplar istesekte ucuz olmuyor ve onlardam biri de Aynı Yıldızın Altında kitabı. Bu yüzden sevgili amca kızına teşekkür ederim, bu kitabı iyi ki almış ve okumam için bana vermiş...
Bu kitabı ilk bir kaç yıl önce filmini izlemiştim ve çok beğenmiştim. Ama kitabını alıp okumak hiç aklıma gelmemişti. Geldiğinde ise bir türlü alamadım ama kuzenim imdadıma yetişti ve şimdi bu kitabın incelemesini yazıyorum. Umarım beğeneceğiniz ve sıkılmadan okuyacağınız bir inceleme olur, keyifli okumalar...

16 yaşında ciğerleri işe yaramaz olan bir kızdı Hazel Grace. Annesinin zorla götürmek istediği Destek Gurubunda gerçek aşkını bulacağını bilmiyordu Hazel, ama bulmuştu işte. Kötü günlerin geleceğini bilmeden tutulmuştu yamuk gülüşlü Augustus'a... Bize de yamuk gülüşlü yok mu hayatta :)
Merak etme Augustus, seni kimse unutmayacak :)

Hazel inat etti aşkta, Augustus cesurca davrandı. Kazanan ise yine aşk oldu, unutulmayacak bir aşk hikayesi...

" O okurken uykuya dalar dibi aşık oldum: önce yavaş yavaş, sonra bir anda. "

Herkese huzurlu günler..
320 syf.
GÖKYÜZÜNDE MİLYARLARCA YILDIZ VARKEN, NASIL OLUR DA AYNI YILDIZIN ALTINDA BULUŞABİLİRİZ?


Hastalık görkemli bir şey değil. Anlamı yok. Bir şeyden (kanserden) ölmek şerefli bir şey değil! (sayfa 218-pegasus) Bu alıntıyı okurken bir şey fark ettim. Çok önemli bir şey. Ben, biz kanseri hiç bilmiyormuşuz. hiç tanımamışız kanseri. Bu yüzden de kanserden ölenleri çok yad etmiyoruz. Nefes almayı çok kolay bir şey sanmışız. Size nefes almak onlar için büyük bir lütuf desem. Veya bir bacağa sahip olmak veya görmek... Yarım olmak ne kadar da korkunçmuş! Kitap bana onların acılarını bir nebze de olsa anlamamı sağladı. Ölümü bir misafir bekliyormuş gibi bekliyorlar. Hayatlarındaki insanlar (anne, baba vs.) çocuğumuz, kardeşimiz öldükten sonra hayatımıza nasıl devam ederiz diye düşünerek yaşıyorlar. Daha önce hiç bu konuda böyle detaylı düşündüğümü hatırlamıyorum. Ama bu kitap benim yaşamadığım bir hayatı anlattığından çok etkilendim.

SPOİLER


Kitap iki kanser çocuğun aşkını anlatıyor. Birbirlerine aşktan başka verecek şeyleri olmayan bu iki genç daha fazlasını verebilmek için çaba sarf ediyorlar. Biri oksijen tüpüyle gezmek zorunda diğerinin de bir bacağı protez... Acaba ölmeden önce kaç gün daha birbirimize bakabileceğiz diyerek yaşıyorlar. Üstüne üstlük kanser olduktan sonra sosyal çevrelerince soyutlanıyorlar. Ama bu haksızlık!! Yaşarken bile ölü olduklarını düşünüyorlar ki şöyle bir alıntı daha yapayım:
-Öldüğünü düşünmüyorum. Bence sadece birazcık kanserin var... (sayfa 219-pegasus) Bu da hayat mı?

Kitaba 7 puan verdim. Çünkü olaylar hızlı gelişti hem de bayaa hızlı. İlk görüşte aşk tabiri vardı kitapta ve daha tanışalı 1 ay bile olmayan 2 çocuk Hollanda ya gittiler. Bu da bana saçma geldi. Bir de pegasus yayınlarını kınadım. Şuraya alıntıyı bırakayım da anlayın neden kınadığımı:

-Beğn çiğkin değilim. Sensin çiğkin, buğnu tüplü kız. (Sayfa 212-pegasus) Ayıp vallahi. Kitabın içine etmişsiniz tek bir cümleyle. Cümlede ne demeye çalıştığını 5 dakikada çözebildim:) Tek yazım hatası bu da değildi. Ama yine de 7 puan veriyorum kitaba gölge düşüremediği için.


