Büşra Yılmaz

Büşra Yılmaz

Yazar
8.8/10
2.492 Kişi
·
5.505
Okunma
·
677
Beğeni
·
21.962
Gösterim
Adı:
Büşra Yılmaz
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Tokat, Türkiye, 1994
Büşra Yılmaz 1994 yılında Tokat’ta doğdu. Büşra Yılmaz isminin nasıl konduğu ile ilgili olarak da ”Anneme göre doğduğum zamanlara Büşra ismi marjinal bir isimdi, kimsede yoktu.” diye ifade etmektedir.

Düzce Üniversite'si Sosyal Hizmetler Bölümü'nde okudu.

İlkokuldan beri yazmaya meraklı olan Büşra Yılmaz’ı kitapseverler 4N1K kitabı ile tanıdı. Ama Büşra Yılmaz’ın başarısı Wattpad’teki yazıları ile başladı. Wattpad’ta büyük ilgi gören hikâyeleri ile bir anda gündeme oturdu.

Sosyal paylaşım sitesi Wattpad'de "Nazmiye Ayaz" adıyla yazmaktadır. 4N1K adlı romanı Epsilon Yayınları'ndan çıkmıştır.

Yazar, 2016 Elele Avon Kadın Ödülleri'nde Yılın Kadın Yazarı ödülünü kazanmıştır.
"Eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı.
Onun güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi."

Francesco Petrarca
Büşra Yılmaz
Sayfa 5 - Epsilon Yayıncılık
Bazı geceler vardır; gözlerin kapalıdır, aklın bulanık... Uyumazsın, ama uyanık da değildir zihnin. Kendi hayatının kabusundan uyanmak için uyursun.
Büşra Yılmaz
Sayfa 9 - Epsilon Yayıncılık
"Saçlarımın uçları, geçmişimin uçurtmasına düğümlüydü. Ben de geçmişimi makastan geçirdim."
Büşra Yılmaz
Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık
"Güzellik güzellik diye başımın etini yiyenler aptaldı. Aslında güzel ve çirkin diye kavramlar yoktu. Hepsi sadece... Algıdan ibaretti. Belki bir açı, belki güneşin vuruşu, belki kültür, belki moda."
"Ulan ben senin e-okul fotoğrafını görüp senden soğumamış biriyim, niye üzüyorsun lan beni? Lan ben sırf sen rahatla diye senle saatlerce tanımadığım kızlar hakkında dedikodu yapmış, sol elinle sağ eline oje süremiyorsun diye sağ eline oje sürüp oje kokusundan koku alma yetimi üç günlüğüne kaybetmiş biriyim. Böyle biri üzülür mü Merve?"
Büşra Yılmaz
Sayfa 107 - Epsilon
Yaşayayım desem yaşatmıyorlar, öleyim diyorum beceremiyorum. Bu sıçtığımın dünyasında neden hiçbir istediğimi yapamıyorum ben?!
Büşra Yılmaz
Sayfa 77 - Epsilon Yayınları
"Merve 'Bir öküze aşık oldum' diye tweet atmış. Allah kimseyi inşallah o öküz benimdir diyecek kadar aşık etmesin."
Büşra Yılmaz
Sayfa 25 - Epsilon
488 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
Bir kitabın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız :) Bu kitabı okumaya başladığım zaman artık kitap okumak istemediğimi fark ettim. Belki bu son kitabım olacaktı. Sanırım bir çıkmazdaydım ve bu kitap artık beni deli gibi kitap okumaya sevk etti :)
Okurken bir şey fark ettim ben... ben gülmeyi unutmuştum. İnsan unutabilir mi gülmeyi demek unutabiliyormuş benim gibi. Ama bu kitapla kahkaha attım herkes bana 'delirdi' gibi baksa da :) Evet dediğim gibi kitabın yarısına kadar gülmeden duramıyorsunuz. Küfürler olmasaydı iyiydi ya neyse. Hem de genç bayan yazardan hiç beklemezdim. acaba bizim Yaprak, Büşra olmasın...
Kitabın konusuna değinelim biraz 4 erkek içinde büyüyen bir kız (erkek Fatma) aşk arayışında... Bazı kısımlar geçiştirildi bazı bölümleri karışıktı...
En çok kitapta ki arkadaşlığı, dostluğu ve gerçek aşkı sevdim. Çünkü bu üçü de şimdilerde bulmak imkansızla eş değer.
"Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer. Anladın mı?"
Beğendim. Eğer bunalımdaysanız ilaç gibidir tavsiye ederim :))
Yazarın hayal gücünden bir kesit;
"Kafamda dönüp duran tilkilerin kuyruklarını uçurtmamın ucuna bağladım.
Hayal dünyamdaki imkânsızlıklardan bir gemi yaptım. Gülüşlerimi bir kavanoza koyup gelecekteki hayal kırıklıklarım için sakladım. Bir de içimden üçe kadar sayıp, ömrümden üç saniye çaldım. Yazdıklarım, tuhaf bir kızın kafasında yarattığı birkaç tuhaf karakterden ibarettir. Eğer siz de o tuhaf kişilerdenseniz, benim dünyamdaki şirinleri görebilirsiniz. Ya da gelin sadece, birlikte zillere basıp kaçalım..."
424 syf.
·57 günde·8/10
Genelde böyle kitaplar okumam. Daha doğrusu hiç okumazdım. Ancak wattpad kitaplarından İstanbul'u okuyarak aldığım etkileyici tadı bu sefer bu kitapta alma arzusu ile kararsızlıkla satın almıştım. Daha ilk sayfalarda aldığıma pişman olmuştum. Çünkü klasik wattpad kitabıydı. Fakat kitabın ortalarına doğru Pınar'ın hikayesini okuduğumda işler değişti. O sayfalarda çok güzel hayaller kurdum. Kitabın bana getirisi büyük oranla bu sayfalardı. Kitaba daha iyi bir son yazılabilirdi diye düşünüyordum ama bunları yazmaya başladığımda fikrim değişti. Bu son da olurdu. Kitap okunur mu okunur tabi ama fiyatı kitabın ederiyle ölçecek olursak biraz pahalı. Karar sizin. İyi kitaplar...
424 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Çok beğendiğim bir kitaptı. Özellikle sonlara doğru çok daha beğenmeye başladım çünkü başlarda kız fazlasıyla yüzsüz ve gurursuzdu. Sürekli Özgür'ü övüyor, övüyor ve övüyordu.. Sonlara doğru gerçekten okumaya devam etmek istediğim, merak ettiğim türdendi. Ama sonu cidden beni benden aldı. Sanırım en çok duygulandığım yer "Galiba yalan söyledim." dediği yerdi. Okuyun derim.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Delidolu, kahkahaya boğucu ve sıcak bir hikaye.

