Ölüme Fısıldayan Adam

9,0/10  (561 Oy) · 
1.123 okunma  · 
641 beğeni  · 
9.542 gösterim
"Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü.

Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız... Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi... Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi..."

Geçmişindeki acıların küllerinden doğmuş, zeki bir dolandırıcı...
Arı kovanına giren kelebek.
Yaşamadığı için ölmeyi bile beceremeyen, hayata küskün bir kız...
Sudan korkan balık.
Tanrı'nın birbirlerinde çare bulmaları için bir araya getirdiği iki kişi.
Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786051731438
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hiç Yok 
04 May 2017 · Kitabı okudu · 57 günde · 10/10 puan

Genelde böyle kitaplar okumam. Daha doğrusu hiç okumazdım. Ancak wattpad kitaplarından İstanbul'u okuyarak aldığım etkileyici tadı bu sefer bu kitapta alma arzusu ile kararsızlıkla satın almıştım. Daha ilk sayfalarda aldığıma pişman olmuştum. Çünkü klasik wattpad kitabıydı. Fakat kitabın ortalarına doğru Pınar'ın hikayesini okuduğumda işler değişti. O sayfalarda çok güzel hayaller kurdum. Kitabın bana getirisi büyük oranla bu sayfalardı. Kitaba daha iyi bir son yazılabilirdi diye düşünüyordum ama bunları yazmaya başladığımda fikrim değişti. Bu son da olurdu. Kitap okunur mu okunur tabi ama fiyatı kitabın ederiyle ölçecek olursak biraz pahalı. Karar sizin. İyi kitaplar...

Zeliha Koç 
26 Nis 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok beğendiğim bir kitaptı. Özellikle sonlara doğru çok daha beğenmeye başladım çünkü başlarda kız fazlasıyla yüzsüz ve gurursuzdu. Sürekli Özgür'ü övüyor, övüyor ve övüyordu.. Sonlara doğru gerçekten okumaya devam etmek istediğim, merak ettiğim türdendi. Ama sonu cidden beni benden aldı. Sanırım en çok duygulandığım yer "Galiba yalan söyledim." dediği yerdi. Okuyun derim.

Su Çakır 
 10 Nis 11:45 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Severek okuduğum bir kitaptı. Sonlarda çok üzüldüğüm bölümler oldu. Wattpad kitapları arasında en beğendiğim kitap oldu. tavsiye ederim.

Mona'nın Lisa'sı 
 09 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ölüme Fısıldayan Adam.Daha önce bu kadar güzel bir kitap ,ismi duymamıştım.Aslında Büşra Yılmaz'a 4N1K ile başlayanlardan olacaktım ama iyi ki bu kitabıyla başlamışım.Aşkın sadece 2 kişi arasında olmadığını,iki kişinin bir kalbe zor da olsa sığabileceğini,tutkulu sevişmeler,öpüşmeler olmadan da iki insanın birbirini hiç azalmayıp aksine artan bir aşkla sevebileceğini öğreten kitap...Şimdi elime almaya korkuyorum bu kitabı.Çünkü ne zaman sayfalarını karıştırsam gizli bir anı okurmuşçasına korkuyorum,o duyguyu hissetmekten korkuyorum.Özgür...Dünyayı küçük yaşta çözmüş,kendini insan olarak nitelendirmeyen zeki bir psikoloğun çocuğu.Babası öldükten sonra yetimhaneye bırakılıyor ve orada sonsuz aşkıyla tanışıyor..Pınar.Tabii bir de balığımız var.Onu da ipin ucundan çekip alıyor ve dünyaya döndürüyor.Diyalogları o kadar güzel ve o kadar açık ki..Bir yalanı bile sevdirdiler bana.Sonu hakkında bir şey demeyeceğim çünkü şu anda boğazımda kocaman bir yumru var ve o ruhumun iskelesine demir atıp gözyaşlarımı indiriyor gözlerime.O yüzden susacağım.Bu kitap tam anlamıyla ölmek için fazla ölü olanlar için.
GALİBA YALAN SÖYLEDİM.

Deli 
04 Ara 2017 · Kitabı okudu

Wattpad okumaktan kaçınsam da yaş grubum bir yazardan, bu kadar etkileyici bir kurguya ve cümlelere şahit olmak gururlandırmadı değil :') Özgür'ün aşık ama acımasız halleri, Yosun'un ufak bir çocuk gibi saf duyguları... Kötü bir halden nasıl güzel bir aşk ortaya çıkabildiğini görmek mutlu etti, okurken yer yer gözlerim dolduğu halde. Sürükleyici ve betimlemelerini sevdiğim bir kitap, defalarca okuyabilirim :))

ilayda nardalı 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bugüne kadar okuduğum beni ağlatmayı başaran ikinci kitap.Wattpad kitaplarının en iyilerinden.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Ayrıca kitabın kapak tasarımı tamamen kitapla özleşmiş durumda.

