Ölüme Fısıldayan Adam

·
Okunma
·
Beğeni
·
34596
Gösterim
Adı:
Ölüme Fısıldayan Adam
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051731438
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Baskılar:
Ölüme Fısıldayan Adam
Ölüme Fısıldayan Adam
"Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü.

Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız... Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi... Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi..."

Geçmişindeki acıların küllerinden doğmuş, zeki bir dolandırıcı...
Arı kovanına giren kelebek.
Yaşamadığı için ölmeyi bile beceremeyen, hayata küskün bir kız...
Sudan korkan balık.
Tanrı'nın birbirlerinde çare bulmaları için bir araya getirdiği iki kişi.
Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?
(Tanıtım Bülteninden)
424 syf.
·57 günde·8/10
Genelde böyle kitaplar okumam. Daha doğrusu hiç okumazdım. Ancak wattpad kitaplarından İstanbul'u okuyarak aldığım etkileyici tadı bu sefer bu kitapta alma arzusu ile kararsızlıkla satın almıştım. Daha ilk sayfalarda aldığıma pişman olmuştum. Çünkü klasik wattpad kitabıydı. Fakat kitabın ortalarına doğru Pınar'ın hikayesini okuduğumda işler değişti. O sayfalarda çok güzel hayaller kurdum. Kitabın bana getirisi büyük oranla bu sayfalardı. Kitaba daha iyi bir son yazılabilirdi diye düşünüyordum ama bunları yazmaya başladığımda fikrim değişti. Bu son da olurdu. Kitap okunur mu okunur tabi ama fiyatı kitabın ederiyle ölçecek olursak biraz pahalı. Karar sizin. İyi kitaplar...
424 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Çok beğendiğim bir kitaptı. Özellikle sonlara doğru çok daha beğenmeye başladım çünkü başlarda kız fazlasıyla yüzsüz ve gurursuzdu. Sürekli Özgür'ü övüyor, övüyor ve övüyordu.. Sonlara doğru gerçekten okumaya devam etmek istediğim, merak ettiğim türdendi. Ama sonu cidden beni benden aldı. Sanırım en çok duygulandığım yer "Galiba yalan söyledim." dediği yerdi. Okuyun derim.
Sanane
Sanane Ölüme Fısıldayan Adam'ı inceledi.
@Sananem·06 Tem 2018·Kitabı okumadı
Bir Wattpad kitabı... Normalde Wattpad kitaplarını okumamaya özen gösteririm. Hatta okuduğum ilk Wattpad kitabı da diyebilirim...

Kurgusu, karakterleri, olaylar, zaman, mekan... her şey yerli yerinde. Okuduğumuz her sayfada gitgide bir merak duygusu, sonunu tahmin etme çabası var. Pınar'ın yaşadıkları, hassaslaşması ve bir erkeğin onu incitmeden sevmesi... Onu kırmaktan korkması, üzülmesini istememesi, yerine birini almakta zorlanması ve alsa bile unutamaması, unutmaması... Özgür gibi olan kaç erkek var ki? Pınar gibi zorluk çeken ve bu zorlukların bir kısmını aynı şekilde, sevdiği için tekrar katlanabilen kaç kız? Kitaptaki karakterler derinden bir duygu ile yazılmış... Sonra da okuyan bile o duyguya dahil olmuş...

Yosun, ah Yosun... Reddedildiği halde tekrar tekrar sevmek... Peşinden koşmak ve yine reddedilmek... Kalbinde biri olduğunu bile bile sevmek... Ama en sonunda sevilmek... Değer bulmak, seni anlayan birinin olması.... Güzel günleri beklemek... Olmaması...