İki kitaplık bu seriyi seviyorum. Devamı da gelecek belli ki.

Birçok insanın Wattpad kitaplarına karşı olduğunu biliyorum. Açıkçası genelleme yapmamakla birlikte ben de bir çoğunu gereksiz buluyorum. Birbirinin aynısı olan kurgular, öznelliğini yitirmiş karakterler, betimlemelerden uzak paragraflar... Evet, olay bu şekilde bakıldığında bir çok eksik yön çarpıyor göze ve bu yüzden de wattpad kitaplarına para vermeye çekiniyor insan.

Oysa, bu seri öyle değil. Benim için değil. Şu vizeler yüzünden tamamen dolu olan kafam, bu kitap sayesinde dağıldı. Kahkahası bol bir kitaptı. Hatta, ilk kitaba oranla daha çok güldüğümü de söyleyebilirim.

Çünkü okurken insan, gençliği buluyor sayfa aralarında. Beş arkadaşın dostluğunu görüyor. Bu dostluğa imreniyor insan. Haylazlıkları, saçmalamalarıyla; onlar hem özgün karakterler hem de gençlerden parçalar taşıyanlar... Aşk, dostluk, okul, sınav dertleri... Hepsi günlük hayatımızın parçaları ve hepsi de bu kitapta var.

