Aynı Yıldızın Altında

8,3/10  (919 Oy) · 
2.862 okunma  · 
729 beğeni  · 
22.275 gösterim
Hayatın anlamını bulmanın, âşık olmanın ve alınan her nefesin farkına varmanın hikâyesi…

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Grace’in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli, yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubu’nda boy gösterince Hazel’ın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır.

“Dâhiyane… Aynı Yıldızın Altında son dönemin en içten ve etkileyici aşk hikâyelerinden biri, ayrıca içinde müthiş bir zekâ, cesaret ve hüzün barındıran bir varoluş trajedisi.” —TIME

“Green, okurların aklından uzun süre çıkmayacak, göz kamaştıran iki gencin öyküsünü iyi bir gözlem yeteneği ve empatiyle anlatarak, rafta duracak bir kitaptan ötesini yazmayı başarmış.” —People

“Komik ve yürek burkucu… Bazen sona ulaşmanın aslında başlangıç olduğunu hatırlatıyor.” —Parenting Magazine

“Hayat, ölüm ve ikisi arasındaki aşka dair acı tatlı bir hikâye.” —Deseret News

“Green, karakterleriyle sonsuza dek süren bir aşkın, onu kaybetmeyi de gerektirebileceğini kanıtlıyor. Bu ölüme dair bir kitap değil. Hazel ile Gus bizi kahkaha atmaya, hayatı elimizden geldiğince yaşamaya davet ediyor.” —Shelf Awareness

“İçinizi burkan bir kitap… Yüreğinizi yorduğundan değil, kalbiniz giderek büyüdüğü için patlayacak hale geldiğinden.” —The Atlantic

“Her açıdan mükemmel.” —The Sacramento Bee

“Keşke bu kitap sonsuza dek sürseydi.” —The Vancouver Sun

“Komik… Dokunaklı… Zeki.” —Entertainment Weekly

“Bu romanı çekici kılan şey her saniye heyecanlı bir patlama yaşanması değil, ‘sayılı günler içinde sonsuzca’ yaşamaya çalışan karakterlerin gerçekliği.” —The Washington Post
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  3990000025260
 • Orijinal Adı:
  The Fault In Our Stars
 • Çeviri:
  Çiçek Eriş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
....Hüsna... 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aynı yıldızın altında bir aşk hikayesi. Son dönem edebiyatının en içten ve dokunaklı romanından biri olan ama aynı zaman da korkunç bir zeka, cesaret ve hüznün varoşsal trajedesini de anlatıyor:):)

Sinem Atılgan 
17 May 2015 · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın kağıttan kentler dışında bütün kitaplarını okudum.Ancak bir tek bu kitabı beğendim.Aslında beğendim demekle kalmaz bayıldım.Bir yazar kolayca karakterleri bu kadar okuyucuya sevdiremez.Ancak daha başından Hazal'a karşı bir sempati duyuyor Augustus'a da aşık oluyor.Resmen bu kitaptan duygu seli yaşadım.Aptal aptal sırıtmaktan kıskanmaya,kıskanmaktan korkuya korkudan üzülmeye üzülmekten sevinmeye ve aniden sevinmekten salya sümük ağlamaya geçtim.Sonu her ne kadar yarım bitsede bence bu kasıtlı yapılmış bir hareketti çünkü peter van houten'ın görkemli ıstırabıda yarım bitmişti.

Bayan Okur 
03 Tem 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Aşk kitaplarının yaşıtlarım kadar ilgimi çekmediğini fark ettim. Kitap hoş yaz tatili için uygun bir kitap fakat kitabın içeriği beni çok sıktı kitabın anlatış tarzında farklı yazarların farklı kitapları hakkında spoiler vermesi hiç de hoş olmamış ayrıca o bölümler kitabı benim için daha da sıkıcı kıldı. Üzülerek bir kitabı beğenmedim.

TUĞÇE 
11 Kas 2016 · Kitabı okudu · 103 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kanserli iki gencin muhteşem hayat mücadeleleri ve birbirlerine olan sonsuz aşkı anlatıyor.tesekkurler john green.................................?....

Selen akcar 
 14 Şub 14:25 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Normalde kitabı yarım bırakmak gibi bir huyum yok ama ilk filmini izlediğim için okumak içimden gelmedi. Filmini çok beğenmiştim ama keşke önce kitabını okusaydım. Ama biraz zaman geçtikten sonra tamamlamayı düşünüyorum.