Beyza Bal 
 05 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ölüme Fısıldayan Adam'ın wattpad kitabı olmasına rağmen ergen kitabı olduğunu düşünmüyorum. Sonu açık uçlu bitmiş olsa da ben bu kitap bir serinin birinci kitabı diye biliyorum. Özgür ve Yosun arasındakiler etkileyiciydi evet ama ben daha çok Pınar'ın hikayesini okuduğumda etkilendim. Ve yazarı tebrik ediyorum. 4N 1K gibi eğlence dolu bir kitabı ve Ölüme Fısıldayan Adam gibi bambaşka kitapları harika bir şekilde yazmış. İki kitabı da henüz okumadıysanız okumanızı öneririm.

sedef ekinci 
 18 Mar 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

MÜTHİŞ
Kitap bir harika.
Yosun & Tilki.Güzel lakaplarda iki güzel insan.Kitabı çok severek okudum,ilk sayfasından beni bağladı bile kitaba.Çok hoş,ve kitabın kendi karakterlerine özgü çizmleri de var bölüm başlarında.Anlayacağınız çok güzel bir kitap hepinize tavsiye ediyorum:)

Hatice Yani 
16 Şub 19:16 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Wonderful"
YOSUN & ÖZGÜR
BALIK & OKYANUS
Daha ilk satırları bile ayrı bir olay.Her sayfada ayrı bir heyecen ve duygular derin işlenmiş.Kitap o kadar güzel ki!!
"Özgür'ün tilkileri zihninin derinliklerinde kavga ederken bile dansçı edasıyla ahenkli ve kıvraktı"...

_Aryy_ 
 23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Balık ile okyanus
Yamuk saç ile dağınık saç
Kısacası özgür ile yosun...
Başta herkes gibi bende de önyargı vardi kitaba karşı, bir Wattpad kitabi klasik zengin Playboy ve masum fakir kiz hikayesidir sandim ama hiç öyle değilmiş .
Kitabın ana iki karakteri Yosun ve Özgür’dür. Yosun, küçük, kırılgan ve hayattaki zorluklardan bıkmıştır. Artık ölümü dilemekte olduğu ve bunun için planlarını uygulayacağı sırada kaderini değiştirecek olan zil çalar. İçeriye dağınık saçlı çocuk Özgür girer. İyi işlerle uğraşmayan ve kaçış için gelen çocuğa Yosun yardım eder. İki hayattan bıkmış insan bir evde birleşir...
Garip , komik , sakar Yosun 'un her şeye rağmen yaşama tutunmasının hikayesi...
Kusurlara dolu dünyada kusurlu bir sevgi...
Başlarda okurken sıkıldım açıkçası çünkü kitap hep kendini tekrar ediyordu sanki 'ölüm, tanrı, acı, balık okyanus ' hep bu kelimeler etrafında donuyordu konu ortalara dogru sevdim pınarın, özgürun sonrada yosunun acı hikayelerini okurken cok duygulandim ve etkilendim, sonunu daha önce bilmeme rağmen kitabin sonunda gözyaşlarına hakim olamadım:( . Kitapta cok güzel betimlemeler var . Klasik watpad kitabi degil kısacası fena değil güzel bir kitap okurken pisman olmadığım zaman kaybı demedigim bir kitap.
şunu söylemek istiyorum kitap 15 yaş altına fazla uygun değil. küçük yaştaki insanları, özellikle kolay etkilenenleri kötü şeylere sürükleyebilir. evet çok güzel bir anlatımı var fazla klişe de değil ama dediğim gibi ölüm ve tanrı konuları fazla işleniyor. kişiliği oturmamış insanların okuyarak kişilik kazanmaların tavsiye etmem.

Kitaptan 340 Alıntı

Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı.
Onun güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi."

Francesco Petrarca

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı geceler vardır; gözlerin kapalıdır, aklın bulanık... Uyumazsın, ama uyanık da değildir zihnin. Kendi hayatının kabusundan uyanmak için uyursun.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Saçlarımın uçları, geçmişimin uçurtmasına düğümlüydü. Ben de geçmişimi makastan geçirdim."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anne rahmine düşen, küçücük bir ruhun kaçışıdır doğmak.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 397 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 397 - Epsilon Yayıncılık)
pluto 
16 Nis 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Bulutlar zaten yıldızlara intihar ipi takmış ölüler."
"Efendim?"
"Bulutlar, ölü."
"Nereden çıkardın bunu?"
"Tavan benim. Ben karar verdim. Gün boyu ölü varlıkları tavanda sallanıyor işte..."
"Peki... Gri bulutlar?"
"Ölürken pişman olanlar."
"Yağmur?"
"Ölürken pişman olan bulutların ağlaması..."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 38)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 38)

" Kücük bir kızın rugan ayakkabısını;çirkin kirli sivri burun ayakkabısıyla ezdi biri.Siz..
Ondan da kötüsünüz bayım..."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra YılmazÖlüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz
Hiç Yok 
16 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Ağla" dedi. "Şimdi ağla... Daha sonra ağlamamak için."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 76 - Epsilon Yayınevi)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 76 - Epsilon Yayınevi)
Gökçen Kız 
29 Mar 21:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Acı çekerken bile, bir insan nasıl bu kadar güzel olabilir?

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 112 - Epsilon)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 112 - Epsilon)
Efşan 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bana içimden ağlamayı öğreten adam... Senin ağladığın bir dünyada yaşamak istemiyorum.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra YılmazÖlüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz
34 /