Ölüme Fısıldayan Adam

9,0/10  (373 Oy) · 
708 okunma  · 
462 beğeni  · 
4.637 gösterim
"Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü.

Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız... Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi... Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi..."

Geçmişindeki acıların küllerinden doğmuş, zeki bir dolandırıcı...
Arı kovanına giren kelebek.
Yaşamadığı için ölmeyi bile beceremeyen, hayata küskün bir kız...
Sudan korkan balık.
Tanrı'nın birbirlerinde çare bulmaları için bir araya getirdiği iki kişi.
Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786051731438
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hiç Yok 
04 May 22:04 · Kitabı okudu · 57 günde · 10/10 puan

Genelde böyle kitaplar okumam. Daha doğrusu hiç okumazdım. Ancak wattpad kitaplarından İstanbul'u okuyarak aldığım etkileyici tadı bu sefer bu kitapta alma arzusu ile kararsızlıkla satın almıştım. Daha ilk sayfalarda aldığıma pişman olmuştum. Çünkü klasik wattpad kitabıydı. Fakat kitabın ortalarına doğru Pınar'ın hikayesini okuduğumda işler değişti. O sayfalarda çok güzel hayaller kurdum. Kitabın bana getirisi büyük oranla bu sayfalardı. Kitaba daha iyi bir son yazılabilirdi diye düşünüyordum ama bunları yazmaya başladığımda fikrim değişti. Bu son da olurdu. Kitap okunur mu okunur tabi ama fiyatı kitabın ederiyle ölçecek olursak biraz pahalı. Karar sizin. İyi kitaplar...

Zeliha Koç 
26 Nis 22:03 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok beğendiğim bir kitaptı. Özellikle sonlara doğru çok daha beğenmeye başladım çünkü başlarda kız fazlasıyla yüzsüz ve gurursuzdu. Sürekli Özgür'ü övüyor, övüyor ve övüyordu.. Sonlara doğru gerçekten okumaya devam etmek istediğim, merak ettiğim türdendi. Ama sonu cidden beni benden aldı. Sanırım en çok duygulandığım yer "Galiba yalan söyledim." dediği yerdi. Okuyun derim.

ilayda nardalı 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bugüne kadar okuduğum beni ağlatmayı başaran ikinci kitap.Wattpad kitaplarının en iyilerinden.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Ayrıca kitabın kapak tasarımı tamamen kitapla özleşmiş durumda.

Ahtapotun 4.kalbi 
09 Haz 10:34 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ölüme Fısıldayan Adam.Daha önce bu kadar güzel bir kitap ,ismi duymamıştım.Aslında Büşra Yılmaz'a 4N1K ile başlayanlardan olacaktım ama iyi ki bu kitabıyla-kitabımla başlamışım.Aşkın sadece 2 kişi arasında olmadığını,iki kişinin bir kalbe zor da olsa sığabileceğini,tutkulu sevişmeler,öpüşmeler olmadan da iki insanın birbirini hiç azalmayıp aksine artan bir aşkla sevebileceğini öğreten kitap...Şimdi elime almaya korkuyorum bu kitabı.Çünkü ne zaman sayfalarını karıştırsam gizli bir anı okurmuşçasına korkuyorum,o duyguyu hissetmekten korkuyorum.Özgür...Dünyayı küçük yaşta çözmüş,kendini insan olarak nitelendirmeyen zeki bir psikoloğun çocuğu.Babası öldükten sonra yetimhaneye bırakılıyor ve orada sonsuz aşkıyla tanışıyor..Pınar.Tabii bir de balığımız var.Onu da ipin ucundan çekip alıyor ve dünyaya döndürüyor.Diyalogları o kadar güzel ve o kadar açık ki..Bir yalanı bile sevdirdiler bana.Sonu hakkında bir şey demeyeceğim çünkü şu anda boğazımda kocaman bir yumru var ve o ruhumun iskelesine demir atıp gözyaşlarımı indiriyor gözlerime.O yüzden susacağım.Bu kitap tam anlamıyla ölmek için fazla ölü olanlar için.
GALİBA YALAN SÖYLEDİM.