Efşan 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşkı, acıyı, bütün duyguları böyle güzel hissedebilen iki gencin ölümle burun buruna olması şüphesiz her okurun kalbine dokunur.. Hayatın anlamını aramak, umut, aşk, keşfetmek, ne olursa olsun yaşamayı bilmek..

ÖZNUR YILDIRIM 
14 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tahminlerinizin tutmadığı beklediğinizden çok farklı bir sonucun gelişeceği John Green in unutulmayacak kitabı . En azından benim için . Filmi bulunuyor filmini izlemeyi tercih edenler için. Duygusal kişiliğe sahip olanları kitabın sonunda gözyaşları bekliyor ... keyifli okumalar.

Burcu 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Okudugum tek john Green kitabi. Sanirim uzun sure daha tek kalacak. Simdilik diger kitaplarini okumayi dusunmuyorum. Bu kitabinda kanser hastasi 2 gencin sayili gunlerinde sonsuzlugu bulma hikayesini anlatiyor. Yer yer asiri duygusal olurken bazen de vurdumduymaz ergenler gibi kaleme almis kahramanlarini. Hastaligi oldukca basite indirgemis. Genclerin etrafinda baska hasta arkadaslari da var. Onlari da yine bazen hayatla dalga gecerken goruyoruz. Evet oyle hayat ciddiye alincak bir sey degil. Ama iste hasta insanlari da oyle gormek sanirim dengemi alt ust etti. Sevemedim okurken...

Beyza Nur Karaman 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okumak benim için ayrı bir zevkti.İlk başta filmini izlediğim için olaylara yabancı değildim lakin her zaman olduğu gibi kitap filmden daha güzeldi.Ummadığınız bir sonla bitmesi biraz hayal kırıklığına uğratıyor.Ama buda kitabı okumaya değer kılıyor.Umarım okuyan herkes beğenir.

Neslihan 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaptaki karakterler ölümün yanlarında taşıdıklarından olsa gerek pek duygusallık yoktu. Akıcı bir romandı. Kanser hastalarının ruhsal durumunu anlatmış. Filmini de izledim ama kitap daha etkileyici.

Kitaptan 140 Alıntı

Kimi zaman bir kitap okursunuz ve o kitap içinizi tuhaf bir coşkunlukla doldurur ve paramparça olmuş dünyanın, hayatta olan tüm insanların o kitabı okumadan tekrar bir araya gelmeyeceğini hissedersiniz. Kimi zaman da insanlara söyleyemediğiniz kitaplar vardır, öyle güzel ve nadir ve sizin olan kitaplardır ki sevginizi ilan etmek ihanetmiş gibi hissettirir.

Aynı Yıldızın Altında, John GreenAynı Yıldızın Altında, John Green
Şükran Güngör 
31 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Tanrım, değiştiremeyecegim şeyleri kabul etmem için sükunet, değiştireceklerimi değiştirebilmem için cesaret ve aradaki farkı bilmem için akıl ver.

Aynı Yıldızın Altında, John Green (Sayfa 17)Aynı Yıldızın Altında, John Green (Sayfa 17)
aLoNe 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazen sadece bi kitabın verdiği o ucuz, sınırsız, kuralsız ama paha biçilemez mental özgürlük bile yeter insana.

Aynı Yıldızın Altında, John GreenAynı Yıldızın Altında, John Green

"Bu dünyada incinip incinmeyeceğine dair tercih yapma şansın yok ancak seni kimin inciteceğini seçebilirsin..."

Aynı Yıldızın Altında, John GreenAynı Yıldızın Altında, John Green
aLoNe 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama gerçek aşka inanıyorum tamam mı? Herkesin gözü olacak ya da kimse hasta olmayacak filan diye bir şey yok ama herkes gerçek aşkı tatmalı ve bu, hayatın ne kadar sürüyorsa, o kadar sürmeli.

Aynı Yıldızın Altında, John GreenAynı Yıldızın Altında, John Green
14 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi...
Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi... Kitaptan sinemaya uyarlanan 10 film.. Filmlerin fragmanlarını izlemek isterseniz diye http://www.sinemalar.com adresinden linkler ekledim.Umarım beğenirsiniz...