Kitap bitti. Sondu. Devamı yok. Galiba '' YALAN SÖYLEDİM ''
424 syf.
·5 günde·7/10
Balık ile okyanusun öyküsü... Kitabın ilk sayfaları gerçekten aşırı sıkıcı ve depresifti. Bu tarz kitaplar genelde okumuyorum fakat çok göz önünde bir kitap olduğu için merak edip almıştım. Size pek bir şey katan bir kitap değil. Kafa dağıtmalık okuyabilirsiniz de diyemeyeceğim çünkü okurken sizi ruhen baya bir yoruyor. Kitabın ortasından itibaren daha güzel ve dikkat çekici bir hal alıyor. Serinin 2. kitabı Kibrit Çöpü Mezarlığı umarım daha iyi bir kitap olur. Şimdi onu okumaya gidiyorum :)
424 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bugüne kadar okuduğum beni ağlatmayı başaran ikinci kitap.Wattpad kitaplarının en iyilerinden.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Ayrıca kitabın kapak tasarımı tamamen kitapla özleşmiş durumda.
424 syf.
Wattpad okumaktan kaçınsam da yaş grubum bir yazardan, bu kadar etkileyici bir kurguya ve cümlelere şahit olmak gururlandırmadı değil :') Özgür'ün aşık ama acımasız halleri, Yosun'un ufak bir çocuk gibi saf duyguları... Kötü bir halden nasıl güzel bir aşk ortaya çıkabildiğini görmek mutlu etti, okurken yer yer gözlerim dolduğu halde. Sürükleyici ve betimlemelerini sevdiğim bir kitap, defalarca okuyabilirim :))
424 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Ölüme Fısıldayan Adam'ın wattpad kitabı olmasına rağmen ergen kitabı olduğunu düşünmüyorum. Sonu açık uçlu bitmiş olsa da ben bu kitap bir serinin birinci kitabı diye biliyorum. Özgür ve Yosun arasındakiler etkileyiciydi evet ama ben daha çok Pınar'ın hikayesini okuduğumda etkilendim. Ve yazarı tebrik ediyorum. 4N 1K gibi eğlence dolu bir kitabı ve Ölüme Fısıldayan Adam gibi bambaşka kitapları harika bir şekilde yazmış. İki kitabı da henüz okumadıysanız okumanızı öneririm.
424 syf.
·4 günde·1/10
Birileri bu kitabı okumadan önce söyleyeceğim birkaç cümle var! Kitabı okuduğum için sorumluluk duygusuyla yazıyorum tüm bunları.

Bir lisede rehber öğretmen olarak görev yapıyorum ve öğrencilerimin çoğunun elinde bu ve bu tarz wattpad kitaplar var. Her ne kadar onları iyi edebiyatla tanıştırmaya çalışsam da okuma oranı çok düşük olduğu için bu kitapların okuma alışkanlığı kazandırmak için geçiş olduğunu düşünmekteydim. Açıkçası zararlı olabileceklerini çok düşünmüyordum onların ne okuduklarını bilmek isteyip bu kitabı okuyana kadar.

Kitapta iki gencin aşkı anlatılmakta, çizilen kadın karakter intihar etmeyi defalarca denemiş mazoşist eğilimler gösteren bir tip. Erkek karakter ise borderline kişilik bozukluğu için tam bir örnek oluşturmakta. Kızımız çocuğu gördükten yaklaşık bir iki saat sonra ona aşık olmakta ve bunun ilk görüşte aşk olmadığını da ısrarla ifade etmektedir. Bu herkesin sandığının aksine oldukça kutsal bir duygu ona göre. Sevdiği adamın başlarda kendisine yönelik duygusal şiddet sayılabilecek sözleri bu kızımızın oldukça hoşuna gitmekte ve ağzından sigarası hiç düşmeyen bu halleriyle cool (!) bulduğu kişiye iyiden iyiye vurulmakta. Bir haftayı dahi bulmayan tanışıklığın ardından bu kişiye saplantılı bağlanma geliştirdiği yetmezmiş gibi onun için ölmeyi hatta ve hatta tecavüze uğrayarak ölme ihtimalini göze alır bir tebessüm uğruna ve kitap bu benzeri bir dolu saçmalıkla devam eder.

Binlerce liseli genci peşinden sürükleyen bir kitabın içerik olarak dolu olmadığının farkındaydım ancak gençler için bu denli olumsuz örnek oluşturabileceğini tahmin etmemiştim doğrusu. Saplantılı aşklar, antisosyal davranışlar, bağımlılık, psikolojik şiddet, kutsallaştırılan aşk teması altında hepsi ne kadar da normalleştirilip değerliymiş gibi gösteriliyor. Patolojik diyebileceğimiz ilişki türleri olması gereken buymuşçasına parlatılıp önümüze sunuluyor. Kişilik bozukluğu olan karakterlerle öyle bir tablo çiziliyor ki bu tarz insanlar cazip gösteriliyor. Sonra ne mi oluyor iki günlük sevgilisi için intihar eden, en büyük aşkı yaşadığını onsuz olamayacağını söyleyip kendine zarar veren, aşkı nihai bir amaç gibi gören, suça bulaşmış kişileri kendilerine rol model alan ve bu kişilerle ilişki kurmak için can atan bir genç nesil yetişiyor. Sayıları azımsanmayacak kadar çok olan bir nesil. Danışmanlık yaptığım onlarca öğrencim bu sebeplerle onarılmaz yaralar alıyor ve hatta hayatlarına son vermeye çabalıyor bu ve benzeri rol modellerin yüceltilmesi sebebiyle.