Kitabı okuyanlara tavsiyem çooook da bir beklenti içine girmesinler. Çünkü ben o beklentiye girdim ve sonu hayal kırıklığıydı:\ ama okunulabilir bir kitap tabii. Kitap tasarımı harika bence. Filmi de var ve izleyeyim mi diye düşünüyorum. İzlerim muhtemelen. Siz de etrafınızdaki insanların hayatlarının ne kadar farklı ve hasta insanların çoook daha farklı olduğunu unutmayın! Allah hepimize huzur, sağlık ve mutluluk versin. Keyifli okumalar:)
320 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın kağıttan kentler dışında bütün kitaplarını okudum.Ancak bir tek bu kitabı beğendim.Aslında beğendim demekle kalmaz bayıldım.Bir yazar kolayca karakterleri bu kadar okuyucuya sevdiremez.Ancak daha başından Hazal'a karşı bir sempati duyuyor Augustus'a da aşık oluyor.Resmen bu kitaptan duygu seli yaşadım.Aptal aptal sırıtmaktan kıskanmaya,kıskanmaktan korkuya korkudan üzülmeye üzülmekten sevinmeye ve aniden sevinmekten salya sümük ağlamaya geçtim.Sonu her ne kadar yarım bitsede bence bu kasıtlı yapılmış bir hareketti çünkü peter van houten'ın görkemli ıstırabıda yarım bitmişti.
320 syf.
·103 günde·Beğendi·8/10
Kanserli iki gencin muhteşem hayat mücadeleleri ve birbirlerine olan sonsuz aşkı anlatıyor.tesekkurler john green.................................?....
320 syf.
Ilk önce kitabını okumuş olsaydım daha çok etkilenirdim duygusal acıdan. Ama kitabı olduğunu bilmeden ilk önce filmini izlemiş oldum. O yüzden biraz ağır ilerledi. Ama genel anlamda iki kanser gencinin bir yerde hayatlarının aniden biteceginin farkında olmalarına rağmen yaşadıkları aşkı en güzel şekilde anlatan bi kitap. Güzeldi. Yazarın emeğine sağlık..
320 syf.
·Beğendi·7/10
Okuduğum tüm kitapları hatırladığım kadarı ile incelemesini yazmaya karar verdim :) Sanırım 3-4 günde okuyup bitirmiştim. Akıcı bir kitaptı, yeri geldi çok üzüldüğüm yerler oldu ama kitabı çok beğenmiştim. Akciğer kanseri bir kız ile kanser hastası bir erkeğin ilişkisini anlatıyor. Çok severek okuduğum bir kitaptı, filmini de izledim. Tavsiye ederim :)
%5 (13/320)
·Puan vermedi
Normalde kitabı yarım bırakmak gibi bir huyum yok ama ilk filmini izlediğim için okumak içimden gelmedi. Filmini çok beğenmiştim ama keşke önce kitabını okusaydım. Ama biraz zaman geçtikten sonra tamamlamayı düşünüyorum.
320 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitab hayata bakis acimi deyisti. İçindeki olaylar ani olarak deyisiyor. Gözümdən gelen yaşların arasından öyle bir şey oluyor ki gözüm yaşlı yaşlı guluyorum. Bazi kitablar vardır ki onu başkasinin kesfetmesini istemezsin. Bu kitab da benim için öyle bir yerde. Hazel ve Qus-un hayati beni başka dünyalara goturdu. Keşke kitabın 2-ci versionu olsa
320 syf.
·Beğendi
İlk önce kitabını okumuş olsaydım daha çok etkilenirdim duygusal acıdan. Ama kitabı olduğunu bilmeden ilk önce filmini izlemiş oldum. O yüzden biraz ağır ilerledi. Ama genel anlamda iki kanser gencinin bir yerde hayatlarının aniden biteceginin farkında olmalarına rağmen yaşadıkları aşkı en güzel şekilde anlatan bi kitap. Güzeldi. Yazarın emeğine sağlık..
313 syf.
John Green okuduğum ilk kitabı :) Filmini izlemeden daha önce kitabını okumuştum. Ikisi de çok güzeldi. Kitapdaki insanların nerdeyse hepsi ( bir-iki kişi hariç) melek gibiler. Yazarın anlatım tarzından dolayı kitabı okurken bazen sesli gülüyorsun, bazen duygulanıyorsun. Aşk kitaplarını sevenlere tavsiye ederim :)
320 syf.
·Puan vermedi
Henüz ergenlik çağında iken kansere yakalanan iki gencin yolları kesişir ve birbirlerine aşık olurlar. Sonrası mı? Çok dramatik. İçinizi acıtacak, yüreğinizi burkacak bir hikaye.
Kimi zaman bir kitap okursunuz ve o kitap içinizi tuhaf bir coşkunlukla doldurur ve paramparça olmuş dünyanın, hayatta olan tüm insanların o kitabı okumadan tekrar bir araya gelmeyeceğini hissedersiniz. Kimi zaman da insanlara söyleyemediğiniz kitaplar vardır, öyle güzel ve nadir ve sizin olan kitaplardır ki sevginizi ilan etmek ihanetmiş gibi hissettirir.
Tanrım, değiştiremeyecegim şeyleri kabul etmem için sükunet, değiştireceklerimi değiştirebilmem için cesaret ve aradaki farkı bilmem için akıl ver.
"Bu dünyada incinip incinmeyeceğine dair tercih yapma şansın yok ancak seni kimin inciteceğini seçebilirsin..."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aynı Yıldızın Altında
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430933
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Fault In Our Stars
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Aynı Yıldızın Altında
The Fault in Our Stars
Eyni Ulduzun Altında
Hayatın anlamını bulmanın, âşık olmanın ve alınan her nefesin farkına varmanın hikâyesi…