Kitabın rahatsız edecek yanı küfürleri... Bu kitapta daha azdılar ama yine de vardılar. Bu da karakterin kişiliğinden kaynaklanan bir durum. Bunu savunmuyorum elbette. Sadece küfürlerin neden olduğunu belirtmeye çalışıyorum.

İlk kitapta yarım kalan şeylerin devamı niteliğindeydi bu kitap. Yeni birçok olay ve karakter de vardı tabiki. Kitabın sonu ise 3. Kitabı sabırsızlıkla beklemeye neden oluyor.

Gençlik kitapları okumayı sevenlere ve gülmek isteyenlere tavsiye edilir. Bu soğuk kış günlerinde bence biraz içiniz ısınsın.
488 syf.
·Puan vermedi
Kitabı moralim bozuk olduğu bir dönemde okumuştum ve beni baya keyiflendirmişti. Espriler,kitaptaki kişiler oldukça eğlenceliydi. Konusunu biraz basit buldum ve sonunu kitabın daha yarısına gelmeden tahmin ediyordum ,tahminim de yanılmadım :) Kitaptaki dostluk çok güzeldi, böyle bir dostluğa özenmedim değil.. Tabiki gerçek hayatta böyle dostluklara pek rastlanılmıyor, yinede kitap akıcıydı ve gülmek isteyen herkese tavsiye ediyorum :)
Bir Wattpad kitabı... Normalde Wattpad kitaplarını okumamaya özen gösteririm. Hatta okuduğum ilk Wattpad kitabı da diyebilirim...

Kurgusu, karakterleri, olaylar, zaman, mekan... her şey yerli yerinde. Okuduğumuz her sayfada gitgide bir merak duygusu, sonunu tahmin etme çabası var. Pınar'ın yaşadıkları, hassaslaşması ve bir erkeğin onu incitmeden sevmesi... Onu kırmaktan korkması, üzülmesini istememesi, yerine birini almakta zorlanması ve alsa bile unutamaması, unutmaması... Özgür gibi olan kaç erkek var ki? Pınar gibi zorluk çeken ve bu zorlukların bir kısmını aynı şekilde, sevdiği için tekrar katlanabilen kaç kız? Kitaptaki karakterler derinden bir duygu ile yazılmış... Sonra da okuyan bile o duyguya dahil olmuş...

Yosun, ah Yosun... Reddedildiği halde tekrar tekrar sevmek... Peşinden koşmak ve yine reddedilmek... Kalbinde biri olduğunu bile bile sevmek... Ama en sonunda sevilmek... Değer bulmak, seni anlayan birinin olması.... Güzel günleri beklemek... Olmaması...