Bu tarz birçok kitap, dizi, film hakkında daha söylenecek çok şey olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki izlenmesinin okunmasının önüne geçememiz bu sektörden milyonlar kazanan insanlar olduğu sürece de pek mümkün değil. Yine de ulaşabildiğimiz kadarıyla ebeveynlere ve gençlere anlatmalıyız diye düşünüyorum. Bu hepimizin sorumluluğu...
424 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Merhaba 1k ailesi ‍️

Okyanus ve balığın acı hikayesi...

Kitap bitti ama bende bittim.

Kitabı bir ablamın tavsiyesiyle aldım.Çok övdü kitabı şöyle güzel böyle güzel.Wattpad kitabı olduğu için çok ergence bir kitap olduğunu düşünüyordum ve okumak istemiyordum.Salya sümük ağladığımda ise iyi ki okumuşum dedim.

Kitabı okumaya başladığımda daha ilk sayfadan beni içine aldı.Kimi zaman gülmekten karnım ağrıdı, kimi zaman hiüzünlendim,kim zaman ağladım.Özellikle Pınar’ın hikayesi, 23. bölüm ve kitabın sonunda oturup salya sümük ağladım hâlâ da ağlıyorum.

Yazara çok kızıyorum böyle bir kitap yazdığı için.’’ O nasıl bir sondur ‘’ diyorum.Kitabın sonu çok açık uçlu bitti ve 2. kitabı Kibrit Çöpü Mezarlığı kim bilir ne zaman çıkacak ?

Sıcacık bir aşk hikayesi okuyup hüngür hüngür ağlamak isteyenlere şiddetle önerilir.

Bol okumalı günler ...
424 syf.
·3 günde·7/10
Balık ile okyanus
Yamuk saç ile dağınık saç
Kısacası özgür ile yosun...
Başta herkes gibi bende de önyargı vardi kitaba karşı, bir Wattpad kitabi klasik zengin Playboy ve masum fakir kiz hikayesidir sandim ama hiç öyle değilmiş .
Kitabın ana iki karakteri Yosun ve Özgür’dür. Yosun, küçük, kırılgan ve hayattaki zorluklardan bıkmıştır. Artık ölümü dilemekte olduğu ve bunun için planlarını uygulayacağı sırada kaderini değiştirecek olan zil çalar. İçeriye dağınık saçlı çocuk Özgür girer. İyi işlerle uğraşmayan ve kaçış için gelen çocuğa Yosun yardım eder. İki hayattan bıkmış insan bir evde birleşir...
Garip , komik , sakar Yosun 'un her şeye rağmen yaşama tutunmasının hikayesi...
Kusurlara dolu dünyada kusurlu bir sevgi...
Başlarda okurken sıkıldım açıkçası çünkü kitap hep kendini tekrar ediyordu sanki 'ölüm, tanrı, acı, balık okyanus ' hep bu kelimeler etrafında donuyordu konu ortalara dogru sevdim pınarın, özgürun sonrada yosunun acı hikayelerini okurken cok duygulandim ve etkilendim, sonunu daha önce bilmeme rağmen kitabin sonunda gözyaşlarına hakim olamadım:( . Kitapta cok güzel betimlemeler var . Klasik watpad kitabi degil kısacası fena değil güzel bir kitap okurken pisman olmadığım zaman kaybı demedigim bir kitap.
şunu söylemek istiyorum kitap 15 yaş altına fazla uygun değil. küçük yaştaki insanları, özellikle kolay etkilenenleri kötü şeylere sürükleyebilir. evet çok güzel bir anlatımı var fazla klişe de değil ama dediğim gibi ölüm ve tanrı konuları fazla işleniyor. kişiliği oturmamış insanların okuyarak kişilik kazanmaların tavsiye etmem.
424 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
--SPOİLER İÇERİR--
Wattpadden de okuduğum ve takip ettiğim bir kitaptı ve bildiğim kısımları tekrar okurken sıkıldım ama hala ilk günki gibi seviyorum bu kitabı. Yosun'un intihar etme düşüncelerini pek sevmesem de o ve Özgür'ün saplantılı aşkını okumak güzeldi. Özgür'e yazılan satırlar çok güzeldi. Pınar'ın öldüğü kısım içimi acıttı ama beni ağlatan yerler Yosun'un intihar ettiği bölüm ve Özgür ile son lunapark macerasıydı. Böyle bir kitaba böyle bir son olmalıydı dedirtti. Son olarak wattpad kitaplarına olan önyargı yüzünden çok okunmasa da bence okuyun. Genç edebiyatta böyle başarılı çok az yazar var. Keyifli okumalar...
424 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Wattpad kitaplarını okumayı pek sevmesem de arkadaşlarımın baskısıyla okuduğum 2.wattpad kitabı. İlk sayfalarda bu önyargım devam etse de karakterlerin olgun olması,Özgür'ün bad boy tavırlar sergilememesi,hayata bakış açısı,Pınar'a olan aşkını bize hissettirmesi,kalbini açması hoşuma gitti. İlk sayfalarda Yosun'un depresif halleri beni bi hayli yordu.
Büşra Yılmaz'ın cümleleri,betimlemeleri,alıntıları mükemmeldi. En çok sevdiğim kısım buydu sanırım. Kitapta mantık hataları vardı. Kusursuz değildi ama kusursuzluğa yakın bir güzellikteydi. Ağlayıp zırladığım, hayatı sorguladığım hatta 35-40 kere depresyona girdiğim kısımlar oldu. 23.bölümde kitap bitse daha iyi olurdu bence.
"Eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı.
Onun güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi."

