Ölüme Fısıldayan Adam

9,1/10  (325 Oy) · 
616 okunma  · 
405 beğeni  · 
3.629 gösterim
"Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü.

Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız... Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi... Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi..."

Geçmişindeki acıların küllerinden doğmuş, zeki bir dolandırıcı...
Arı kovanına giren kelebek.
Yaşamadığı için ölmeyi bile beceremeyen, hayata küskün bir kız...
Sudan korkan balık.
Tanrı'nın birbirlerinde çare bulmaları için bir araya getirdiği iki kişi.
Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786051731438
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hiç Yok 
04 May 22:04 · Kitabı okudu · 57 günde · 10/10 puan

Genelde böyle kitaplar okumam. Daha doğrusu hiç okumazdım. Ancak wattpad kitaplarından İstanbul'u okuyarak aldığım etkileyici tadı bu sefer bu kitapta alma arzusu ile kararsızlıkla satın almıştım. Daha ilk sayfalarda aldığıma pişman olmuştum. Çünkü klasik wattpad kitabıydı. Fakat kitabın ortalarına doğru Pınar'ın hikayesini okuduğumda işler değişti. O sayfalarda çok güzel hayaller kurdum. Kitabın bana getirisi büyük oranla bu sayfalardı. Kitaba daha iyi bir son yazılabilirdi diye düşünüyordum ama bunları yazmaya başladığımda fikrim değişti. Bu son da olurdu. Kitap okunur mu okunur tabi ama fiyatı kitabın ederiyle ölçecek olursak biraz pahalı. Karar sizin. İyi kitaplar...

Zeliha Koç 
26 Nis 22:03 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok beğendiğim bir kitaptı. Özellikle sonlara doğru çok daha beğenmeye başladım çünkü başlarda kız fazlasıyla yüzsüz ve gurursuzdu. Sürekli Özgür'ü övüyor, övüyor ve övüyordu.. Sonlara doğru gerçekten okumaya devam etmek istediğim, merak ettiğim türdendi. Ama sonu cidden beni benden aldı. Sanırım en çok duygulandığım yer "Galiba yalan söyledim." dediği yerdi. Okuyun derim.

Enfâl 
16 Tem 19:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yosun hayatındaki bunalımlı günlerin birinde intihar etmeyi planlarken karşısına Özgür gibi çok ilginç bir karakter çıkar.Yosun kendisine ölmek için 3 ay tanır.Bu 3 ayı Özgür'ün yanında ,onun maceralı hayatına dahil olmak ve farklı kafa yapısını tanımak isteyerek geçirmek ister.O artık kafasında tilkileri dolaşan ,okyanus olarak tanımladığı Özgür'ün,balığıdır. 3 ayın sonunda başında yapmayı planladığı şeyi yapacak ve ölmeyi seçecektir.
Tabii Özgür kimdir?Peşindeki adamlar ve hikayesi nedir?Yosun neden birkaç kere intiharı denemiş ve hala ölmeye meyilli bir tiptir?Bunları okudukça öğreniyoruz.
Kitabın çok farklı bir tarzı ve yazım dili var.Başka birinin elinde çok klişe olabilecek konuyu yazar Büşra Yılmaz değişik bir şekilde anlatıyor bize ve benim ilk kitabı 4N1K 'da ergen hikayesi diye oluşan önyargımı kırmama neden olup,bundan sonra yazacağı her kitabını okumamı garanti ediyor bu kitapla.
Kitabın türünün ağır dram olduğunu belirtmeliyim.Ve bazı bölümlerde -özellikle Yosun'un hikayesinin-derinleştiği yerlerde kitabı kapatıp"off ya hayırr" dediğim anlar ve yine Yosun'un geçmişiyle yüzleşme anını yaşadığı bölümlerde ben de onun kadar heyecanlandığımı belirtmeliyim.Laylaylom olaylar ve durumlar yok anlayacağınız kitapta.
Kısaca ,toplumdan dışlanmış,hayata farklı bakan iki insanın birbirine tutunarak yaralarını sarmalarını aşktan da öte güçlü bir dostlukla anlatıyor kitap.Bunu yaparken Büşra Yılmaz öyle bir yazım dili kullanıyor ki kitaptan aşırı etkileniyor ve 2 karakteri hakkında her şeyi merak ediyorsunuz.
Ayrıca kitabın iç tasarımına bayıldığımı belirtmeliyim..21 yaşındaki Büşra Yılmaz'a aferin gerçekten :)

ilayda nardalı 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bugüne kadar okuduğum beni ağlatmayı başaran ikinci kitap.Wattpad kitaplarının en iyilerinden.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Ayrıca kitabın kapak tasarımı tamamen kitapla özleşmiş durumda.

sedef ekinci 
 18 Mar 21:35 · Kitabı okudu · 10/10 puan

MÜTHİŞ
Kitap bir harika.
Yosun & Tilki.Güzel lakaplarda iki güzel insan.Kitabı çok severek okudum,ilk sayfasından beni bağladı bile kitaba.Çok hoş,ve kitabın kendi karakterlerine özgü çizmleri de var bölüm başlarında.Anlayacağınız çok güzel bir kitap hepinize tavsiye ediyorum:)