sedef ekinci 
 18 Mar 21:35 · Kitabı okudu · 10/10 puan

MÜTHİŞ
Kitap bir harika.
Yosun & Tilki.Güzel lakaplarda iki güzel insan.Kitabı çok severek okudum,ilk sayfasından beni bağladı bile kitaba.Çok hoş,ve kitabın kendi karakterlerine özgü çizmleri de var bölüm başlarında.Anlayacağınız çok güzel bir kitap hepinize tavsiye ediyorum:)

Özlem Ekici 
 12 Mar 14:37 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

--SPOİLER İÇERİR--
Wattpadden de okuduğum ve takip ettiğim bir kitaptı ve bildiğim kısımları tekrar okurken sıkıldım ama hala ilk günki gibi seviyorum bu kitabı. Yosun'un intihar etme düşüncelerini pek sevmesem de o ve Özgür'ün saplantılı aşkını okumak güzeldi. Özgür'e yazılan satırlar çok güzeldi. Pınar'ın öldüğü kısım içimi acıttı ama beni ağlatan yerler Yosun'un intihar ettiği bölüm ve Özgür ile son lunapark macerasıydı. Böyle bir kitaba böyle bir son olmalıydı dedirtti. Son olarak wattpad kitaplarına olan önyargı yüzünden çok okunmasa da bence okuyun. Genç edebiyatta böyle başarılı çok az yazar var. Keyifli okumalar...

Mustafa K. 
24 Haz 04:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gerçekten yaşına göre iyi bir yazar olduğunu düşünüyorum Büşra YILMAZ'ın. Kitap akıcı sıkıcı değil. Aşk var ama basit değil. Gerçekler var ama abartı değil. Yazmış yani anlayacağınız... Okumaya değer bir kitap.

Baştan söyleyeyim, hiç mi hiç acımayacağım.
Kitaba ‘Wattpad kitabı’ önyargısı ile başlamadım. İnternette dolaşırken karşıma çıkan bir alıntı ile tanıdım. O cümleyi hala haklı bulurum. Cümle kimindir diye bakarken kitap 2 gün içinde elime geçti. Olumlu bir beklentim vardı, önyargıları da görünce, okuyup desteklemek için can attım. Çünkü o cümle bir sanat eseriydi gözümde. Ve okumaya başladım.
Kitap akmıyor. Yine baş karakterlerin aşkı için dizayn edilmiş kasvet dolu dram yüklü bir kurgu. Klişeler istikrarlı. –yazarın ilk kitabına klişe değil diyenler olmuş, lütfen, kitabın ilk cümlesini etraflıca düşünün- Farklı bir şey yok. Okurken ruhumu kerpetenle koparıyordu kitap. Ve bu, kitap kaliteli olduğu için değil yazarın boğucu yazım tarzından kaynaklanıyordu. Dediğim gibi bütün olumsuz eleştirileri göz ardı ederek okudum. Ve hiçbir zaman ‘Wattpad kitabı’ önayargım olmayacak. Benim için okunmaya değer insanlar ve okunmaya değmeyecek insanlar olacak. Wattpad, Wattpad’i araç olarak kullanma ve oradaki kitaplar ile ilgili derin fikirlerimi daha sonra paylaşacağım.
Yazarın önünü kapatmak denen şeye gelirsek, bu şey, yazarı, kitabın ve yazarın sahip olmadığı özellikler ile yaftalamaya denir. Ben adil olduğumu düşünüyorum. İnanmayan diğer eleştirilerimi açıp, düşünme ve yargılama tarzımı görebilir. ‘Wattpad kitabı’ diye değil, basılı somut bir kitap olarak eleştiriyorum. Afferdersiniz de, yanlışlıkları, aptallıkları, bir nesli belalı erkek yalakası yapmış kitapları da bırakın eleştirelim.
Asıl rahatsız olduğum kısım gerçekten beni sinir eden kısım. Fanatiklik. Her türlü fanatiklikten nefret ederim. Kendini seviyesizleştirmektir bu. Yazara aşık olan okurlar... Yazara tapan okurlar... Yazarın her yaptığı şeyi moda gibi üstüne alan okurlar... Yazarı ilahlaştıran okurlar... Ve yazara ‘anne’ diyen okurlar... Evet Büşra Yılmaz olur kendisi. Biliyor musunuz, zeka yaşınızı ellerimle ölçmek istiyorum. ‘Evet, artık kadın yazarların yükselme zamanı’ diye bir yorum gördüm. Kastettiği yazarlara baktım. Evet hepsi bir Tumblr kızı. Bravo. Buydu yıllardır gizlenen yetenek. Gerçekten BRAVO! –abartıyorum sanırım. Altı üstü bir kitap, değil mi?-
Hiçbir zaman klasik edebiyat, Çağdaş Edebiyat diye tutturmadım ama gerçek diye bir şey var. Popüler Edebiyat kitaplarının konuları fena değil zaten, sorun yazarların yazım tarzında. Bulduğu kurguyu ve karakterleri betimlemek nedir bilmiyorlar. Çünkü yazdıkları karaktere ilk baş yazar aşık oluyor. Bu konu hakkında da derin psikolojik fikirlerimi paylaşacağım. Bir de bu eleştirileri yapanlara ‘kıskanıyorsunuz’ diyenler var. Eğer kıskanılacak bir şey varsa o da yazarın yazdığı yazı değildir. Siz ne olduğunu çok iyi bilirsiniz.
Evet son olarak, kitabı sevmedim. Sanatı, sadece yazmak ile sınırlamakta yeni nesil yazarların oluşturduğu bir olgu. Kitaba gereksiz felan demeyeceğim ama hakkını yediğiniz yazarlar var. Edebiyatı bu kadar sınırladığınız için sizi tebrik ediyorum. Bahsedeceğim. Çok yakında.

_Aryy_ 
23 Eyl 02:06 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Balık ile okyanus
Yamuk saç ile dağınık saç
Kısacası özgür ile yosun...
Başta herkes gibi bende de önyargı vardi kitaba karşı, bir Wattpad kitabi klasik zengin Playboy ve masum fakir kiz hikayesidir sandim ama hiç öyle değilmiş .
Kitabın ana iki karakteri Yosun ve Özgür’dür. Yosun, küçük, kırılgan ve hayattaki zorluklardan bıkmıştır. Artık ölümü dilemekte olduğu ve bunun için planlarını uygulayacağı sırada kaderini değiştirecek olan zil çalar. İçeriye dağınık saçlı çocuk Özgür girer. İyi işlerle uğraşmayan ve kaçış için gelen çocuğa Yosun yardım eder. İki hayattan bıkmış insan bir evde birleşir...
Garip , komik , sakar Yosun 'un her şeye rağmen yaşama tutunmasının hikayesi...
Kusurlara dolu dünyada kusurlu bir sevgi...
Başlarda okurken sıkıldım açıkçası çünkü kitap hep kendini tekrar ediyordu sanki 'ölüm, tanrı, acı, balık okyanus ' hep bu kelimeler etrafında donuyordu konu ortalara dogru sevdim pınarın, özgürun sonrada yosunun acı hikayelerini okurken cok duygulandim ve etkilendim, sonunu daha önce bilmeme rağmen kitabin sonunda gözyaşlarına hakim olamadım:( . Kitapta cok güzel betimlemeler var . Klasik watpad kitabi degil kısacası fena değil güzel bir kitap okurken pisman olmadığım zaman kaybı demedigim bir kitap.
şunu söylemek istiyorum kitap 15 yaş altına fazla uygun değil. küçük yaştaki insanları, özellikle kolay etkilenenleri kötü şeylere sürükleyebilir. evet çok güzel bir anlatımı var fazla klişe de değil ama dediğim gibi ölüm ve tanrı konuları fazla işleniyor. kişiliği oturmamış insanların okuyarak kişilik kazanmalarını tavsiye etmem. Ben bile okurken baya etkilendim intihar gözüme bir güzel göründü heran bicagi alıp böğrüme saplayacaktim :))). Galiba yalan söyledim ( özgürun dedigi gibi)

Duru Ezel 
17 Eki 16:14 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitabı Wattpadden beridir takip ediyorum. Dün akşam bitirdim. Wattpadde sürekli bir instagram facebook filan profil vermiş. Merak ettim girdim. Yazarları çok merak eden biri değilim. Canlı yayındaydı ve salya sümük ağlıyordu. Okuyucularına duygu sömürüsü yapıyordu. Ağlamasının sebebini ise on beş yirmi dakika sonra ağladım. Birisi bunun fotoğrafını eklemiş , insan ayrımı yapıyor demiş buna. Bununda çok ağrına gitmiş ve kalbi kırılmış. Sonra fotoğraflarına bakayım dedim. Yaşı 20 filan var ama kendi 12-13 yaşında gibi davranıyor. Özelliklede Anakuş diyorlar ve çok itici.
Sen yazarsın yahu. Seni takip ediyor bu insanlar. Sana örnek oluyorlar.

Kitaba Gelince : Kitap ''Kötü Çocuk - Yabancı'' gibi basit bir aşk kitabı. Klişeler kaynıyor kitabın içinde. Sadece aşk var ve sıkılıyorsunuz. Kalemi iyi fakat kitap çok sıkıcı. Sürekli vıcık vıcık bir aşka tanık oluyorsunuz ki aşktan soğuyabilirsiniz. Ben beğenmedim. Her zaman dediğim gibi kitap yorumu bencildir.

Kitabın satış başarısının bir kitabı İki yüz bin kitap satmış, diğer kitabının filmi çıkmış Büşra Yılmaz'ın instagram başarısı olarak görüyorum. Ergenler gibi davranmasa bu kitap bu kadar satılmaz. Bundan on sene sonra ''anakuş'' diye ''anne'' diye seslenenleri görmek lazım ne düşünecekler.
Dün gözlemlediğim kadarı ile kız çok şımarık ve çok narsist. Bir daha bir kitabını okumayı da düşünmüyorum. Kızın kalemi iyi.
16 yaş ve altı için uygun bir kitap.

Kitaptan 260 Alıntı

Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı.
Onun güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi."

Francesco Petrarca

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı geceler vardır; gözlerin kapalıdır, aklın bulanık... Uyumazsın, ama uyanık da değildir zihnin. Kendi hayatının kabusundan uyanmak için uyursun.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Saçlarımın uçları, geçmişimin uçurtmasına düğümlüydü. Ben de geçmişimi makastan geçirdim."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anne rahmine düşen, küçücük bir ruhun kaçışıdır doğmak.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 397 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 397 - Epsilon Yayıncılık)

" Kücük bir kızın rugan ayakkabısını;çirkin kirli sivri burun ayakkabısıyla ezdi biri.Siz..
Ondan da kötüsünüz bayım..."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra YılmazÖlüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz
Pluto 
16 Nis 23:10 · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Bulutlar zaten yıldızlara intihar ipi takmış ölüler."
"Efendim?"
"Bulutlar, ölü."
"Nereden çıkardın bunu?"
"Tavan benim. Ben karar verdim. Gün boyu ölü varlıkları tavanda sallanıyor işte..."
"Peki... Gri bulutlar?"
"Ölürken pişman olanlar."
"Yağmur?"
"Ölürken pişman olan bulutların ağlaması..."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 38)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 38)
Hiç Yok 
16 Nis 14:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Ağla" dedi. "Şimdi ağla... Daha sonra ağlamamak için."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 76 - Epsilon Yayınevi)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 76 - Epsilon Yayınevi)
Emine Coşkun 
28 Mar 19:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yalanlarına inanmayı , verdiğin tutulmasi güç sözlerine kanmayı bile sevecek kadar aşığım sana çünkü

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 404)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 404)
Efşan 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bana içimden ağlamayı öğreten adam... Senin ağladığın bir dünyada yaşamak istemiyorum.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra YılmazÖlüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz
26 /