Francesco Petrarca
Büşra Yılmaz
Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık
Bazı geceler vardır; gözlerin kapalıdır, aklın bulanık... Uyumazsın, ama uyanık da değildir zihnin. Kendi hayatının kabusundan uyanmak için uyursun.
Büşra Yılmaz
Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık
"Saçlarımın uçları, geçmişimin uçurtmasına düğümlüydü. Ben de geçmişimi makastan geçirdim."
Büşra Yılmaz
Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık
Yaşayayım desem yaşatmıyorlar, öleyim diyorum beceremiyorum. Bu sıçtığımın dünyasında neden hiçbir istediğimi yapamıyorum ben?!
Büşra Yılmaz
Sayfa 77 - Epsilon Yayınları
Biz, berbat insanlarız.
Biz, şanssız çocuklarız.
Biz Tanrı'ya inanmayan değil, Tanrı'ya sahip olamayanlarız.
Unutma sakın, bir balık öldü diye okyanusa bir şey olmaz. Seni içindekilere emanet ediyorum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ölüme Fısıldayan Adam
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051731438
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Baskılar:
Ölüme Fısıldayan Adam
Ölüme Fısıldayan Adam
"Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü.

Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız... Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi... Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi..."

Geçmişindeki acıların küllerinden doğmuş, zeki bir dolandırıcı...
Arı kovanına giren kelebek.
Yaşamadığı için ölmeyi bile beceremeyen, hayata küskün bir kız...
Sudan korkan balık.
Tanrı'nın birbirlerinde çare bulmaları için bir araya getirdiği iki kişi.
Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 3.302 okur

  • Ceyda Buse Güleç
  • Aslı Uysal
  • Sıla kervan
  • Berna Nur inam
  • marie
  • Ebrar
  • Emirhan Sarıca
  • Simay Yılmaz
  • Zehra Işıktekiner
  • Cihan er

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.8
14-17 Yaş
%64.5
18-24 Yaş
%18.1
25-34 Yaş
%2.6
35-44 Yaş
%2.6
45-54 Yaş
%0.7
55-64 Yaş
%0.2
65+ Yaş
%2.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96
Erkek
%4

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%54.6 (722)
9
%13.1 (173)
8
%7.9 (105)
7
%7 (92)
6
%3.6 (48)
5
%2.6 (34)
4
%1.4 (18)
3
%1.1 (15)
2
%1.1 (15)
1
%1.7 (22)

Kitabın sıralamaları