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Grace’in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli, yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubu’nda boy gösterince Hazel’ın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır.

“Dâhiyane… Aynı Yıldızın Altında son dönemin en içten ve etkileyici aşk hikâyelerinden biri, ayrıca içinde müthiş bir zekâ, cesaret ve hüzün barındıran bir varoluş trajedisi.” —TIME

“Green, okurların aklından uzun süre çıkmayacak, göz kamaştıran iki gencin öyküsünü iyi bir gözlem yeteneği ve empatiyle anlatarak, rafta duracak bir kitaptan ötesini yazmayı başarmış.” —People

“Komik ve yürek burkucu… Bazen sona ulaşmanın aslında başlangıç olduğunu hatırlatıyor.” —Parenting Magazine

“Hayat, ölüm ve ikisi arasındaki aşka dair acı tatlı bir hikâye.” —Deseret News

“Green, karakterleriyle sonsuza dek süren bir aşkın, onu kaybetmeyi de gerektirebileceğini kanıtlıyor. Bu ölüme dair bir kitap değil. Hazel ile Gus bizi kahkaha atmaya, hayatı elimizden geldiğince yaşamaya davet ediyor.” —Shelf Awareness

“İçinizi burkan bir kitap… Yüreğinizi yorduğundan değil, kalbiniz giderek büyüdüğü için patlayacak hale geldiğinden.” —The Atlantic

“Her açıdan mükemmel.” —The Sacramento Bee

“Keşke bu kitap sonsuza dek sürseydi.” —The Vancouver Sun

“Komik… Dokunaklı… Zeki.” —Entertainment Weekly

“Bu romanı çekici kılan şey her saniye heyecanlı bir patlama yaşanması değil, ‘sayılı günler içinde sonsuzca’ yaşamaya çalışan karakterlerin gerçekliği.” —The Washington Post

Kitabı okuyanlar 8.215 okur

  • Sevgi Çelen
  • Merve Şık
  • sümeyye sena çetin
  • Rabia Çiftçi
  • Büş
  • Hilal YARDIM
  • Serdem Meriç Çelik
  • Eda Güneş
  • ebru süveyda dügencili
  • Zahide Ekiz

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%14.7
14-17 Yaş
%22.2
18-24 Yaş
%39.7
25-34 Yaş
%13.3
35-44 Yaş
%6.8
45-54 Yaş
%1.6
55-64 Yaş
%0.3
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.2
Erkek
%8.7

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.2 (794)
9
%16.8 (378)
8
%16.7 (376)
7
%12.3 (276)
6
%7.9 (179)
5
%4.8 (108)
4
%2 (45)
3
%1.7 (39)
2
%0.8 (19)
1
%0.5 (12)

Kitabın sıralamaları