Asena 
09 Haz 10:34 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ölüme Fısıldayan Adam.Daha önce bu kadar güzel bir kitap ,ismi duymamıştım.Aslında Büşra Yılmaz'a 4N1K ile başlayanlardan olacaktım ama iyi ki bu kitabıyla-kitabımla başlamışım.Aşkın sadece 2 kişi arasında olmadığını,iki kişinin bir kalbe zor da olsa sığabileceğini,tutkulu sevişmeler,öpüşmeler olmadan da iki insanın birbirini hiç azalmayıp aksine artan bir aşkla sevebileceğini öğreten kitap...Şimdi elime almaya korkuyorum bu kitabı.Çünkü ne zaman sayfalarını karıştırsam gizli bir anı okurmuşçasına korkuyorum,o duyguyu hissetmekten korkuyorum.Özgür...Dünyayı küçük yaşta çözmüş,kendini insan olarak nitelendirmeyen zeki bir psikoloğun çocuğu.Babası öldükten sonra yetimhaneye bırakılıyor ve orada sonsuz aşkıyla tanışıyor..Pınar.Tabii bir de balığımız var.Onu da ipin ucundan çekip alıyor ve dünyaya döndürüyor.Diyalogları o kadar güzel ve o kadar açık ki..Bir yalanı bile sevdirdiler bana.Sonu hakkında bir şey demeyeceğim çünkü şu anda boğazımda kocaman bir yumru var ve o ruhumun iskelesine demir atıp gözyaşlarımı indiriyor gözlerime.O yüzden susacağım.Bu kitap tam anlamıyla ölmek için fazla ölü olanlar için.
GALİBA YALAN SÖYLEDİM.

Özlem Ekici 
 12 Mar 14:37 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

--SPOİLER İÇERİR--
Wattpadden de okuduğum ve takip ettiğim bir kitaptı ve bildiğim kısımları tekrar okurken sıkıldım ama hala ilk günki gibi seviyorum bu kitabı. Yosun'un intihar etme düşüncelerini pek sevmesem de o ve Özgür'ün saplantılı aşkını okumak güzeldi. Özgür'e yazılan satırlar çok güzeldi. Pınar'ın öldüğü kısım içimi acıttı ama beni ağlatan yerler Yosun'un intihar ettiği bölüm ve Özgür ile son lunapark macerasıydı. Böyle bir kitaba böyle bir son olmalıydı dedirtti. Son olarak wattpad kitaplarına olan önyargı yüzünden çok okunmasa da bence okuyun. Genç edebiyatta böyle başarılı çok az yazar var. Keyifli okumalar...

MK 
24 Haz 04:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gerçekten yaşına göre iyi bir yazar olduğunu düşünüyorum Büşra YILMAZ'ın. Kitap akıcı sıkıcı değil. Aşk var ama basit değil. Gerçekler var ama abartı değil. Yazmış yani anlayacağınız... Okumaya değer bir kitap.

Tuğçe Efe 
19 Mar 17:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Wattpad kitaplarına hep aşık bir okurdum bu kitabı okumayı çok istiyordum Wattpade okuyamamıştim basıldıktan sonra bir çok arkadaşım kitabı okumuş ve beğenmişti. Sözleri ve hikayesi ilgimi çekiyordu ve en sonunda okumuştum hiç sıkılmadan bir heyecanla bitirdiğim mutlu olduğum mutlu olduğum kadar da ağladığım bir kitapti. Yosunun Tilkiye olan aşkı. Tilkinin yaşadıkları gerçekten çok güzeldi. Okumaktan sıkılmayacağım bir kitap.
Siyah bir boyaya daldırdı elini,
Sonra elmacık kemiklerime sürdü,
Gülünce siyahım, beyazina karissin diye...

Esra Başköse 
31 May 02:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle kitaba ön yargı ile başlamamanızı rica ediyorum çünkü kitap klasik bir wattpad kitabının dışında tamamen özgün bir yapı ve anlatıma sahip.Büşra Yılmaz'ın kalemi gerçekten mükemmel.
Ağlamaktan nefret eden bir insan olarak sonunda göz yaşlarıma hakim olamadım.Bu kitabı alın ve okuyun.

Kitaptan 244 Alıntı

Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı.
Onun güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi."

Francesco Petrarca

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı geceler vardır; gözlerin kapalıdır, aklın bulanık... Uyumazsın, ama uyanık da değildir zihnin. Kendi hayatının kabusundan uyanmak için uyursun.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Saçlarımın uçları, geçmişimin uçurtmasına düğümlüydü. Ben de geçmişimi makastan geçirdim."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)
Emire Nişli 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anne rahmine düşen, küçücük bir ruhun kaçışıdır doğmak.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 397 - Epsilon Yayıncılık)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 397 - Epsilon Yayıncılık)

" Kücük bir kızın rugan ayakkabısını;çirkin kirli sivri burun ayakkabısıyla ezdi biri.Siz..
Ondan da kötüsünüz bayım..."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra YılmazÖlüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz
Meursault 
16 Nis 23:10 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bulutlar zaten yıldızlara intihar ipi takmış ölüler."
"Efendim?"
"Bulutlar, ölü."
"Nereden çıkardın bunu?"
"Tavan benim. Ben karar verdim. Gün boyu ölü varlıkları tavanda sallanıyor işte..."
"Peki... Gri bulutlar?"
"Ölürken pişman olanlar."
"Yağmur?"
"Ölürken pişman olan bulutların ağlaması..."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 38)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 38)
Emine Coşkun 
28 Mar 19:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yalanlarına inanmayı , verdiğin tutulmasi güç sözlerine kanmayı bile sevecek kadar aşığım sana çünkü

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 404)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 404)
Efşan 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bana içimden ağlamayı öğreten adam... Senin ağladığın bir dünyada yaşamak istemiyorum.

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra YılmazÖlüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz
Hiç Yok 
16 Nis 14:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Ağla" dedi. "Şimdi ağla... Daha sonra ağlamamak için."

Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 76 - Epsilon Yayınevi)Ölüme Fısıldayan Adam, Büşra Yılmaz (Sayfa 76 - Epsilon Yayınevi)
25 /