Kitap bitti. Sondu. Devamı yok. Galiba '' YALAN SÖYLEDİM ''
488 syf.
·Beğendi·9/10
Mizah alanındaki en güzel kitaplardan. Fazlasıyla komik ve fazlasıyla eğlenceli. Yaprak ve Ali çocukluk arkadaşı ve birbirlerinin ilk aşkları.
400 syf.
·Puan vermedi
Biraz kafami dağıtmak gülmek için okudugum bir kitapti. Ama ne yazıkki daha cok sinirlendim. Tabi güldüğüm eğlenceli kısımlar vardi ama sonu beni hayal kırıklığına uğrattı. Yaprak Aliyi seçmişken arada barışa kaymasi, Aliye olan aşkını sorgulaması beni bi miktar üzdü, kızdırdı. Kitap bu aşk üçgeninden bir türlü çıkamadı. Kitapta dahil olan birçok karekteri de sevemedim, gereksjz buldum. Gökhani sahiplenici, kıskanç haliyle severdik. Ama bunu değiştirip umursamaz bir Gökhan yaratmışlar... Genel olarak ilk kitabi daha cok sevmiştim. Üçüncüsü de çıkacak, okurmuyum bilemiyorum içeriği hakkında bilgi edinip öyle okurum. Bakalim 3. Kitapta aşk ucgeni bitecek mi yaprak gercekten kimi sevdigine karar verecek mi.
488 syf.
·Beğendi
Kitabı ilk wattpad'de görüp başlamıştım. Sanırım lise son sınıftaydım. Her ne kadar bir ergen kitabı olarak söylense de gerçekten okuyup eğlenmeye değer bir kitap. Yakında filmi de çıkacak. Her neyse. Bu kitabın kocaman bir ailesi öncelikle bunu belirtmeliyim sanırım. İlk yazım halinden şuanki haline kadar yaşanan bütün zorlukları,aksilikleri,kitabın wattydeki daha eğlenceli halini biliyorum. Anakuş yani kitabın yazarı Büşü gerçekten çok samimi bir kız. Mümkün olduğunca okurkuşlarıyla konuşmaya,onlarla ilgilenmeye çalışıyor. Ve bunu gerçekten her platformda yapıyor. Wattyde başlayan bu büyük aile zamanla facebookta daha da büyüdü. Okurkuş buluşmaları yapıldı. Pizza günleri yapıldı. Birbirini tanımayan onlarca insan kitapta geçen bir "bulut ol" ifadesiyle birbirlerinin üzüntülerine derman olmaya çalıştı. Aynı şehirde olanlar gerçekten büyük bir sevgiyle buluşup kitapta geçen şeyleri birlikte yaptılar. Kitap basıldıktan sonra Anakuş'un imza günleri anlatılamaz derecede sımsıcak geçiyor. Her imzalanan kitaptan sonra okurkuşuna sımsıkı sarılıyor. Bütün iyi dileklerini sunuyor. Kitabın basılması film olması sırasında bir sürü zorluk yaşadı Büşü. Bütün zorluklara rağmen her şeyi okurkuşların sevgisiyle atlattı. Okurkuşlarına gerçekten değer veren bir yazar. İnstagramda,snapchatte en deli hallerini görmeniz mümkün. Hep yazarı anlatmış kitapla alakalı bir inceleme yok diyeceksiniz ama o incelemeyi başka arkadaşlar yapmış zaten. Ben içinde bulunduğum bu kocaman aileyi tanıtmak istedim size. Bir okur-yazar ilişkisinin çok ötesinde bir durum var ortada. Sosyal hesaplardan bakınca belki size çok saçma,gereksiz gelecek ama içinde bulunan için gerçekten sımsıcak bir yuva. Böyle bir yuvanın üyesi olduğum için şanslıyım.
424 syf.
Wattpad okumaktan kaçınsam da yaş grubum bir yazardan, bu kadar etkileyici bir kurguya ve cümlelere şahit olmak gururlandırmadı değil :') Özgür'ün aşık ama acımasız halleri, Yosun'un ufak bir çocuk gibi saf duyguları... Kötü bir halden nasıl güzel bir aşk ortaya çıkabildiğini görmek mutlu etti, okurken yer yer gözlerim dolduğu halde. Sürükleyici ve betimlemelerini sevdiğim bir kitap, defalarca okuyabilirim :))

Yazarın biyografisi

Adı:
Büşra Yılmaz
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Tokat, Türkiye, 1994
Büşra Yılmaz 1994 yılında Tokat’ta doğdu. Büşra Yılmaz isminin nasıl konduğu ile ilgili olarak da ”Anneme göre doğduğum zamanlara Büşra ismi marjinal bir isimdi, kimsede yoktu.” diye ifade etmektedir.

Düzce Üniversite'si Sosyal Hizmetler Bölümü'nde okudu.

İlkokuldan beri yazmaya meraklı olan Büşra Yılmaz’ı kitapseverler 4N1K kitabı ile tanıdı. Ama Büşra Yılmaz’ın başarısı Wattpad’teki yazıları ile başladı. Wattpad’ta büyük ilgi gören hikâyeleri ile bir anda gündeme oturdu.

Sosyal paylaşım sitesi Wattpad'de "Nazmiye Ayaz" adıyla yazmaktadır. 4N1K adlı romanı Epsilon Yayınları'ndan çıkmıştır.

Yazar, 2016 Elele Avon Kadın Ödülleri'nde Yılın Kadın Yazarı ödülünü kazanmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 677 okur beğendi.
  • 5.505 okur okudu.
  • 403 okur okuyor.
  • 3.483 okur okuyacak.
  • 121 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları